Znaleziono 2 wyniki

autor: mc2kwacz
13 gru 2013, 18:19
Forum: Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych
Temat: Aktuator liniowy - dobre narzędzie, czy żyję marzeniami ?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1917

Do uzyskania dużych momentów w warunkach kompaktowych stosuje się przekładnie planetarne albo falowe. Zabawa w serwa modelarskie nie wyjdzie poza zakres zabawy. Takich zabawkowych opracowań jest tysiące. Nawet serwa modelarskie, te z metalowymi kołami zębatymi, nie są tanie mimo że nadal marne. Wykorzystują silniczki komutatorowe. Są obliczone na minimalna masę a nie trwałość i wytrzymałość. Dlatego można do nich dokupić zapasowe kółeczka zębate na wymianę :) Z kolei siłowniki elektryczne do standardowych zastosowań (zobacz ofertę Linak-a) nie są szybkie.
Potrzeby użycia bardzo dużych mocy w żaden sposób nie przeskoczysz. Fizyki nie da się oszukać.
autor: mc2kwacz
12 gru 2013, 16:51
Forum: Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych
Temat: Aktuator liniowy - dobre narzędzie, czy żyję marzeniami ?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1917

Gosucherry dobrze że uprzedziłeś, dzięki temu unikniesz oskarżenia o naruszanie uczuć religijnych przez dorysowanie wielkiego stojącego penisa do wizerunku Męki Pańskiej :wink:
Ja bym spróbował to zrobić na siłownikach pneumatycznych. Potrzebne są 2 siłowniki pod kątem, odpowiedni układ sterowania zaworami, zawory o bardzo dużej przepływności i bardzo wydajne źródło sprężonego powietrza. Do tego konstrukcja musi być pancerna i trzeba rozwiązać problem aktywnego hamowania na krańcach. raczej nastawiłbym się na mniejszą dźwignię albo wręcz 1:1, wtedy będzie łatwiej zapanować nad całością. 500N czy 1kN dla pneumatyki to żaden problem. Prędkości tłoków też możliwe są bardzo duże.

Wróć do „Aktuator liniowy - dobre narzędzie, czy żyję marzeniami ?”