Komp z PII

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

Komp z PII

#1

Post napisał: easy2002 » 28 sie 2006, 11:06

Witam
Panowie pytanie :mrgreen:
Czy ktoś używa Mach2 na komputerze o takiej lub podobnej konfiguracji:
Pentium II 300 MHz
Ram 192 MB
Win2k
zastanawiam się ... :wink:


... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

Tagi:


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#2

Post napisał: olo_3 » 28 sie 2006, 12:35

Powinien chodzić ale :

Będzie niesamowicie wolny, zacinał się (motory będą zwalniać , kroki gubić, itd.)

Ja osobiście używam do macha 2Ghz P4, 1G RAM i szybki nowoczesny dysk wszystko na magistrali 333Mhz (laptop) i niekiedy jak niechcąco zahaczę tabliczkę dotykowa to wiedze jak go to boli.

Odradzał bym Ci komputer do macha o takich parametrach, a i jeszcze jak steruje to wywalam wszystkie programy pracujące w tle.
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 7612
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#3

Post napisał: pukury » 28 sie 2006, 13:08

witam !! myślę że przy dzisiejszych cenach ( a co będzie jutro ? ) warto poskładać kompa tylko do sterowania i skonfigurować go pod tym kątem . są takie sprytne ustrojstwa do przełączania monitora/klawiatury z jednego na drugi - taką mam koncepcję . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#4

Post napisał: pit202 » 28 sie 2006, 13:16

Będzie niesamowicie wolny, zacinał się (motory będą zwalniać , kroki gubić, itd.)
ale głupoty pierni....... jakich mało - jak nie wiesz to lepiej nie zaczynaj i nie wymyślaj

uzywalem kompa dokladnie takiego : p3-450 128ram , win2k , wiadoma sprawa , ze im szybszy tym lepszy , ale nie zdazylo sie zebym zgubił kroki przez malo MHZ , normalne małe projekty z małą iloscią kodu to robił bez zastanowienia nawet z EC w tle , problem byl jedynie przy 10000 i wiecej linijek kodu , komp nie wyrabial z wyswietlaniem, silniki stawaly ale ni gubiły kroków - lekarstwiem na to bylo wylaczenie podgladu - silniki chodzi po tym normalnie szybko i nadal bez gubienia kroków - ten podglad tez o kant D. rozbic przy tak masywnym kodzie skoro widac tylko zamazany na niebiesko prostokąt , tak ze jak masz takiego kompa to sprawdz i uzywaj , jak chcesz kupowac to kup lepszy.
PiteR


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#5

Post napisał: olo_3 » 28 sie 2006, 13:24

pit202 pisze:
Będzie niesamowicie wolny, zacinał się (motory będą zwalniać , kroki gubić, itd.)
ale głupoty pierni....... jakich mało - jak nie wiesz to lepiej nie zaczynaj i nie wymyślaj

Słuchaj - pisze co widzę mam silniki po 1Nm plus sterowanie na a3977 (joe) i macha2 w pełnej wersji zamontowane w takim małym ploterku, no ale jeśli pozjadałeś wszystkie rozumy to ok. co się będę kluci, poza tym wcale Ci nie zarzucam ze głupoty pier..... jak mało.
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#6

Post napisał: pit202 » 28 sie 2006, 13:28

mam silniki po 1Nm plus sterowanie na a3977
a moze masz za male silniki, a czepiasz sie slabego kompa i ilosci Mhz , co ma piernik do wiatraka ?
o ale jeśli pozjadałeś wszystkie rozumy to ok
aha - to znaczy ze uzywanie kompa jakiego napisalem i majac doswiadczenie znaczy ze pozjadalem wszystkie rozumy ?
PiteR


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#7

Post napisał: olo_3 » 28 sie 2006, 13:35

pit202 pisze:
mam silniki po 1Nm plus sterowanie na a3977
a moze masz za male silniki, a czepiasz sie slabego kompa i ilosci Mhz , co ma piernik do wiatraka ?

Tak to prawda silniki nie są idealne ale widzę jak reagują na dodatkowe obciążenie komp. Już nie wspomnę co się dzieje jak mysz optyczna siedzi na usb, i akurat ja ruszysz (wyłączone wszystkie opcje dla usb, jog itp)

Ja myślę, ze jak silnik zwalniaj akurat podczas ruszenia tabliczki dotykowej, to raczej cos program wolniej działa – bo jak to inaczej tłumaczyć – na pewno nie mocą silników.

[ Dodano: 2006-08-28, 13:37 ]
pit202 pisze:Cytat:
o ale jeśli pozjadałeś wszystkie rozumy to ok

aha - to znaczy ze uzywanie kompa jakiego napisalem i majac doswiadczenie znaczy ze pozjadalem wszystkie rozumy ?

nie nie to sie tyczy
pit202 pisze:ale głupoty pierni....... jakich mało
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#8

Post napisał: pit202 » 28 sie 2006, 13:49

nie nie to sie tyczy
pit202 pisze:ale głupoty pierni....... jakich mało
bo to prawda, uzywasz laptopa do macha, wiadomo ze laptop to nie taki zwykly komputer, moze tylko zachowuje sie podobnie, wyjawiasz jego bolączki na temat USB i porównujesz go do kompa P2 na którym klawiatura i myszka chodzi na PS2 , w którym nie ma tabliczki dotykowej , nie mam nic przeciwko, ze szybszy komputer jest lepszy , ale czy uzywales normalnego kompa o podobnych parametrach zeby napisać to z wlasnego doswiadczenia ? czy wszystko porownujesz do swojego złego laptopa ? ( prosze tylko nie pisz ze do tego kompa mozna podlaczyc mysz na usb )
PiteR


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#9

Post napisał: olo_3 » 28 sie 2006, 14:54

Po pierwsze i najważniejsze nie zamierzam się kłócić, a już na pewno wyzywać czy obrażać !

Dalej idąc tokiem Twojego rozumowania to nie rozumiem dlaczego uważasz ze komputer o którym mowa (P2) to nie może być laptop, ponadto nie wiadomo czy klawiatura chodzi tam na PS2 (bo również może być na usb) ponadto napisałem ze pomijam wady Usb, ponadto napisałem (dokładnie) ze chodzi o mój przypadek i przedstawiłem spis z natury, ponadto cale nieporozumienie wynika z tonu Twojej wypowiedzi – który w mojej ocenie jest nieco wyzywający delikatnie mówiąc.

Wszystko co napisałem odnośnie kompa jest zgodne z prawda.

Nie używam PC (w rozumieniu tower) ponieważ go nie mam, ale chętnie skorzystam z twoich rad i spróbuje ten sposób, ponadto poinformuje Cię czy są jakieś różnice.

Gdyby rozważyć ten przypadek to jak myślisz jeśli P4 nie radzi sobie to P2 kilkakrotnie wolniejszy z duża słabszą pamięcią operacyjna i zdolnościami obliczeniowymi (l1.l2 i ram) da sobie rade ?
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#10

Post napisał: pit202 » 28 sie 2006, 19:31

nie zamierzam się kłócić, a już na pewno wyzywać czy obrażać !
jezeli tak odbierasz moje wypowiedzi to przepraszam, nie zamierzalem ....... ale jak mowisz o gubieniu kroków bo mało MHZ to .... ( brak słów ) ....... tak czy inaczej komputer i laptop nawet z takim samym prockiem chodzi jakby wolniej ( takie odczucie )
Gdyby rozważyć ten przypadek to jak myślisz jeśli P4 nie radzi sobie to P2 kilkakrotnie wolniejszy z duża słabszą pamięcią operacyjna i zdolnościami obliczeniowymi (l1.l2 i ram) da sobie rade ?
na moim sprzecie ( moze nie P2 ale P3 ) uruchamiałem rozne programy małe i wielkie , nie odnotowalem takich przypadków aby ruch myszką powodował jakies zakłócenia, jedyne czego nie mogłem robic to ogladac w tym czasie WWW ( animacje flash pozerają 100% takiego procka ) Ty natomiast masz problemy na conajmniej 4krotnie szybszym sprzęcie , czy da rade ? sam wyciągnij wnioski.
PiteR

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”