Water Jet problem z wymiarami

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
Operator91
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2013, 16:15
Lokalizacja: Takie tam

Water Jet problem z wymiarami

#1

Post napisał: Operator91 » 05 gru 2013, 16:45

Witam mam problem z wymiarami :cry: chodzi konkretnie o otwory są zawsze pomiejszoszę o 0.3mm a znów na gabarycie są powiększone :cry: Czy idzie to jakoś ustawić w ustawieniach maszyny tak aby skasowac ten błąd oprócz przerabiania rysunku DXF? Dodaje że jestem świeżym operatorem nie maiałem jakiś profesjonalnych szkoleń :???: Prosił Bym o jakąs podpowiedz



Tagi:


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: 251mz » 05 gru 2013, 16:49

Operator91 pisze: chodzi konkretnie o otwory są zawsze pomiejszoszę o 0.3mm a znów na gabarycie są powiększone
W programie masz coś takiego pewnie jak średnica narzędzia / dyszy...
Zmniejsz tą wartość o połowę błędu czyli 0,15mm
Powinno być ok.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#3

Post napisał: cnccad » 06 gru 2013, 06:54

tak jak kolega 251 mz pisał. Masz do poprawki kompensację narzędzia.

Szukaj pod hasłem kompensacja , kerf ... szczelina . Jest to wartość określająca średnicę narzędzia czyli w Twoim przypadku średnicy jaki Ci pozostaje po cięciu.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


raben
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2011, 20:45
Lokalizacja: Cheltenham

#4

Post napisał: raben » 28 maja 2015, 21:26

I jeszcze jak ci sie rurka sciera to zmienia ci sie wymiar wiec musisz miec jakis sposob kompensacji. Wyglada jak by ktos kompensowal zuzycie a potem zalozyl nowa i nie zdjal kompensacji.

Wyglada to mniej wiecej tak. W miare ciecia powieksza ci sie otwor w rurce wiec zbierasz wiecej. Wieksze dziurki i mniejszy wymiar zewnetrzny. Mozna ,,powiedziec'' maszynie ze ma wieksza szczeline i ona automatycznie odsunie o dana wartosc ( w zaleznosci jak masz ustawione albo obwod albo promien ) Identyczna sytuacja jak na frezarce tylko tam sie frez zuzywa a tutaj powieksza.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”