Zakup pierwszej tokarki - jaka pierwsza tokarka

Tss 150 tytan 750 tytan 520 tsb20 tsb16

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
karol.Świercz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2019, 19:54
Lokalizacja: Końskie

Zakup pierwszej tokarki - jaka pierwsza tokarka

#1

Post napisał: karol.Świercz » 26 maja 2019, 17:48

Witam szanowne grono.
Zakładam ten post ponieważ borykam się z dylematami związanymi z zakupem pierwszej tokarki Szukam dość szeroko jeżeli chodzi o zakres sprzętu Bo zastanawiam się nad zakupem chińskiej nowej tokarki jak również Rozważam zakup starej ale ponoć czasem zdarzy się lepszej tokarki wiem że postów w tym stylu jest od groma Ale każda pomoc dla mnie i opinia jest ważna. Jeżeli chodzi o nową chińską tokarkę to Zastanawiam się nad dwiema jest to Tytan 750 oraz Tytan 520 czy to będzie dobry Wybór na zakup. Poważnie zastanawiam się nad Tytan 520 jak również coś w stylu TSB 20 lub tsb-16 Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie na OLX Są jeszcze takie tokarki jak Tss 150 i tym podobne Bardzo proszę o porady każda sugestia jest dla mnie ważne i Z góry dziękuję za pomoc Poniżej zamieszczam kilka linków które mogą w jakiś sposób przedstawić moje poszukiwania tokarki

https://www.olx.pl/oferta/5tokarka-uniw ... yjcdd.html

https://www.olx.pl/oferta/tokarka-jotes ... A3Kdg.html

https://www.olx.pl/oferta/tokarka-stolo ... zJR8E.html

https://www.olx.pl/oferta/tokarka-tss-1 ... zQB1L.html

https://www.olx.pl/oferta/tokarka-uniwe ... ykU0i.html

Do tego nowe tytan 750 oraz nowa tytan 520
Dziękuję



Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup pierwszej tokarki - jaka pierwsza tokarka

#2

Post napisał: adam Fx » 26 maja 2019, 18:15

Znasz mój kanał? Jest cała seria jaką tokarke kupić
Są też filmy z pracy i rozbiórki chinek
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Zakup pierwszej tokarki - jaka pierwsza tokarka

#3

Post napisał: jasiu... » 26 maja 2019, 18:27

Jeśli masz zamiar przetaczać osie kolejowe, to mogą ci te tokarki nie wystarczyć. Zrozumiałeś? Nie dopasowuje się maszyny do budżetu, ale do celów, w jakich ma być kupowana.


Bearing
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 135
Rejestracja: 19 sie 2018, 11:03

Re: Zakup pierwszej tokarki - jaka pierwsza tokarka

#4

Post napisał: Bearing » 26 maja 2019, 20:17

Witaj, jeśli chodzi o pierwszy link - SNB 400 to coś tam mogę powiedzieć.
Cena wydaje się podejrzanie niska porównując do innych (przed i po zakupie patrzyłem po ile stoją). Sam dałem 10k a i tak nie była w idealnym stanie. Jest bardzo wygodna, intuicyjna o ile wszystko działa. Elektryki ma trochę dużo, ale jeśli to wszystko działa to jest świetnie. Sam musiałem kilka razy wzywać znajomego elektryka ponieważ nie mogłem sobie poradzić. Raz nie chciała się uruchomić ale to był tylko uszkodzony czerwony przycisk "grzybek" a raz nie chciała hamować, to też wyszła jakaś przerwa w przewodach. Mógłbym przyczepić się do posuwów przyspieszonych bo trzeba najpierw załączyć posuw na zgaszonych obrotach a dopiero później przyciskami można jeździć. Poza tym to maszyna niezwykle sztywna. Ma ogromną ilość posuwów i skoków gwintów bez zmieniania kół. Do uruchomienia II-go biegu silnika (ok 7kW) potrzeba dobrej instalacji, u mnie lubi wystrzelić bezpiecznik w domu, tak samo jak i przy spawarce :). Ale no wszystko jednak przy używanej maszynie zależy od stanu, musiałbyś posprawdzać jak startuje jak hamuje, czy nie wyskakują posuwy, lewą pokrywę zdjąć obejrzeć koła chociaż przy tej cenie nie oczekiwałbym ideału. Potem wziąć jakiś materiał, mikrometr i sprawdzić stożek u mnie było i jest świetnie pod tym względem. Przydałby się też test z przecinakiem bo u mnie po zakupie lubiało drżeć przy takim obciążeniu, ale to kwestia regulacji luzu wrzeciona. Mi ta tokarka bardzo się podoba i po dorobieniu zderzaka (ogranicznika w osi Z) i dołożeniu odczytu na oś X można robić naprawde bardzo precyzyjne operacje.


Morys
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2019, 12:39

Re: Zakup pierwszej tokarki - jaka pierwsza tokarka

#5

Post napisał: Morys » 26 maja 2019, 21:40

Karol odpowiedz sobie najpierw na 2 pytania:
- Co chcesz na tym robić ( wymiary i zakładana/wymagana dokładność)
- Ile możesz pieniędzy przeznaczyć na maszynę / narzędzia do niej.

Sam jestem początkujący i też szukam pierwszej maszyny i powiem ci że im dłużej szukam tym większe maszyny oglądam bo boje się że mi wymiaru braknie a z drugiej strony nie oczekuje mega dokładności bo do wydania mam na maszynę około 5000PLN i wiem że nie kupie za to maszyny która robi w pojedyńczych setkach a poza tym tokarka będzie używana tylko na domowe potrzeby, z tym że nie modelarskie.


Ewas
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2019, 22:28

Re: Zakup pierwszej tokarki - jaka pierwsza tokarka

#6

Post napisał: Ewas » 04 cze 2019, 22:40

Witam
Nie wiem czy w odpowiednim temacie to piszę ponieważ jestem tu nowy... Jeżeli nie to proszę Admin o przeniesienie do odpowiedniego działu. Otóż mam pytanie. Czy podpowie ktoś co to za tokarka (typ, producent, lata produkcji)?

Obrazek


filip1997
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2022, 20:54

Re: Zakup pierwszej tokarki - jaka pierwsza tokarka

#7

Post napisał: filip1997 » 04 wrz 2022, 21:50

Tokarka jest EMIL TWERDY

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”