Wiertarka Elro

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
brovar99
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:35
Lokalizacja: Gdynia

Wiertarka Elro

#1

Post napisał: brovar99 » 09 lut 2011, 11:46

Witam,

z góry zaznaczam, że jestem nowy na tym forum i dlatego proszę o wyrozumiałość :)


Posiadam wiertarkę firmy Erlo TCA-70
problem polega na tym, iż mam problem z posuwem recznym, który nie chce działać (bardzo Ciężko chodzi posuw ręczny w kierunku góra dól, natomiast posuw automatyczny bez problemu).
Chciałbym zdemontować wrzeciono i sprawdzić czy nic nie uległo zatarciu, problem w tym że nie bardzo wiem jak to zrobić. Zdemontowałem wał napędny bo myślałem,że tam znajduje się problem (załączam rys). Po demontażu sprawdziłem stan łożysk, sprężyn, pierścieni , kół zębatych oraz osiowość całego wałka. wszystko wygląda bez zarzutów. Stwierdzam wiec iż jest to wina wrzeciona które nie bardzo wiem jak zdemontować.
Prosiłbym o rady Fachowców może miał ktoś podobny problem z maszyna i może udzielić mi cennych wskazówek co mogłoby być przyczyną usterki i jak zdemontować całe wrzeciono. Czy niezbędne jest ściągniecie silnika elektrycznego???
Załączę rysunki żeby było to bardziej widoczne

z góry dziękuje za pomoc i cenne wskazówki



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 09 lut 2011, 16:44

Na mój gust to sprężyna odciążająca źle działa. Być może popękała. Spróbuj tam zajrzeć.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”