minimalna wymagana temperatura w pomieszczeniu

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
maniaq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2011, 13:06
Lokalizacja: sie wziolem

minimalna wymagana temperatura w pomieszczeniu

#1

Post napisał: maniaq » 07 lis 2012, 22:17

Witam
jestem świeżakiem i planuje zakup plotera laserowego z metalową tubą coś typu gcc explorer.
Znalazłem informacje odnośnie temperatury pracy plotera jest to ok. 15-30stopni.
Jednakże nie znalazłem nigdzie informacji czy w czasie kiedy ploter nie pracuje może on przebyać w niższych temperaturach ?? Chce rozpocząc prace z laserem co jest obarczone dużym ryzykiem iż cięzko będzie znaleźć zlecenia w związku z czym ogrzewanie pomieszczenia w ktorym będzie stał ploter w okresie zimowym jest nie do konca oplacalne.

Proszę o odpowiedź



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 07 lis 2012, 23:18

u mnie w piwnicy ploter laserowy 3 lata stoi, temp. spada do -10 i nic się nie dzieje. Odpalany sporadycznie ale nadal działa. Temp. pracy a temp. przechowywania to 2 różne rzeczy.


Cooper
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 251
Rejestracja: 03 gru 2007, 15:46
Lokalizacja: Silesia

#3

Post napisał: Cooper » 08 lis 2012, 06:32

Kolego temperatura pracy dla takich urządzeń to zakres 15-40 stopni Celcjusza.

Stać mogą nawet na minusie, ale jak go będzie chciał szybko włączyć poniżej zalecanej temperatury dla miejsca pracy to będzie klops.
Wyjmij butelkę Coli lub browara z lodówki (najlepiej potrzymaj trochę w zamrażarce) i postaw na stole w pomieszczeniu gdzie jest powyżej 20 stopni to zobaczysz o czym mówię i jak butelka pięknie zrosi Ci się kropelkami wody.
to samo będzie z laserem jak się będzie "odtajał" a ty go włączysz - na całej elektronice i elektryce będziesz miał kondensację pary wodnej i tego co może się stać nikt nie przewidzi a gwarancja tego nie obejmuje.


Autor tematu
maniaq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2011, 13:06
Lokalizacja: sie wziolem

#4

Post napisał: maniaq » 08 lis 2012, 07:24

Cooper, i dance1, dziękuje za odpowiedź.
Musze w coś zainwestować pieniądze gdyż podatki mnie zrzerają - nie mam tez zbyt dużo czasu bo zajmuje sie czym innym a nadchodzi czas zimowy i będą dni kiedy laser będzie stał nie używany w nieogrzewanym pomieszczeniu ale wiadomo że chcący pracować trzeba będzie nagrzać, wydaje mi się ze jeżeli np. dzień wcześniej w pomieszczeniu nagrzeje do ok 5stopni i na drugi dzien do 15-20 to nie powinno być problemu.
p


ansi2411
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2012, 11:54
Lokalizacja: Częstochowa

#5

Post napisał: ansi2411 » 09 lis 2012, 12:48

Witam, proszę o pomoc. jakimi parametrami ( speed, pover. overlap) ciąć pleksi na laserze dla grubości 2mm 3mm 5mm 10mm. Z góry dziekuje. DLA MODELU LASEERA hengxing-1525. bO JAK NARAZIE TO JEST PROBLEM Z KRAWEDZIAMI PO WYCIECIU WYCHODZA BARDZO OSTRE I BOKI NIE GŁADKIE TYLKO PASKI.
Anits

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”