zakup tiga.

Spawalnictwo i obróbka cieplna

vv3k70r
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 14
Posty: 420
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:52
Lokalizacja: trelleborg

#41

Post napisał: vv3k70r » 25 lip 2010, 14:47

ArekCNC:
To niech nie wydaje tych 2000pln bo z wiekszym pozytkeim moze je pod kosciolem rozdac.

Niech w maszoperi kupi spawarke z innymi co jej potrzebuja (u nas tak rolnicy warsztaty sobie wyposazaja, bo rpzeciez w tych warsztatach ciagle nie siedza i narzedzi nie uzywaja).

Albo niech czasem zaplaci pare zloty za wypozyczenie sprzetu i spawacza do tej roboty.
Przeciez te dwa tysiace to mu na sto flaszek wystarczy, to przeciez wiecej jak raz w miesiacu przez osiem lat nie pouzywa tego spawania.

A jak potrzebuje czlowiek sie profesjonalizowac w zawodzie, to w zyciu nie siegnie po ten zlom.

Taniosc sosnowych srubokretow nie jest wada narzedzi chromowo vanadowych.


Zreszta co to jest za zjawisko "spawarka do domu"?
Jako zyje, to jeszcze nie widzialem zeby w domu bylo cos do spawania.
A od rur, zbrojen i okapow sa profesjonalne uslugi i sie w tej kwocie na pare lat zmieszcza.

A tak kupi, wyrzuci pieniadze, nawydaje na prad, elektrody, czasu namarnuje, nawku sie... i po co?


"Sam spawam (już nie zawodowo :( ale na gospodarce i tig mi się przydaje jak spawam na warsztacie"

JUZ. A wiesz przeciez ze to "JUZ nie zawodowo" to jest bardzo odlegle od umiejetnosci niewykwalifikowanego bez majstra nad soba.
To nie jest miotla i zmywak zeby tam czlowieka z lapanki do narzedzia stawiac.


"Idąc twoim tokiem myslenia to za tą kasę tylko maskę z nawiewem sobie kupi i jakieś średnie rękawice. "

Bez przylbicy nie podchodze do spawania przecie. Bez rekawic to raczej tez bym TIGiem niewprawionemu nie polecil.
A aluminium i niektore nierdzewki bez maski z wtryskiem na kablu to lepsze jak podpiecie wydechu do klimy :)


"Producenci sprzętu nie od dziś dzielą sprzęt na hobby/warsztat/profi a to ty wybierasz jaki sprzęt masz kupic. "

Producenci nie od dzis probuja wcisnac ze te narzedzia nie wymagaja kwalifikacji.
Nawet durnym rowerem trzeba sie nauczyc jezdzic.
A moja baba do dzis nie umie korka odkrecic zeby wache wlac.


"I nie wszystko co chińskie to g**no "

Jak spotkam co lepszego - zmienie zdanie. Ale ja porownuje to wylacznie do aktualnej ligi.
Ford T to nie byl zly samochod, ale dzis by przegladu nie przeszedl. A kupic go ciagle mozna.


"Chińskie sprzęty też się różnią jakością są lepsze i gorsze zależy od importera i jego wymogów
Pamiętaj, że Chiny robią około 60%-70% światowej produkcji te małe wahania to podróbki"

W tym 0% produkcji jakosciowej, ktora odwalaja Japonczycy, Niemcy, Amerykanie i Skandynawowie.

I ta jakosc jest rowneiz zawarta w ich maszynach. Od krzywej linijki da sie proste linei rysowac, ale jest to trudniejsze niz uzywajac linijki prostej.


--------------------------------------------------------------------------

Wiem jak to wyglada, bo mam takiego kolege, co kupuje "tanio".
A pozniej przychodzi pozyczac ode mnie narzedzia, bo mu sie nawet te tanie klucze scieraja.
Spawarke tez sobie kupil, MMA, na 220v.
A jak cokolwiek chce spawac to przychodzi mi spod biurka wyciagac k-pulse3k i prad na kolkach z garazu wyciaga.
I tyle jest tego jego oszczednosci, ze diesla, butle i drutu musi kupic.
Jego MMA ostatni raz w uzyciu widzialem ze dwa lata temu, jak sie elektrody poltorowki zajarzyc nie mogly.
Ale jakos tak mu wygodnie ze wcisnie na panelu material, grubosc, 2pulse i jedzie.

Chinski klucz plaski gozej srube trzyma od szweda Bahco.
A jak mam do kazdego odkrecania dokladac wydatek na srube albo nakretke... to bym musial na glowe upasc.

Jak kto watpi, to niech postawi obok prawdziwa spawarke i to chinskie cos. Niech pospawa tym i tym. I niech opowie o doznaniach jakie mu towazyszyly.

-----------------------------------------------------------------------------

Argus:
Oprocz brazu to jeszcze moze mam wpisac ze glin spawalem, co :cool: ?


bumeluję

Tagi:


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2126
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#42

Post napisał: ARGUS » 25 lip 2010, 14:59

Dyskusja zrobiła się jałowa i chyba nie ma sensu tego ciągnąć
I tak ludzie bedą jako pierwszą maszynkę kupowali to co im inni polecą albo sprzedawca zachwali - patrząc oczywiście na cene
Mam nadzieję że koledze jakoś pomogliśmy w podjęciu decyzji


arekkcnc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 16
Rejestracja: 03 cze 2010, 21:42
Lokalizacja: kk

#43

Post napisał: arekkcnc » 25 lip 2010, 17:07

"Przeciez te dwa tysiace to mu na sto flaszek wystarczy"
pisząc o tych "flaszkach" miałem na myśli wdzięczności za pokazanie jak się spawa i na co trzeba zwrócić uwagę
"Jako zyje, to jeszcze nie widzialem zeby w domu bylo cos do spawania. "
Spawarka wirowa stoi w kącie i nie jest używana z dwóch względów
1. gabaryt
2. apetyt na prąd
i tylko nie pisz mi że wirówka to badziewie
Poza tym to nie Uk że do umycia okien wzywa się firmę. :lol:
"Ford T to nie byl zly samochod, ale dzis by przegladu nie przeszedl. A kupic go ciagle mozna."
przejdzie i to bez problemu bo ma ponad 40 lat i jeszcze mniejsze składki będzie miał do tego będzie wpisany do rejestru zabytków ruchomych i będzie chroniony prawem a policjant dowodu rej. mu nie może zabrać :grin:
"W tym 0% produkcji jakosciowej, ktora odwalaja Japonczycy, Niemcy, Amerykanie i Skandynawowie. "
ostatni czyściłem JAPOŃSKI gaźnik po raz 3 w tym roku a chiński (który mi wyrwano ze sprzętu chińskiego co dojeżdżam nim do pracy) czyściłem raz po sezonie.
W Polsce klucze Yato są uważane za dobre a to chiński produkt, który jest produkowany dla firmy matki Toya no i VOLVO to też chinszczyzna produkowana w europie :shock:
Stało się. Volvo chińskie! http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia ... 457796,415


vv3k70r
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 14
Posty: 420
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:52
Lokalizacja: trelleborg

#44

Post napisał: vv3k70r » 25 lip 2010, 18:15

ArekCNC

Z dokaldnie tego samego powodu co gabaryt i paliwozernosc ludzie nie kupuja sportowych samochodow czy skuterow wodnych.
WYNAJMUJA JE na czas, kiedy maja ochote zazyc owej rozrywki.

Nie musisz kupowac krowy zeby napic sie mleka.

"Poza tym to nie Uk że do umycia okien wzywa się firmę."

A kto niby ma to zrobic? Czlowiek czasu nie ma na tkaie rzeczy, a firma zrobi to szybciej i taniej ode mnie. Bardziej oplac ami sie posiedziec godzine w fabryce, bo zarobie na to zeby umyli mi wszystkie okna w te godzine.

Czas trzeba szanowac.


"ostatni czyściłem JAPOŃSKI gaźnik po raz 3 w tym roku a chiński (który mi wyrwano ze sprzętu chińskiego co dojeżdżam nim do pracy) czyściłem raz po sezonie"

A sprawdziles ile na chinskim wachy bralo a ile na japonskim? :D


"W Polsce klucze Yato są uważane za dobre"

Przez kogo?


"dla firmy matki Toya no i VOLVO to też chinszczyzna produkowana w europie "

Jezdze 740 kontenerem :)
Moge sie stuknac z dowolnie wybrana osobowka z ostatnich 10 lat. Ja z tego wyjde w jednym kawalku i bede mial raczej prosta fure :)
No i z tylu mieszcza mi sie narzedzia :)
I nie musze teog naprawiac :)

A kolega ma opla i to jest dopiero chinszczyzna. Jakies lobby warsztatowe to wypromowalo czy jak?
bumeluję


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#45

Post napisał: Mariuszczs » 25 lip 2010, 20:51

Niechce mi się wszystkiego czytac, ale z grubsza to i wprawionemu bym nie polecił spawania bez rękawic ( chyba że chce raka skóry dostac ), a w domu to ja mam do pospawania tigiem barierkę, muszę sobie zrobic grzejnik z nierdzewki itd. Razem z barierkami co będe spawał ojcu to 2000 zł brakło by na usługe spawania. To co już pospawałem Tigiem już przekroczyło tą kwotę.
Kupiłem ok 2 lat temu tiga 200A DC chińskiego za ok 800 zł ( niepamiętam dokładnie ile ) i jakoś sie nie psuje, spawa tą nierdzewkę normalnie itd. Pewno że odsetek chiński się bardziej psuje, ale jak nie walnie w czasie gwarancji to już na siebie zarobił 10 razy ( jak walnie to też tyle zarobi tylko jest to wkurzające ).
Pewnie założyciel tematu już dawno kupił tiga i się śmieje z nas to ja teraz zapytam co sądzicie o tym egzemplarzu - na pierwszy rzut oka widac że jest oskubany z chłodnicy cieczy ale trudno dorobię sobie. Chcę kupic żeby był AC i tym razem nie chiński bo to już większy wydatek jak dla mnie:

http://allegro.pl/item1151314462_tig_ac ... ialog.html


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#46

Post napisał: Dudi1203 » 25 lip 2010, 21:39

vv3k70r jestem jednym z tych którzy zakupili chińskiego tiga, moj kosztował tausena + butla, reduktor i pierdoły. Ze spawaniem miałem tyle wspólnego co nic, moze ze 2 razy w życiu wcisnałem guzik od migomatu i to z marnym skutkiem.
Kupujac taki sprzet zmuszony byłem sie zapożyczyć bo nie dysponowałem aż - dla mnie aż - taką gotówką. Sprzęt mi słuzy do dorabiania w weekendy bo poki co się uczę a na piwko i paliwo trzeba mieć :mrgreen: . Dług za spawarke oddałem w około 1,5 miesiaca. Chyba całkiem niezły wynik jak na kogos kto ma tylko maturę i robi w weekendy, niektórzy na to pracują cały tydzien. Teraz popatrz na zdjęcia
http://www.bikepics.com/members/dudi1203/p9/
I oceń czy było warto. Ja uważam że to był bardzo dobry zakup


marek żebrowski
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 108
Rejestracja: 03 wrz 2009, 16:51
Lokalizacja: olsztyn

#47

Post napisał: marek żebrowski » 25 lip 2010, 22:23

Dudi1203 a można wiedzieć z jakiej grubości blachy te rury rezonansowe , bo rozumiem że to kwasówka


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#48

Post napisał: Dudi1203 » 25 lip 2010, 22:29

1mm


vv3k70r
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 14
Posty: 420
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:52
Lokalizacja: trelleborg

#49

Post napisał: vv3k70r » 27 lip 2010, 18:11

Dudi...
O widze ze kolega tez lubi mopedy :)

Tam gdzie pospawales zaczelo rdzewiec zanim wylaczyles spawajke. Przetopu wszedzie nie masz (widac), a gdzieniegdzie wypaliles material (wiec jaki cel ma nierdzewka skoro bedzie rdzewiec?).

Poza tym zrobiles bardzo dobrze. Sprawdzales czy nie cieknie? Mydlo na wierzch, wiatr do srodka i patrz czy babelki nie leca (bo jak leca to u nas na przegladach bardzo na to cieci).

Na sportowa rure to ten material za cienki i od czapki wykonane, ale fajnie wyszlo.


A teraz pomysl sobie... ze z kumplami zrobilibyscie sciepe na porzadny migomat do spawania tego (bo te rury sie jedzie migomatem), zaoszczedzilibyscie na gazie, drucie, czasie i mielibyscie lepsze spawy, wymagajace mniej szlifowania.


A takie rurki jak do tlumika zaliczalem HLO-45 rowniez na MMA :)
Milimetrowe :)
I tlumiki tez "przy okazji" szylem.

-----------------------------------------------------------

Mariusz:

Grzejnik spawac... barierke...

A to grzejnikow z nierdzewki w sklepie nie ma?
I jak juz go pospawasz to czym wytrawisz?
Na co Ci grzejnik z nierdzewki, ktora bedzie rdzewiec?

A barierke spawac... to przepraszam na co tam TIG?
Tak jak z tymi tlumikami u kolegi...
To mozna zrobic elektroda.

Jaki imperatyw naklania Was do robienia tego TIGiem?
Przeciez to nawet drozej wychodzi...
bumeluję


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#50

Post napisał: Dudi1203 » 28 lip 2010, 01:24

Grubszy materiał jest cięzko pozaginac, niestety robię to powiedzmy ręcznie wspomagając sie młotkami i zaginarką samoróbką ale i tak juz przy 1mm jest to dość męczące.
Tych z tiga spawów w ogole nie szlifuje, to co jest na zdjęciach - tak wychodzi ze spawarki. I właśnie to zdecydowało o wyborze tej metody. Już nie mowie o tym że dzięki temu w środku tłumika jest gładko, a nie robie tego po to żeby obcinac jaja silnikom tylko żeby troche życia dostały. Po spawaniu tylko pasta na krążek i lece po calości żeby się błyszczało jak psu jajca. Migomatem wyglądałoby to co najmniej okropnie wg mnie a o ilości szlifowania nie mówię. Probowalismy migiem i spoina o szerokosci rzedu 5mm przy elementach dlugosci 40mm jakie czasem robie nie wygląda najlepiej. Drutu mniej idzie przy tigu niż przy migu.
Rdzewieć poki co nie rdzewieją - najstarszy poki co ma rok i trzyma się dzielnie, szczelne są, ale przeglądu moplik z tym i tak nie przejdzie bo za głośne i nie ma takiego znaczka E z odpowiednią liczbą.
Chociaż sadze ze jak na takiego co niedawno z liceum wyszedł to jest całkiem nieźle. Niektórzy tu zapewne mają w spawaniu wiecej praktyki niż ja na swiecie żyję.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”