Frezarka HK-25 Vario nie wchodzi na obroty

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Frezarka HK-25 Vario nie wchodzi na obroty

#31

Post napisał: rdarek » 10 lis 2018, 22:38

Avalyah pisze:
10 lis 2018, 21:19
Na styczniku jest napisane 220v/230V, także się zgadza :)

Może coś mi wzrok szwankuje, ale oba schematy są dla mnie identyczne, oprócz dodatkowego styku Q1 na tym wcześniejszym, ale on jest nieistotny.
No właśnie w linku miałeś uproszczony schemat i najważniejsze szczegółowy opis.
Avalyah pisze:
10 lis 2018, 21:19
Na zdjęciu, które mam sprzed rozbiórki do L2 podpięty jest przewód neutralny, oraz połączony z czymś innym jeszcze, więc to będzie
pewnie A2. Do L1 również są dwa przewody, jeden z gniazdka, drugi szedł w takim razie do przycisku on/off. T1 T2 mają po jednym przewodzie, te szły do filtra zasilania.
Nie wypowiem się. Sam zazwyczaj robię fotki podłączeń do archiwum po pewnym czasie nie pamięta się co do czego :? Wcześniej musiałem je rozrysowywać :mrgreen:
Avalyah pisze:
10 lis 2018, 21:19
Obrazek
A nie powinno być tak?
Obrazek
Zależy co kto woli i jak wygląda twój kros.
Avalyah pisze:
10 lis 2018, 21:19
EDIT: Na schemacie z dtr widzę jeszcze tę zmianę, że przez przycisk on/off idzie neutralny, czyli dokładnie odwrotnie. Dla cewki to chyba nie ma znaczenia?

Czyli tak:
Obrazek
Dla cewki prądu zmiennego nie ma znaczenia, możesz sobie zamienić fazę z masą.
W przypadku gdyby była na przykład na 24VDC musisz pamiętać o polaryzacji cewki, żeby nie zamienić jej biegunów

P.S. zwróć uwagę, że na schemacie masz rozrysowany stycznik Moeller twój to Schneider mają identycznie oznaczone wyjścia i ze względu na tę standaryzację nie znalazłeś opisu wyjść w katalogu :wink:




Autor tematu
Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Frezarka HK-25 Vario nie wchodzi na obroty

#32

Post napisał: Avalyah » 10 lis 2018, 22:51

rdarek pisze:W przypadku gdyby była na przykład na 24VDC musisz pamiętać o polaryzacji cewki, żeby nie zamienić jej biegunów

Tego się spodziewałem, DC mi jeszcze nie takie straszne (zwłaszcza, że zazwyczaj niskie napięcie), z AC wolę się dopytać, bo jak coś pomylę to potencjalnie dużo większy problem :P
rdarek pisze:P.S. zwróć uwagę, że na schemacie masz rozrysowany stycznik Moeller twój to Schneider mają identycznie oznaczone wyjścia i ze względu na tę standaryzację nie znalazłeś opisu wyjść w katalogu

No właśnie tak pomyślałem, że pewnie zestandaryzowane w takim razie, ale jakoś nie wpadłem na to, żeby poszukać :oops: A artykuły o stycznikach jak się okazuje znaleźć nietrudno.

No, to przy najbliższej okazji zmontuję wszystko z powrotem i zobaczę, co mi z tego wyjdzie. Teraz jak już wiem co wszystkie elementy robią to i schemat z dtr, który zamieściłem w pierwszym poście okazuje się jednak poprawny dla mojego modelu. Ale sam bym tego pewnie nie rozgryzł, także jeszcze raz serdeczne dzięki wszystkim pomagającym!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”