Nutool 550 uchwyt szczęki - jak się robi szczęki??

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.
Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#11

Post napisał: adam Fx » 19 lis 2009, 22:47

tak ja tez takie widziałem( szczególnie do nietypowych zamocowań) z tym że nie chce niszczyć moich twardych szczęk a narazie nikt się nie odezwał ze ma na zbyciu taki komplet z NuToola

[ Dodano: 2009-11-19, 23:02 ]
OK wiemy już o promieniu R1 i R2 ale co z tymi niesymetrycznymi wcięciami przy R2 jak one powstają am możne to tylko coś tak jak fezka na nakrętce żeby łatwiej było wkręcić na śrubę i niema to znaczenia (może być obojętnie jakie byle było ścięcie) a może promienie nie są w osi szczeki


sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Tagi:


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

promienie

#12

Post napisał: wt » 20 lis 2009, 16:39

Promienie nie są w osi szczęki, dla 100 są odchylone około stopnia. Są dopasowane do spirali. W fabryce żeby było tanio to zewnętrzny promień ustala się według ząbka najbardziej środkowego i jedzie tak samo do zewnątrz. Zewnętrzne powierzchnie można robić nawet według spirali i będzie działać, jak ktoś ma sterowaną maszynę to może to zrobić. Trzeba patrzeć na powierzchnię szlifowaną, która pracuje, a tam nie ma żadnych nacięć. Fazki muszą być bo tam się dużo różności z obróbki dostaje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”