CAM do Haas vf4


Autor tematu
krzysiek18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2021, 14:25

CAM do Haas vf4

#1

Post napisał: krzysiek18 » 07 wrz 2021, 15:23

Firma w której pracuje zakupiła frezarke Haas vf4 (3 osiowa z dokładana 4 osia) i wskazali mnie żebym zajął się pisaniem programów w CAMie, tylko nie wybrali jeszcze żadnego programu i powiedzieli zebym sie za jakims obejrzał i właśnie chciałem się was zapytać jaki program polecacie, ponieważ nie mialem wcześniej styczności z zadnym CAMem, jedynie z CADami takimi jak inventor, solid i zw3d. Firma zajmuje się tylko zleceniami i są to w miare proste elementy i również nie chcą wydawać bardzo dużo na program. Z grubsza mówione było coś o Fusion 360, zw3d. Także prosze o pomoc i o polecenie czegoś co dobrze sie pracuje i będzie wystarczające do obsługi.




luki158
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 208
Rejestracja: 28 mar 2018, 17:20

Re: CAM do Haas vf4

#2

Post napisał: luki158 » 07 wrz 2021, 16:04

U mnie na Haasie mam Edgecam, i sprawuje się powiedzmy że ok. Na waszym miejscu kupiłbym Fusiona, jest dużo tańszy w porównaniu do innych programów. Zawsze można kupić coś innego jeśli Fusion nie będzie pasował.


Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 566
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

Re: CAM do Haas vf4

#3

Post napisał: Arias2 » 07 wrz 2021, 16:28

Zakupując jakiś program możesz wykupić tylko jakieś moduły, nie trzeba od razu brać full wersji.
Ale jeśli jeśli robicie jakieś proste elementy to może warto pomyśleć o czymś free?
https://www.machinetoolhelp.com/Softwar ... D_CAM.html

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: CAM do Haas vf4

#4

Post napisał: WZÓR » 07 wrz 2021, 16:28

krzysiek18 pisze:
07 wrz 2021, 15:23
Firma w której pracuje zakupiła frezarke Haas vf4 (3 osiowa z dokładana 4 osia) i wskazali mnie żebym zajął się pisaniem programów w CAMie, tylko nie wybrali jeszcze żadnego programu i powiedzieli zebym sie za jakims obejrzał i właśnie chciałem się was zapytać jaki program polecacie, ponieważ nie mialem wcześniej styczności z zadnym CAMem, jedynie z CADami takimi jak inventor, solid i zw3d. Firma zajmuje się tylko zleceniami i są to w miare proste elementy i również nie chcą wydawać bardzo dużo na program. Z grubsza mówione było coś o Fusion 360, zw3d. Także prosze o pomoc i o polecenie czegoś co dobrze sie pracuje i będzie wystarczające do obsługi.
Tłukłem tę regułę na tym forum już nie raz.

1. Przy kontaktach z dystrybutorami softów kładź nacisk na porządne wdrożenie postprocesorów do maszyn.
Wypytaj o referencje, doświadczenie.
Bo bez tego po zakupie softu zostaniesz na lodzie.

2. Wsparcie techniczne .... , nigdy nie wiesz kiedy się przyda.
Warto wiedzieć że można zadzwonić do kogoś i dowiedzieć się jak coś wykonać , a nie szukać po forach.

3. Każda z firm oferujących soft z chęcią (tak myślę) przyjedzie i Ci go pokaże.
Możesz zatem poprosić też o pokaz możliwości programu na maszynie.


p.s.
Do prostych prac polecam Esprit.

Kupiliście w Abplanalp frezarkę , to kupcie też CAM.

Gość od CAM tam kumaty ...... , na pewno wtopy nie będzie.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”