potrzebuje porady jaki wybrać migomat i stół spawlaniczy

Spawalnictwo i obróbka cieplna

lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#21

Post napisał: lukadyop » 03 lut 2013, 20:14

Yogi_ pisze:
lukadyop pisze:
franco102 pisze:Witam wszystkich , mam pytanie odnośnie zakupu tokarki wielofunkcyjnej produkcji rosyjskiej 1M95.czy warto się w to pchać bo mam taką okazję.

Nie nie kupuj to zły wybór.
A może chodzi o stół do napawania obrotowo? To może wtedy tak, zależy jeszcze jakie obroty minimalne. :mrgreen:
To zmienia postać rzeczy bo przy takim obwodzie z liczby pi wychodzi 3800 a współczynnik 99% więc jest to zrozumiałe.



Tagi:


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

#22

Post napisał: acetylenek » 03 lut 2013, 20:22

Gdyby cena stołu spawalniczego odbiegała znacząca od ceny rynkowej to pojawiłoby się sporo firm które by takie stoły robiły (bo przecież to takie proste) i cena by spadła.

Są jeszcze takie z powierzchnią plazmowaną podobno (ja tego nie sprawdzałem) odpryski się nie kleją do tego.
Jak potrzebujesz i będziesz mógł na to przeznaczyć pieniądze to kup. Samoróbki za pierwszym razem chyba się dokładnie tak samo nie zrobi jak oryginał więc i jego wartość użytkowa będzie mniejszy czyli za mniej dostaniesz mniej.

Ja ostatnio nabyłem kombajn Kemppi Pro Evolution ze źródłem 520A chłodnicą podajnikiem Promig530 z panelem MXE z podwójnym pulsem. Część jest nowa część okazyjnie kupiona generalnie sporo pieniędzy. Możesz poszukać używanego firmowego sprzętu a jak mu coś będzie brakować dokupić nowe (jak dostaniesz jakąś dotację to się nie ma co pieścić kupować ile dają nowe).
Ja kupowałem mig/mag głównie z myślą o spawaniu grubszego aluminium więc prądu nigdy za dużo. Do cienkiego alu i innych prac szczególnie precyzyjnych mam mastertig MLS 2300 AC/DCi to jest chyba najlepszy TIG na jedną fazę.

Wybrałem półautomat kemppi bo się trafiła dobra cena ale jakbym miał kasę na całą nową to pewnie w kierunku Froniusa bym poszedł. Zaprzyjaźniony spawalnik i szkoleniowiec swoje maszyny ma tig kemppi a MIG/MAG Froniusa i coś jest na rzeczy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”