Wzornictwo przemysłowe? To się opłaca!

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Wzornictwo przemysłowe? To się opłaca!

#1

Post napisał: wszwarc » 18 lut 2015, 09:25

Producenci coraz częściej konkurują dziś wizerunkiem marki oraz jej produktów.
Większość maszyn i urządzeń oferowanych na rynku, nie różni się bowiem znacznie od siebie funkcjonalnością oraz parametrami. Głównym zadaniem designu jest więc odróżnienie przedsiębiorstwa od konkurencji oraz nadanie produktom estetycznych i intuicyjnych dla użytkownika form, spełniających powierzone im funkcje lepiej niż dotychczas.Jakie korzyści niesie wdrożenie wzornictwa?

Odpowiednio przeprowadzony proces projektowy wspiera powstawanie nowoczesnych i intuicyjnych produktów, skutecznie zaspokajających potrzeby konsumenta. Pomaga także przedsiębiorcom stworzyć tak ważną przewagę konkurencyjną osiągając przy tym ich biznesowe cele. Główne korzyści, jakie zyskują producenci we współpracy z zewnętrznym studiem wzornictwa, to dostęp do brakującej specjalistycznej wiedzy, wzrost elastyczności oraz redukcja kosztów. Ile jednak tak naprawdę kosztuje wzornictwo?

– Koszt inwestycji zależy głównie od celów, jakie zostały mu postawione – tłumaczy Wojciech Szwarc, właściciel studia projektowego Szwarc Design. Co ważne, możliwa jest realizacja strategii wzorniczej zarówno w ramach niskich budżetów – zwykle ograniczająca się do tzw. stylingu, czyli pracy wyłącznie nad estetyką produktu. Może to być np. przeprojektowanie obudowy bez ingerencji w konstrukcję produktu. Z kolei realizacje wymagające większego budżetu to kompleksowe usługi nastawione na długofalowy efekt. – Osiągany jest on przez wdrożenie wzornictwa w proces powstawania nowego produktu i ukierunkowanie na poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. Nie bez powodu z takiego zakresu korzystają głównie liderzy branży oraz firmy aspirujące do tej pozycji – dodaje Szwarc. Warto wiedzieć, że wzornictwo jest relatywnie tanim etapem w procesie opracowywania nowego produktu. Zapewnia też największe korzyści ofertowe, które może osiągnąć przedsiębiorstwo.


Indywidualne dopasowanie

Zakres wdrożenia wzornictwa powinien każdorazowo zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb firmy i rynku, na którym konkuruje dane przedsiębiorstwo. Taka osobista forma realizacji zlecenia jest dziś podstawą nie tylko we wzornictwie, ale w zasadzie w całej sferze usługowej. – Zachęcamy więc klientów do kontaktu, by przeanalizować ich potrzeby i określić korzyści, jakie mogą osiągnąć. Widzimy, jak ważne jest indywidualne rozpatrywanie potrzeb przedsiębiorstw i że ma ono wyraźne przełożenie na skuteczność naszej działalności – podsumowuje właściciel Szwarc Design.


Kiedy warto zainwestować we wzornictwo ?

1/ odświeżenie wizerunku produktu, który jest już na rynku dłuższy czas – spadająca sprzedaż maszyny / urządzenia / narzędzia
2/ chęć podniesienia wartości produktu – wyższego pozycjonowania produktu / marki – np. nawiązanie konkurencji z zagranicznymi markami
3/ chęć odróżnienia produktów od konkurencyjnych w tej samej grupie cenowej – wzrost sprzedaży
4/ poprawa intuicyjności i ergonomii pracy przy maszynach – rozwój produktu
5/ generowanie innowacyjnych rozwiązań w branży – wzornictwo jako narzędzie do generowania innowacji – rozwój produktu
6/ wejście na nowe rynki
7/ rozpoczęcie opracowywania nowej linii produktowej
8 / chęć upodobnienia oferty do firmy wiodącej firmy na rynku – wzrost zaufania do marki


Od czego rozpocząć budowanie strategii wzorniczej?

1/ ocena trendów rynkowych oraz analiza bezpośredniej konkurencji
2/ ocena słabych i mocnych stron firmy oraz jej oferty
3/ ocena potrzeb przedsiębiorstwa
4/ określenie kierunku rozwoju oferty produktowej oraz strategii marketingowej na najbliższe lata
5/ identyfikacja celów, jakie mają zostać osiągnięte za pomocą wzornictwa


Dlaczego warto rozpocząć współpracę z Szwarc Design?

Szwarc Design wspiera przedsiębiorstwa we wdrażaniu wzornictwa przemysłowego. Oferujemy kompleksowe usługi projektowe, w tym projektowanie obudów maszyn przemysłowych, obudów urządzeń elektronicznych, organizację produkcji oraz specjalistyczne doradztwo.

Przeprowadzimy Państwa przez proces projektowy. Rozpoczynając od analizy Państwa potrzeb i konkurencji, przez kompleksowe usługi projektowe, aż po organizację produkcji. Pomożemy również w opracowaniu materiałów wspomagających sprzedaż, takich jak fotorealistyczne wizualizacje, animacje 3D, katalogi czy stoiska targowe.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną WWW, gdzie znajdziecie Państwo szczegółowy zakres usług, referencje oraz zrealizowane przez nas projekty.

Zachęcamy do kontaktu z nami – pomożemy Państwu osiągnąć korzystne zamiany oraz opracujemy konkretny projekt, dostosowanych do możliwości realizacyjnych Państwa przedsiębiorstwa.

Wojciech Szwarc
Szwarc Design
wojciech(at)szwarcdesign.pl
+48 664 498 921

Szwarc Design


Projektowanie obudów maszyn i urządzeń przemysłowych


Projektowanie obudów urządzeń elektronicznych


Projektowanie produktów powszechnego użytkuWróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”