Dxf -> gcode

problem z otworami

Dyskusje dotyczące programowania G-Code
Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Dxf -> gcode

#11

Post napisał: WZÓR » 04 lip 2019, 07:52

Kruczasty pisze:
02 lip 2019, 17:44
Od jakiegoś czasu łamię sobie głowę tym tematem.

Posiadam przeróżne szkice dxf, które chciałbym przekształcić do gcode.
Problem pojawia się w miejscu otworów, lub rowków, oczywiście o średnicy takiej jak narzędzie lub większej.

W dużym skrócie, szukam czegoś co pozwoli mi na określenie gdzie ma być frezowane "na zewnątrz" a gdzie "od środka" i wyeksportowanie tego do gcode.

Jakieś pomysły? :)
Obawiam się , że nie pomogą Ci żadne ,, pomysły" jak nie sięgniesz do odpowiedniej literatury i nie nauczysz się podstaw.

Mariusz.


Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 722
Rejestracja: 07 mar 2018, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dxf -> gcode

#12

Post napisał: Butler » 04 lip 2019, 08:22

piromarek pisze:
04 lip 2019, 06:59
Cześć.

Według mnie, takie podejście sprawdza się tylko w mało skomplikowanych projektach.

Typu, sorry, cztery dziury w desce :-)

Nie wyobrażam sobie jakbyś miał dziesiątki czy setki takich miejsc do pamiętania,
a obróbka trwała długo na drogim materiale.
Łatwo przegapić a puścić próbki nie można.
No i siedzisz jak ta guła i dłubiesz , przesuwasz kreski :-) zamiast "wcisnąć guzik".

A jak to trwa długo to jak to robić ? Ciągle mierzyć i sprawdzać co już mam ? Przerzucać na inną warstwę ? ( no to jakaś myśl), czy zakreślać splajnami ?

Potem już ni cholery nie jesteś pewny wymiarów :-)
Bo pół biedy jak masz otwory fi10 fi 6 fi 8. Ale jak masz pełno wymiarów do 2 miejsc po przecinku to laboga :-)

pzdr
Złożone projekty (więcej jak cztery dziury w desce) wysyła w kooperację a więc do mnie ;)
A robi same proste i seryjne elementy w dużych seriach.
Przesuwanie "kresek" nie jest takie trudne i czasochłonne, kwestia softu. Widziałem jak to robi i akurat w tym doszedł do perfekcji hehe.
Korzysta z warstw, odsuwa całe kontury dwoma kliknięciami jak chce. Generuje .NC i przez sieć wrzuca na maszynę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”