Drukarka 3D problem z silnikami hybrydowymi

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Fr3z3r
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2008, 17:39
Lokalizacja: BiałeBłota

Drukarka 3D problem z silnikami hybrydowymi

#1

Post napisał: Fr3z3r » 22 cze 2021, 14:59

Cześć, buduję drukarkę 3D i mam problem z podłączeniem silników krokowych hybrydowych, jako sterownika do drukarki użyłem płytki makerbase robin v3 po podłączeniu zwykłego silnika nema23 i sterownika do tego silnika działa, a gdy podłączę silnik hybrydowy nema23 i do tego dedykowany sterownik wydaje tylko dźwięk brzęczy jakby chciał się kręcić ale nie kręci, gdzie mam szukać przyczyny? Sprawdzałem różne konfigurację podłączenia kabli jak i silników i sterowników taki sam błąd się powtarza :?

Dodane 2 godziny 57 minuty 44 sekundy:
potrzebuję coś na zasadzie wzmacniacza sygnału bądź rozwiązania jak ten sygnał wzmocnić. Do sterowania używam makerbase robin V3 na wyjściu sygnału do sterowania silnika mam mks CD , później sygnał idzie do sterownika hybrydowego hbs57h problem w tym że w takiej konfiguracji silnik wydaje z siebie delikatne dźwięki ale nie obraca się (nema23) a gdy podłączyłem zwykły sterownik zamiast hybrydowego wszystko działa, czy przyczyną że nie chce obracać silnikiem może być sygnał wychodzący z płytki sterującej makerbase? bo na zwykłym sterowniku potrzebny jest sygnał 0-5V a w hybrydowym 0-5/24V, gdy podłączyłem sterownik hybrydowy do arduino działa. Kolejna rzecz to jest jak mogę do jednego wyjścia z płytki makerbase podłączyć na raz 4 sterowniki i silniki krokowe żeby czegoś nie spalić?




marcinwpl
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 18 sie 2017, 18:13
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Drukarka 3D problem z silnikami hybrydowymi

#2

Post napisał: marcinwpl » 05 lis 2021, 20:23

domyślnie marlin ma ustawiony za krótki czas impulsu step dla sterowników hybrydowych.
W ustawieniach marlina musisz zmienić "//#define X_DRIVER_TYPE A4988" na "#define X_DRIVER_TYPE TB6600"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”