Czy istnieje możliwość zaprogramowania kieszeni z.....

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
orzechori
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 29 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Radom

Czy istnieje możliwość zaprogramowania kieszeni z.....

#1

Post napisał: orzechori » 24 lip 2007, 19:22

Moje pytanie jest następujące : Czy istnieje możliwość zaprogramowania kieszeni z pochylonymi ściankami w cyklu, a jeśli nie to w jaki sposób byście się z tym uporali??



Tagi:


tutkowski
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 01 lis 2006, 19:40
Lokalizacja: Gdynia

#2

Post napisał: tutkowski » 24 lip 2007, 22:13

Ja bym skręcił wrzeciono jeśli frezarka ma taka funkcje, albo jeśli to wytaczarka to obrócić stół (zakładając ze posiada stół obrotowy). Najlepiej będzie robić to na wytaczarce bo ustawiać z powrotem wrzeciono do swej pozycji to trochę zabawy i pozbawione sensu.

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#3

Post napisał: DZIKUS » 24 lip 2007, 22:25

tutkowski pisze:Ja bym skręcił wrzeciono jeśli frezarka ma taka funkcje, albo jeśli to wytaczarka to obrócić stół (zakładając ze posiada stół obrotowy). Najlepiej będzie robić to na wytaczarce bo ustawiać z powrotem wrzeciono do swej pozycji to trochę zabawy i pozbawione sensu.
jak widac chodzi o rozwiazanie tego w posob programowy na frezarce cnc, a nie o dwudniowe reczne rzezbienie na wytaczarce.

zalezy jak duze jest to pochylenie, jesli male, to najpierw zwyklym cyklem na keiszen wywal ja na pelna glebokosc, ale o takich wymiarach, jakie ma ona miec na samym dnie. nastepnie z reki trzeba napisac maly podprogram (tworzac petle przy uzyciu komendy LABEL oraz LABEL CALL) ktory bedzie frezowal kontur o wspolrzednych zmieniajacych sie przy kazdym powtorzeniu dzieki programowaniu przyrostowemu (klawisz I). opusczanei wrzeciona w osi z rowneiz nalezy zaprogramowac przyrostowo i od tego ile sie opusci przy kazdym przejsicu kontury bedzie zalezec gladkosc uzyskanej powierzchni.
jesli pochylenie jest duze, to zgrubne wywalenie miesa z keiszeni trzeba podzielic na kilka etepow, zaleznie od jej wielkosci i srednicy narzedzia. jesli bysmy np mieli keiszen o glebokosci 20mm, i sciankach pochylonych pod katem 45stopni, to jesli sie posluzymy frezem np 10mm, to trzeba ebdzie wowczas z cykli wyfrezowac kilka nalozoncyh na sibie keiszeni o zmneijszajacych sie wymiarach wraz z glebokoscia. dopiero pozostale schody usunie sie nazym podprogramikiem wpisanym z reki.
dziala to przy wyspach i keiszeniach okraglych i prostokatnych, przy jakichs innych ksztaltach zostaje albo narzedzie ksztaltowe o odpowiednim kacie stozkowje czesci roboczej, albo programowanie w programie camowskim.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#4

Post napisał: easy2002 » 25 lip 2007, 10:04

wszystko zależy od ilości tych że kanałków i ich wymiarów
:razz:
I może okazać się że i bez Cam'a się nie obejdzie
:cry:
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


jerz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2007, 23:43
Lokalizacja: warszawa

#5

Post napisał: jerz » 25 lip 2007, 18:56

Witaj. Komet-Urpol ma w swojej ofercie frezy z pochyleniem 1, 3, 5 oraz 7stopni. Przy większych pochyleniach proponuję napisać program z wykorzystaniem parametrów Q albo skorzystać z CAMa


rollaz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 442
Rejestracja: 26 lis 2006, 09:47
Lokalizacja: Kuznia Raciborska

#6

Post napisał: rollaz » 25 lip 2007, 18:59

mozna to bardzo prosto zrobic w sposob ktory opisal kolega DZIKUS ja posiadam program na parametrach do takich rzeczy .
Fachman


p_zbyszek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2008, 15:42
Lokalizacja: Wieluń

#7

Post napisał: p_zbyszek » 29 kwie 2008, 11:32

cześć, moja rada jest taka. Wykorzystaj cykl z maszyny "frezowanie wybrania" i wykorzystaj zmienną Q. Cykl musisz wykorzystać jako podprogram, ze zmienną.

Obrazek

Ja to zrobiłem tak :wink: oczywiście zmienna Q zależy od tego jaki kąt chcesz osiągnąć na ścianie, ja to pisałem z ręki nie zastanawiając się nad kątami.




pozdrawiam


M@ciej
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 19 maja 2008, 07:31
Lokalizacja: Koszalin

#8

Post napisał: M@ciej » 19 maja 2008, 07:41

p_zbyszek pisze:cześć, moja rada jest taka. Wykorzystaj cykl z maszyny "frezowanie wybrania" i wykorzystaj zmienną Q. Cykl musisz wykorzystać jako podprogram, ze zmienną.

[url=http://img411.imageshack.us/img411/5445/zzzoc5.jpg]Obrazek[/URL]

Ja to zrobiłem tak :wink: oczywiście zmienna Q zależy od tego jaki kąt chcesz osiągnąć na ścianie, ja to pisałem z ręki nie zastanawiając się nad kątami.




pozdrawiam
A czy mógłbyś poradzić jak tą zmienną Q stosować jakieś parę praktycznych porad bo nie mogę dojś do tego korzystając z instrukcji.
chciałbym pochyliś jedną ze ścianek w kanałku wachadłowym :grin: :grin:


shioda
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2008, 20:58
Lokalizacja: Rybnik

#9

Post napisał: shioda » 04 sie 2008, 21:55

witam kolego z cyklu mozesz wybrac sama kieszen a nastepnie przyrostowo z podprogramu jesli ma to byc kat 45 stopni to dla dobrej powierzchni proponuje brac po 5 setek z duzym posuwem akurat na takie frezowanie pozwalaja mi narzedzie jakimi dysponuje ;/ a jesli kat inny niz 45 stopni to obliczyc ze wzoru przesuniecie w osiach wzgledem osi Z mozna to zrobic od reki bez cama czy cada naprawde prosta rzecz


rollaz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 442
Rejestracja: 26 lis 2006, 09:47
Lokalizacja: Kuznia Raciborska

#10

Post napisał: rollaz » 05 sie 2008, 16:22

oczywiście sposobów jest dużo można również poprzez cykl numer 11
Fachman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”