Wyciąg spalin z lasera LasePro Mercury II 25W

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
DOOOMINO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 03 maja 2010, 14:51
Lokalizacja: Polska

Wyciąg spalin z lasera LasePro Mercury II 25W

#1

Post napisał: DOOOMINO » 18 cze 2010, 11:32

Witam
Mam zamiar kupić taki oto wyciąg. Wentylator kanałowy TT 100 mm MAX 187 m3/h ma to być podłączone do komina wentylacyjnego który ma dobrą cyrkulację powietrza komin ma około 15 metrów wysokości [blok 4 piętrowy] a moja pracownia jest w piwnicy :-) po byłej pralni więc są wszystkie media. Nie będę ciął tyko grawerował przeważnie szkło więc filtra raczej nie potrzebuje, ale dla świętego spokoju chcę założyć jakiś filtr węglowy żeby ewentualne zapachy nie poszły na mieszkania bo mnie lokatorzy by zlinczowali ;-)
Jest to cichy wentylator 28-35 dBA Dlatego proszę o radę czy taka moc starczy czy musi być większa a jak tak to jaka?
Ewentualnie taki Wentylator kanałowy VKM100 100 mm 270 m3/h ale już 47dBA.



Tagi:


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#2

Post napisał: skoczek » 18 cze 2010, 12:03

Witam serdecznie.
Specjalnie się nie znam na tym, ale nie jest czasem tak że zakaz jest stosowania wentylacji mechanicznej tam gdzie jest ciąg grawitacyjny? Wydaje mi się że takie podłączenie jest złym pomysłem i że może się skończyć co najmniej upomnieniem ze strony administracji/mieszkańców, a w najgorszym wypadku (gdyby zakłóciło działanie wentylacji) tragedią. Straszyć nie chcę - podaję to jako przykład do rozważenia.

Co do grawerowania szkła - chyba zdarza się że pojawiają się małe odpryski, więc raczej powinieneś stosować jakiś filtr mechaniczny który ich nie przepuści do komina.

Pozdrawiam, skoczek.

[ Dodano: 2010-06-18, 12:09 ]
Zerknąłem na krótki opis tego wentylatora:

"Wentylator kanałowy serii TT służy do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wymagającej wysokiego ciśnienia statycznego, silnego strumienia powietrza i niskiego poziomu hałasu. Może być instalowany w pomieszczeniach, które posiadają indywidualne przewody wentylacyjne, w budynkach mieszkalnych i użytku publicznego, z wyjątkiem pomieszczeń, w których może występować atmosfera wywołująca korozję lub wybuch."

Moje obawy są chyba niepotrzebne, ale to jest też zależne od typu wentylacji w budynku.

Pozdrawiam, skoczek.
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski


Autor tematu
DOOOMINO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 03 maja 2010, 14:51
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: DOOOMINO » 18 cze 2010, 12:16

Dzięki "skoczek" za zwrócenie uwagi na problem z grawitacją. Dowiem się jak to jest i czy można nam podłączyć wentylator. Z opisu wynika że tak. Na szczęście mam jeszcze dwa lufciki które zamurowałem zostawiając w nich rury 100mm typwe od wentylacji więc w razie czego tam podłączę wyciąg. Filtr oczywiście zamontuje zarówno na elementy stałe jak i do likwidacji zapachu.
Pozdrawiam "DOOOMINO"


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: diodas1 » 18 cze 2010, 12:45

Zorientuj się czy przypadkiem do tego samego ciągu wentylacyjnego nie przyłączono pomieszczenia na którymś piętrze. Często bywa tak że w kuchni czy łazience nagle pojawia się zapach kapuśniaku gotowanego przez sąsiadkę mieszkającą dwa piętra niżej :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”