Chce byc taki jak wy-poczatki z CNC

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
halunek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 32
Rejestracja: 26 kwie 2014, 22:15
Lokalizacja: Warszawa

Chce byc taki jak wy-poczatki z CNC

#1

Post napisał: halunek » 26 kwie 2014, 22:19

Cześć mam 19lat, rok temu skonczylem LO i postanowiłem zrobic sobie rok przerwy i zastanowić sie nad tym co bym chcial robic. Szukajac w zeszlym roku pracy za granica zauważyłem, ze jest MNÓSTWO ofert wlasnie dla operatorów CNC. Postanowiłem, ze sproboje w tym kierunku. Moj plan to uskładanie pieniedzy na jakis porzadny kurs (ile to bedzie kosztowac tak mniej wiecej?) a potem poszukac pracy. Zanim jednak pieniadze uzbieram to minie troche czasu, a nie chciałbym go zmarnować. Moglibyście mi polecic jakies ksiazki/poradniki/programy które bym mogl sobie przyswoic przez ten czas? Z góry dzieki :)



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7992
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Chce byc taki jak wy-poczatki z CNC

#2

Post napisał: WZÓR » 27 kwie 2014, 10:04

halunek pisze:... Moglibyście mi polecic jakies ksiazki/poradniki/programy które bym mogl sobie przyswoic przez ten czas? Z góry dzieki :)
Kup sobie symulator na tokarkę i frezarkę ;

https://www.cleverbridge.com/858/purl-c ... Katalogeng





.... w zakładce ,,KURS'' znajdziesz materiały , które pomogą Tobie w nauce podstaw obsługi i programowania obrabiarek CNC.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4445
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: 251mz » 27 kwie 2014, 10:32

halunek pisze:Moj plan to uskładanie pieniedzy na jakis porzadny kurs (ile to bedzie kosztowac tak mniej wiecej?) a potem poszukac pracy.
Poszukaj w okolicy firm ,gdzie wzięli by Cię na praktyki...
Piszę Ci to dlatego ,że firmy nie chcą zatrudniać ludzi bezpośrednio po kursie.
Taki człowiek za dużo nie wie ,a trzeba w niego włożyć jeszcze trochę praktyki...


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 928
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#4

Post napisał: Pneumokok » 27 kwie 2014, 13:51

Na początku proponuję poznać rysunek techniczny. Bez tego nie ma co zaczynać.
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#5

Post napisał: Zienek » 27 kwie 2014, 15:08

Popatrz na jakieś FreeCADy i zrób sobie małe portfolio - jak będziesz miał takich parę projektów, ktoś w temacie będzie mógł się zasugerować, że masz do tego smykałkę.

Starsi często mają problemy z nowoczesnymi technologiami i ciężko im się wdrożyć w nowe programy. Więc jak byś się nauczył robić modele pod obróbkę to byś zaplusował.

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: viper » 27 kwie 2014, 16:06

kolega 251mz dobrze mówi.. Najlepiej gdzieś sie załapać. Przy boku ustawiacza CNC po jednym dniu załapiesz więcej niż na kursie. Szkoda troche kasy na kursy.


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#7

Post napisał: dasza77 » 27 kwie 2014, 18:13

Rok przerwy w nauce i młodym wieku to chyba wymówka od dalszego kształcenia.
Znam parę osób , które sobie zrobiły rok przerwy ... i potem się zrobiło 2 lata przerwy itd.
Co napiszesz w CV - jakie wykształcenie LO ? + jakieś kursy !

Moja rada , to nie przerywaj nauki (np. zaocznej) + praca w interesującym zawodzie.

Awatar użytkownika

Adam_Blayer
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 44
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:53
Lokalizacja: Kraków

#8

Post napisał: Adam_Blayer » 27 kwie 2014, 18:42

Ja też jestem po LO, ale dodatkowo skończyłem Budowę Maszyn na studiach. Jeśli chcesz się intensywnie rozwinąć w kierunku technicznym to proponuję studia zaoczne na budowie maszyn, automatyce, elektronice, mechatronice czy czymś podobnym. A w tygodniu tak jak kolega wyżej pisał pójść na bezpłatne (za pewne) praktyki lub przyjąć się jako robol w ostateczności, gdzieś do narzędziowni. Choćbyś tam miał na miotle jechać na początku to zawsze masz kogo podpatrzeć i zapytać. To daje więcej niż kursy a studiami uzupełnisz wiedzą.

Takich co robili sobie rok przerwy widuję na kasie w Irlandii albo w Polsce w fabrykach jako operatorzy.


...chyba że masz znajomości i ktoś Cię może polecić.
Elektryka, Mechanika, Automatyka, ABB, PLC, Hydraulika, Pneumatyka, CAD 2D/3D bryła/powierzchnia, Części zamienne. - kontakt na PW. Czasem przydatna cierpliwość.


mcamasta
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 29 lip 2012, 19:30
Lokalizacja: Białystok

#9

Post napisał: mcamasta » 27 kwie 2014, 22:42

Koledzy dobrze mówią idź na studia zaocznie i postaraj się w międzyczasie znaleźć pracę związaną z tym kierunkiem. Gwarantuje Tobie że pracodawca, jak będziesz w wieku 23-24 lat zatrudni Ciebie a nie kogoś po kursach lub po dziennych bez doświadczenia.


konradbiniu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2011, 16:49
Lokalizacja: okolice Płocka

#10

Post napisał: konradbiniu » 28 kwie 2014, 08:53

jeżeli by Cię zainteresowały obrabiarki CNC to startuj na MiBM, z mojego doświadczenia polecam zaoczne, sam kończyłem dzienne ale w dzisiejszych czasach fach jest ważniejsze ;) najlpeiej jeszcze jakbyś skończył studia i miał doświadczenie w tym kierunku :) a i oczywiście ucz się angielskiego bo to podstawa hehe
:)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”