Flow Simulation- prośba o pomoc


Autor tematu
Timtravery
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 04 sie 2010, 18:42
Lokalizacja: Kraków/Dębica

#11

Post napisał: Timtravery » 22 wrz 2011, 14:03

Dzięki za pomoc Panowie!
W zasadzie nie potrzebuję kto wie jak dokładnych obliczeń ;), i niestety ze względu że jest to praca inż i jej temat jest ściśnie skorelowany z SW jestem skazany na ten program. Jak kolega REQus słusznie się domyślił potrzebuję wyznaczyć Cz, Cx, rozkład ciśnień na powierzchni, oraz trajektorie i prędkości przepływu. Odnośnie propozycji "ludzika" to miałem taki zamiar, ale wg promotora można się bez niego obejść :) I jak zaznaczyłem nie musi być to super dokładna analiza. Problemem nie jest nawet czas obliczeń, komp może młócić model nawet kilka dni- chodzi o to że przy próbie uruchomienia asystenta następuję zwiecha, więc nie jestem w stanie nawet określić warunków brzegowych, nie mówiąc już o uzyskaniu jakichkolwiek wizualizacji przepływu.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i sugestię!
Pozdrawiam!



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4729
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#12

Post napisał: pitsa » 22 wrz 2011, 14:29

Zacznij od najprostszego przypadku: opływ wokół prostokątnego klocka. Zobacz jak zamyka się to w przestrzeni obliczeniowej i stopniowo wstawiaj coraz bardziej skomplikowane geometrie. Szprychy i bieżnik oczywiście pomiń. Ludzika jednak wstaw pomimo, że promotorowi wystarczy sam motor. To twoja praca i nie daj się ograniczać. :)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”