Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
damik
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 92
Rejestracja: 04 cze 2004, 14:09
Lokalizacja: ?l?sk

#1

Post napisał: damik » 16 cze 2004, 12:00

Witam...

Nazywam się Damian , jestem z wykształcenia elektronikiem, jednak pracuję jako administrator sieci lokalnej w pewnej firmie na śląsku. Zajmuję się również serwisem sprzętu komputerowego.
Jeśli chodzi o zainteresowania to bawię się trochę modelarstwem , miałem w tym temacie dość długą przerwę bo zacząłem jeszcze w szkole podstawowej , udzielałem się kiedyś w pobliskiej modelarni , jednak potem zaczęło brakować na to czasu , około roku temu zabrałem się za to na nowo i ostatnio postanowiłem rozbudować mój park maszynowy :wink: by uprościć sobie trochę życie budując małą , prostą i tanią frezarkę CNC.
http://www.cnc.elektroda.net/viewtopic.php?t=22
W wolnych chwilach buduję modele latające i pływające sterowane aparaturą radiową własnej konstrukcji.
Jeszcze tydzień temu farba na mojej obrabiarce była mokra , a wczoraj przeprowadziłem pierwsze testy z komputerem ..... i byłem trochę zaskoczony że to nawet działa :shock: ...
Projekt miał założenia: :wink:
-tanio
-szybko
-z dostępnych materiałów
Było podczas projektowania i składania kilka problemów , głównie związanych ze skromnym zapleczem narzędziowym i niewielkim budżetem.
Narazie traktuję to jako mały poligon doświadczalny ...
Może w przyszłości powstanie jakaś bardziej zaawansowana konstrukcja ...
Ostatnio zmieniony 16 cze 2004, 14:54 przez damik, łącznie zmieniany 2 razy.


Pozdrawiam
Damik

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”