Zgrzewarka do folii kilka pytań

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Div
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2015, 11:27
Lokalizacja: Polska

Zgrzewarka do folii kilka pytań

#1

Post napisał: Div » 04 lis 2016, 13:16

Witam,
jestem na etapie projektowania maszyny na pracę dyplomową i chciałbym zapytać o kilka rzeczy. Ma to być maszyny półautomatyczna do pakowania, dokładnie ma zamykać worek foliowy zgrzać go i odciąć nadmiar folii. Myślałem, żeby pod listwę zgrzewającą podłączyć transformator i szeregowo (albo równolegle) podłączyć drut okrągły do odcinania folii.

1) Czy teflon ma być położony jedynie na listwie do zgrzewania czy na drucie od odcinania również?
2)Jeśli połączę równolegle listwę z drutu oporowego i drut okrągły do odcinania nadmiaru folii to takie rozwiązanie zadziała, czy prąd nie będzie płyną jedynie przez jeden odcinek czy lepiej podłączyć równolegle?
3)Po zakończeniu zgrzewania listwy powinny być przez jakiś czas dociśnięte?

Proszę o pomoc,
pozdrawiam,
Div



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 04 lis 2016, 14:04

Folię zgrzewa się też wysoką częstotliwością (ultradźwięki), która to metoda jest szybsza i czystsza od oporowej, oraz innymi metodami... http://www.sonicarts.pl/
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 1846,d.bGg
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
Div
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2015, 11:27
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: Div » 04 lis 2016, 20:11

Dziękuję za odpowiedź. W tej maszynie szukam prostoty wykonania więc drut oporowy na zwarciu wydaje mi się najbardziej odpowiednim, ale temat zgrzewania ultradźwiękowego bardzo ciekawy.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”