Wiertarka 2h135-posuw mechaniczny nie działa?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
celny
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 28 wrz 2008, 08:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wiertarka 2h135-posuw mechaniczny nie działa?

#1

Post napisał: celny » 07 kwie 2013, 18:57

Mam taki problem z tą maszyna:
W moim zakładzie pracy stoi sobie taka wiertarka w kącie, od dwudziestu lat nikt nie pamięta by była używana. Uruchomiłem ją ostatnio, okazuje się że działa, są wszystkie prędkości i posuwy z tym że posuw działa tylko do zetknięcia z materiałem, później już kręci się w miejscu.
Co jest tego przyczyną? Czy trzeba jakoś specjalnie ustawić ogranicznik głębokości wiercenia, czy posuw jest uszkodzony?



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 07 kwie 2013, 23:48

A posuw ręczny działa? Może masz przełączone na posuw ręczny i mechanicznego nie załączysz. Tam jest tak, najpierw dźwignią dosuwasz wiertło do materiału i siła jaka powstanie od nacisku wiertła przenosi się na sprzęgło i półsprzęgło, to dopiero posuw się załączy. Dźwignię ręczną trzeba obrócić o kąt ok. 20°. Może za mało pokręciłeś? Masz DTR? Mam po rosyjsku i po czesku plus katalog części zamiennych z rysunkami wszystkich części po rosyjsku. W razie czego poratuję. Widzę, że też Jesteś z Bydgoszczy.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
celny
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 28 wrz 2008, 08:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: celny » 09 kwie 2013, 17:55

Dziękuję za podpowiedź. DTRkę znalazłem rosyjską. Posuw ręczny działa. W przyszłym tygodniu próbuję tak jak napisałeś. Dziękuję:-)


[email protected]
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2019, 17:11

Re: Wiertarka 2h135-posuw mechaniczny nie działa?

#4

Post napisał: [email protected] » 21 mar 2019, 17:17

Pomoże ktoś z numerami łożysk do wiertarki 2H135 lub 2H150 potrzebuje jakiś wykaz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”