kamar pisze:Zgodnie z tytułem - wszystko
No to tak w małym skrócie, a tak naprawdę to jeszcze więcej

Nie pisałem nic bo nie lubię czczego gadania, bez pokazywania

W przyszłą sobotę odbieram belkę i nogi z obróbki. Potem poniedziałek - wtorek malowanie, i w środę na maszynę. Kolor już wybrany, mój ulubiony RAL 2008.
Jeden suport w osi Y już ma skończony tor jezdny z napędem, drugi skończę jutro.
Mam również najważniejsze graty, serwa. No i co ciekawe, po ostatnich poczynaniach Cosimo nad czwartą osią w PikoCNC zakupiłem elementy dla 4 osi. Sterowanie oczywiście PikoCNC i serwa AC. Oś Y,Z - 0,75kW 3000 obr yaskawa, oś X,A 3000 obr - 0,4kW yaskawa. Na osi A pracować będzie przekładnia falowa, którą widać na dwóch zdjęciach poniżej. Sprawa o tyle ciekawa, że przekładnia jest przelotowa fi 35mm. Przełożenie: 1:160.
Skończone napinacze




Serwa AC Yaskawa i serwopaki yaskawa, komplety przewodów. W tle widać skromne trafo (30kg) 3 x 200-230V oraz filtry do każdego sterownika.


Przekładnia falowa


Wolnoobrotowe elektrowrzeciono zrobione z silnika 1,6kW - 2800 obr przy 50hz na stożki iso30, będzie to drugie wrzeciono prawdopodobnie zamontowane obok głównego
