Nawiercanie i cięcie

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
marcinf
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2015, 12:52
Lokalizacja: Strzyżów

Nawiercanie i cięcie

#1

Post napisał: marcinf » 28 gru 2015, 13:03

Witam,

Piszę pracę inż o z automatyzowaniu procesu nawiercania i przycinania płaskownika w technice pneumatycznej. Ma on nawiercić dwa otwory przelotowe 6mm o grubości 5mm dla aluminium EN AW-6082.

Przy obliczeniach do nawiercania, liczba obrotów wynosi n=6366 obr/min. Chciałem tutaj dobrać siłownik liniowo-obrotowy lecz cięzko taki znaleźć . Chciałem dopytać czy może lepiej dobrać silnik liniowo-obrotowy? Czy obroty muszą wynosić ponad 6tys czy mogę założyć mniejsze np przy mniejszym posuwie?

Jeżeli chodzi o cięcie, myślałem tutaj o tarczy lecz nie mogę znaleźć żadnych obliczeń do doboru siły cięcia itd. Może ktoś doradziłby jakąś książkę. Do nawiercania skorzystałem z poradnika mechanika.

Z góry dziękuje za pomoc
Marcin




zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 28 gru 2015, 13:35

Co kolega inżynier rozumie przez siłę cięcia? Słyszał kolega o składowych siły skrawania?
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
marcinf
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2015, 12:52
Lokalizacja: Strzyżów

#3

Post napisał: marcinf » 28 gru 2015, 13:48

Słyszałem o siłach skrawających ale przy moim cięciu tarczą to chyba nie jest to istotne? chyba że się mylę?

Siła cięcia czyli jaki muszę dobrać siłownik, o jakiej mocy, żeby tarcza przecięła mój płaskownik. No i oczywiście jakie obroty do cięcia tarczą. Przypuszczam że dobiera się to z katalogów ale nie znalazłem jak narazie katalogu z tarczami.

A co do kolegi to jeszcze nie inżynier :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”