Coreldraw-napisy


Autor tematu
westd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:55
Lokalizacja: lubelskie

Coreldraw-napisy

#1

Post napisał: westd » 16 maja 2014, 17:06

Witam Was drodzy użytkownicy.Mam pytanie odnośnie napisów w CorelDraw.Mianowinie używam dowolnego fonta zapisuje go do dxf i wtedy zaczyna się mój problem.Chce nadać scieżki w fastCamie tylko ze on widzi w każdym konturze przerwy ;/// Moje pytanie brzmi jak pozbyć sie w corelu tych przerw w konturach ? Pozdrawiam




Zhan
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 224
Rejestracja: 09 sie 2011, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: Zhan » 17 maja 2014, 20:55

Która wersja Corela? Właśnie zrobiłem próbę w X6 polegającą na exporcie do dxf (ACad 2000) i import do Mastercama i kontury są zamknięte, import z powrotem do Corela i kontury też zamknięte.


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#3

Post napisał: lajosz » 18 maja 2014, 00:01

Kolego westd.

To o czym piszesz, było już wielokrotnie poruszane na forum, wystarczy tylko poszukać, ale ...... pewnie nie takiej odpowiedzi oczekiwałeś :)

Odpowiem tak:

Corel eksportuje wektory do DXF-ów TYLKO jako splajny (krzywe Beziera) albo jeśli wybierzesz eksport DXF do bardzo wczesnej wersji AutoCAD-a, to wyeksportuje wektory jako polilinie (lub linie), ale w formie bardzo krótkich prostych odcinków z sobie tylko znaną aproksymacją.

Dlatego jeśli ten FastCam nie obsługuje splajnów, to będziesz miał to o czym piszesz.

Ale ...... być może można importować inne formaty pików wektorowych, więc można poeksperymentować, ...... może można zaimportować np. EPS, AI ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CorelDraw”