Zmiana sterowania w chińczyku

RD RDC6442G

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
dominik847
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 37
Rejestracja: 27 wrz 2014, 16:53
Lokalizacja: Łódź

Zmiana sterowania w chińczyku

#1

Post napisał: dominik847 » 18 lis 2017, 12:06

Witam

Czy ktoś z Was zmieniał panel + sterowanie w chińczykach ?

Chodzi mi o sytuację gdzie zmieniam sterownik z jakiegoś no-name na RD RDC6442G pod którym pracuje RD Works

Dokładniej mam na myśli sytuację gdzie mam dwa lasery obok siebie i w obu bym zamontował RD RDC6442G i oba lasery obsługiwał programem RD Works

Chcę to zrobić dlatego że jeden laser pracuje mi pod LaserGRAV a drugi pod LaserCUT i jest to lekko upierdliwe.

Jak wygląda sterowanie dwoma laserami jednym programem ? ( zaznaczam że lasera są różne, pod względem pola pracy ) tuby są o tej samej mocy i soczewki te same itp ... jedynie pole pracy jest różne

Oraz chciałbym się dowiedzieć aby ktoś kto używa tego sterownika RD RDC6442G i RD Works żeby się wypowiedział jak się spisuje w użytkowaniu itp ...




cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

Re: Zmiana sterowania w chińczyku

#2

Post napisał: cinematic2 » 18 lis 2017, 20:02

Zrobisz jak uważasz ale z tego co obserwuję na różnych forach jak ktoś pyta o coś związanego z Leetro (LaserCut) to najczęściej znajduje pomoc a jak pyta o RD Works.... to pyta.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


Autor tematu
dominik847
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 37
Rejestracja: 27 wrz 2014, 16:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana sterowania w chińczyku

#3

Post napisał: dominik847 » 18 lis 2017, 20:20

hmm dziwne, bo według tego co zauważyłem na google czy YT to RDworks ma więcej użytkowników i ogólnie bardziej userfriendly software dlatego zamierzam zrobić migrację

Najbardziej interesuje mnie sytuacja sterowania 2 laserami ( urządzeniami ) z jednego PC bo teraz zarówno lasercut jak i lasergrav nie ma możliwości odpalenia "podwójnie" programu, każdy program sterujący danym laserem mogę odpalić raz.

Według tego co dowiedziałem się do obsługi 2 laserów na tym samym software muszę mieć 2x PC

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: Zmiana sterowania w chińczyku

#4

Post napisał: abyss » 19 lis 2017, 00:05

Ja mam RDC6442. Ma swoje wady i zalety - ale sumarycznie to jestem zadowolony na 80%. Na plus - między innymi ze względu na szerokie wsparcie community. Sterując przez Ethernet - zmiana jednego na drugi przez kliknięcie wybranego portu z listy - banalnie proste. Pola niestety będziesz musiał sam zmieniać/deklarować przy każdej zmianie - jeżeli tego faktycznie potrzebujesz. Program (pełna wersja) do pobrania ze strony producenta, 8.01.26 to ostatnia (pobierać z chińskiej wersji językowej), ale jeszcze relatywnie mało testowana. Minusem poprzednich były problemy z błędnym zapisem danych (save) - plików .rld. Ta "być może" jest poprawiona. Trudno na 100% powiedzieć.


Autor tematu
dominik847
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 37
Rejestracja: 27 wrz 2014, 16:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana sterowania w chińczyku

#5

Post napisał: dominik847 » 19 lis 2017, 06:58

To co mnie kieruje w zmianę to że w RDC6442 można o wiele więcej zmieniać w parametrach danego wzoru w samym panelu, bez PC, a to ułatwi mi sporo organizację pracy.
A co jeszcze oprócz save'owania jest wg, Ciebie na minus tego panelu jak i softu RDWorks ?

A Ty zmieniałeś czy już miałeś zakupiony laser z tym kontrolerem ?

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: Zmiana sterowania w chińczyku

#6

Post napisał: abyss » 21 lis 2017, 01:38

U mnie był od razu. inne problemy związany z programem to brak obsługi długich nazw plików, limitowanie liczby parametrów do 32 "kolorów" - czyli zestawów moc/prędkośś/tryb przez RDW (ale prawdopodobnie będą niedługo inne, płatne programy które to obejdą), brak bardzo przejrzystej dokumentacji, problemy z fontami single-line SHX w wersjach innych niż 8.01.19 ograniczona pamięć - to chyba najważniejsze, choć są i inne drobiazgi. Z pozytywów - poprawne podejmowanie pracy po zaniku napięcia, podgląd plików, rozbudowana konfiguracja, generalnie brak jakichś bardzo dziwnych zachowań.


Autor tematu
dominik847
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 37
Rejestracja: 27 wrz 2014, 16:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana sterowania w chińczyku

#7

Post napisał: dominik847 » 30 lis 2017, 15:57

w przyszłym tygodniu zmieniam to dam znać jak poszło ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”