Wybór obrabiarki

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
bartlowej
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2021, 22:20

Wybór obrabiarki

#1

Post napisał: bartlowej » 13 kwie 2021, 22:25

Witam wszystkich, zaczne od tego że pracowałem na frezarkach cnc przez pewien czas, jednak od zeszłego roku zajmuję się stolarką i chciałbym się was zapytać jaki ploter kupić, niestety nie orientuje się za bardzo na co zwrócić uwage przy zakupie ponieważ pracowałem w aluminium i nie interesowałem się za bardzo modelami obrabiarek. Jeśli chodzi o to co by mnie interesowało, to chciałbym żeby obrabiarka pracowała w płytach mdf, sklejkach i może jakiś miękkich drzewach, chciałbym żeby powierzchnia robocza miała chociaż 1500x1500. Mój budżet wynosi 18000 wiem że kokosów za to nie kupie ale póki co chciałbym się na tym poduczyć i przy okazji coś fajnego porobić, a później kto wie może wymienić na lepszy sprzęt. Ostatnio natknąłem się na firme Plotcomplex jaka jest wasza opinia na jej temat? A może ktoś z was sprzedaje coś ciekawego, czekam na propozycje.



Awatar użytkownika

MiziAir
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 137
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Wybór obrabiarki

#2

Post napisał: MiziAir » 13 kwie 2021, 22:38

Z tymi kryptoreklamami to już walą do bram jak jehowcy, nawet gorzej. Kolego jeżeli ten plotcośtam cie nie posłał, to powstrzymaj się od używania nazw firm chociaż w pierwszym pisanym poście, bo budzisz tym zaj//iste podejrzenia.


Autor tematu
bartlowej
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2021, 22:20

Re: Wybór obrabiarki

#3

Post napisał: bartlowej » 13 kwie 2021, 22:56

Absolutnie nie, zapytalem o tę firme dlatego że znalazłem na jednej grupie używaną obrabiarke z tej firmy, niestety jestem totalnie zielony jesli chodzi o sprzęt, trochę żałuje że nie zagłębiłem się bardziej, a tak to wiem że pracowałem na hellerze 350 z systemem sinumerik. Szukam jakiegoś sprzętu w granicach 18 koła a nie chce też kupić pierwszego lepszego. Dlatego napisałem tutaj na forum, bo na grupach to często sami fachowcy a nikt nie potrafi pomoc.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Wybór obrabiarki

#4

Post napisał: bartuss1 » 15 kwie 2021, 10:09

18 kilo euro? bo w plnach to sie sinumerików czy innych fanuków nie spodziewaj i w ogole bardziej zabawkowa maszynka do dziubdziania sobie w drewienku.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
bartlowej
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2021, 22:20

Re: Wybór obrabiarki

#5

Post napisał: bartlowej » 18 kwie 2021, 18:26

Oczywiscie że sie nie spodziewam cudów na patyku, dobrze wiem że nie dostane żadnego sinumerika i ile kosztują maszyny na których pracowałem. Chce kupić maszyne głównie do nauki pracuje w warsztacie 8 godzin i po robocie chciałbym się pobawić maszyną wycinając jakieś lampionki z drewna.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Wybór obrabiarki

#6

Post napisał: bartuss1 » 19 kwie 2021, 13:25

Robienie takiej maszyny na zamowienie przy tej kasie jest mało opłacalne, bo pomijając wszystkie opłaty i jakąś chęć zysku, to częsci do tej maszynki nie mogą kosztować wiecej jak 10 kzł, przy polu roboczym 1500x1500 masz gabarytowo zabawkę 2m x1,8 i teraz żeby zrobic to porządnie, to trzeba gdzies czegoś ująć, lub na czymś przyoszczędzić kosztem czegoś. Łatwiej chinczyka kupic i sie z nim piescic.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

MrWaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 427
Rejestracja: 26 sty 2020, 10:16
Lokalizacja: Słocina

Re: Wybór obrabiarki

#7

Post napisał: MrWaski » 19 kwie 2021, 16:06

Pracowałeś na porządnych maszynach i kupujesz jakąś zabawkę żeby się na niej uczyć? Nie nadążam... ;)


cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wybór obrabiarki

#8

Post napisał: cawboy » 19 kwie 2021, 21:08

o la Boga, pracuje na maszynach za ponad bańkę a w chałupie mam tokarkę za 4k, upośledzony przez to jakiś jestem? Człowiek pracował na jakieś tam produkcji (może snajper guzikowiec, nie umniejszając oczywiście) w metalu, przerzucił się na drewno, raczej sam tam coś dłubie i pyta o start. Nie za każdym winklem Panowie zło siedzi i handlowiec na dusze czatuje, trochę zrozumienia.
W tym budżecie z nowych tylko chińszczyzna ale szedłbym w używane, w tych rozmiarach nie brakuje, sam bardzo się zainteresowałem lekko uszkodzonym blackbirdem 1500x2000 w cenie 14k.
Plotcomplex często się przewija po wpisaniu ploter cnc, przeglądaniu zdjęć itd także jakoś mnie nie dziwi że kolega wpadł na tą firmę.
Tylko mnie za reklamę tu nie kastrujcie, Świeżak jestem ale z żadną firmą nie związany. Uff.
Krak.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”