Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

Jaki typ? Jaka moc?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

victor.sajda
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 17
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2019, 17:17

Re: Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

#51

Post napisał: victor.sajda » 06 paź 2019, 08:14

Bystronic nie odpuszcza i pewnie zejdzie do tej ceny.Oferują dodatkowo przebicie pulsacyjne no i mają szyby duże z boku ale czy ja wiem....Słyszałem,że Bystronic jest szybszy itd a Trumpf to znowu wół do roboty.Juz sam nie wiem a czasu już nie mam za wiele,w tym tygodniu muszę podjąć decyzję



Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

#52

Post napisał: Zienek » 06 paź 2019, 23:33

Firmy handlujące pociętym materiałem tną na triumfach.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

Re: Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

#53

Post napisał: lolo2 » 08 paź 2019, 07:57

Zienek pisze:
06 paź 2019, 23:33
Firmy handlujące pociętym materiałem tną na triumfach.
No tak, bo inne lasery nie nadaja sie do uzytku.


Mam Durme laser i 4 ich krawedziarki - odpukac, raz zawor od powietrza na glowicy strzelil i raz falownik, od ktoregos silnika.
2kw IPG, glowica precitech - na razie nic.
Serwis jak najbardziej OK.
Laser kupiony uzywany i jest u nas w firmie 3 lata.

BLM mamy laser - - - kupiony pierwszy ich prototyp 5kw ipg. Na samym poczatku czujnik wysokosci glowicy nawalil i glowica pierdyknela to bylo 3 - 4 lata temu. Od tamtego momentu chyba nic sie nie dzieje. Dziala elegancko.
5kw IPG.
Serwis dziala ok.


Wiec smialo moge dac rekomendacje dla tych dwoch firm powyzej.

.


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 27
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

Re: Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

#54

Post napisał: harma » 08 paź 2019, 21:14

lolo2 pisze:
08 paź 2019, 07:57
Zienek pisze:
06 paź 2019, 23:33
Firmy handlujące pociętym materiałem tną na triumfach.
No tak, bo inne lasery nie nadaja sie do uzytku.


Mam Durme laser i 4 ich krawedziarki - odpukac, raz zawor od powietrza na glowicy strzelil i raz falownik, od ktoregos silnika.
2kw IPG, glowica precitech - na razie nic.
Serwis jak najbardziej OK.
Laser kupiony uzywany i jest u nas w firmie 3 lata.

BLM mamy laser - - - kupiony pierwszy ich prototyp 5kw ipg. Na samym poczatku czujnik wysokosci glowicy nawalil i glowica pierdyknela to bylo 3 - 4 lata temu. Od tamtego momentu chyba nic sie nie dzieje. Dziala elegancko.
5kw IPG.
Serwis dziala ok.


Wiec smialo moge dac rekomendacje dla tych dwoch firm powyzej.

.

...Trumpf 3030 4kW z 2008 roku. W zasadzie przez pierwsze 8 lat nic poważnego się nie działo, czujnik obecności stołu w zmieniaczu palet i 2x jakieś styczniki w szafie. Raz pękł wężyk fi8 z wodą i trochę się jej wylało, pomogła złączka za 3pln. Po 8 latach padł falownik turbiny (ale to bardziej przez spadki napięcia na hali), lany zawór od wody oraz łożyska osi X i Y. Obecnie po 11 latach wymieniliśmy silnik osi Y oraz prawdopodobnie pada elektronika w komputerze przy pulpicie, ale na razie jeszcze chodzi. Raz wymieniona optyka wewnętrzna (ale tutaj to nie była awaria, a zużycie) oraz parę razy lustra zewnętrzne. Poza tym nic. Maszyna chodzi od początku na 3 zmiany, w trakcie kryzysu w okolicach 2012 roku chodziła na dwie. Serwis autoryzowany i nieautoryzowany jak najbardziej ok (i przynajmniej jest wybór między tymi dwoma), chociaż widzimy się praktycznie tylko przy przeglądach.

W firmie, w której kiedyś pracowałem mają bystronic'a z 1997 roku. Kupiony jako 5 letni, obecnie dalej na chodzie. Były problemy z turbiną i łożyskami, oraz obecnie są z już dosyć duże z elektroniką. Ze 4 razy optyka w rezonatorze i kilka razy lustra zewnętrzne. Ale maszyna dalej tnie, serwis w porządku także mogę także polecić tego producenta...

A teraz lolo2 napisz coś o 12kW Eagle, którego też macie.

poza tym:
(...)Od tamtego momentu chyba nic sie nie dzieje.(...)
.
to nic się nie dzieje, czy chyba nic sie nie dzieje ?
"Śpieszmy się czytać posty na forum, tak szybko znikają..."


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 27
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

Re: Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

#55

Post napisał: harma » 09 paź 2019, 17:27

victor.sajda pisze:
06 paź 2019, 08:14
Bystronic nie odpuszcza i pewnie zejdzie do tej ceny.Oferują dodatkowo przebicie pulsacyjne no i mają szyby duże z boku ale czy ja wiem....Słyszałem,że Bystronic jest szybszy itd a Trumpf to znowu wół do roboty.Juz sam nie wiem a czasu już nie mam za wiele,w tym tygodniu muszę podjąć decyzję
Szczerze? jak wybór zawęził się tylko do tych dwóch firm, to co nie wybierzesz, będzie dobrze :D
Co do szybkości bystronica względem trumpfa to odpowiedź na to pytanie dałby ci tylko test cięcia tych samych, twoich detali i mierzenie czasu na tych dwóch maszynach (oczywiście, musiałyby mieć tą samą moc). Spróbuj się umówić w siedzibach obu tych firm na testy i będziesz wiedział.
"Śpieszmy się czytać posty na forum, tak szybko znikają..."

Awatar użytkownika

victor.sajda
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 17
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2019, 17:17

Re: Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

#56

Post napisał: victor.sajda » 09 paź 2019, 20:45

Zawęził sie w 100% w ogóle nie biorę pod uwagę innych maszyn choć nie wiem czemu mam parcie na Trumpfa.Dziś był u mnie na produkcji pan z Bystronic i bedę u nich w siedzibie zobaczyć jak lata.W przyszłym tygodniu jadę na Sląsk zobaczyć 1030 Trumpfa w akcji.I choć Bystronic daje 5 lat gwarancji na IPG a Trumpf tylko rok to chyba jednak Trumpf.A jeżeli chodzi o system operacyjny to TruTops Boost czy Bysoft jesli bedą postawione i przeszkolone osoby ktore nigdy nie pracowały na laserze?Dziękuję za wypowiedźi

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

#57

Post napisał: Zienek » 09 paź 2019, 21:12

W ceneo powinni wprowadzić kategorię przemysłowe wycinarki laserowe ;)

Awatar użytkownika

victor.sajda
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 17
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2019, 17:17

Re: Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

#58

Post napisał: victor.sajda » 09 paź 2019, 21:50

😂


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 27
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

Re: Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

#59

Post napisał: harma » 10 paź 2019, 17:05

Bysoft jest bardziej intuicyjny i prostszy do opanowania, ale tops tez nie jest zlym softem. Jak ludzie sa bez doswiadczenia, to calkiem mozliwe, ze lepszy bylby bysoft. Ale tak na prawde to zalezy od konkretnego czlowieka, jak bedzie chcial sie uczyc, to czy tops czy bysoft to bedzie to samo. Jak nie bedzie chcial tego opanowac, to najlepsze i najbardziej intiuicyjne oprogramowanie nie pomoze.
"Śpieszmy się czytać posty na forum, tak szybko znikają..."


texas
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 11
Rejestracja: 10 paź 2019, 21:06

Re: Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

#60

Post napisał: texas » 10 paź 2019, 21:28

Marka na pewno dobra ale muszisz sprawdzić bo 1030 jest prawdopodobnie produkowany w USA, a nie w Europie.
Był to najprostszy model z wieloma ograniczeniami w stosunku do popularnych wyższych modeli.
Sprawdź też jaki jest tam system sterowania bo słyszałem że wkładają tam tylko jakiś tani sterownik B&R.
Nie jest to laser fiber tylko laser dyskowy, który ma rezonator otwarty i nie ma tych wszystkich zalet co laser fiber.
Bardzo zdziwiła mnie długość gwarancji, na rok? Jeden rok???? Czegoś się boją, nikt nie daje na lasery tak krótkiej gwarancji.
Źródła psują się czasami, a wówczas koszty naprawy są kosmiczne. Wymiana modułu diod np. za 40.000 EUR tuż po gwarancji byłaby bolesna. Spytaj ile kosztuje wymiana światłowodu, bo też może być niespodzianka i jeszcze ile kosztują części eksploatacyjne jak szkiełko zabezpieczające bo mogą być kilkukrotnie wyższe niż u innych producentów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”