Jak to u was było

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
styxu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2016, 19:11
Lokalizacja: Ruda Śląska

Jak to u was było

#1

Post napisał: styxu » 03 gru 2016, 08:33

Witam mam na imię Robert. Właśnie skończyłem kurs cnc i pracuję na hali jako operator cnc. Nie wyzywajcie mnie, bo kurs był darmowy i na dodatek oferowali 3 miesięczny okres pracy po kursie. Pracuje na giętarkach i spęczarkach, praca polega na oczyszczeniu materiału szmatą, włożeniu materiału do maszyny, dobicia go do głowicy, zaciśnięciu szczęk i naciśnięciu dwóch guzików. Straszne monotonne, ale nie narzekam i dlatego mam pytanie po jakim czasie mogę starać się o jakąś wyższą posadę niż zwykły operator cnc?



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5372
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 03 gru 2016, 09:10

Odpowiem pytaniem - a po jakim czasie pojawi się w tej firmie stanowisko, na którym byłbyś bardziej potrzebny, niż na obecnym? Po jakim czasie pracodawcy będzie się opłaciło (o ile w ogóle) zdjęć cię z dotychczasowego stanowiska, przyuczyć tam kolejną osobę, a tobie dać coś innego do roboty. I trzecie najważniejsze pytanie - a czemu to pracodawca miałby taki manewr wykonać i dać osobie po kursie coś bardziej ciekawego do roboty?

Odpowiesz na te pytania, będziesz wiedział.


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 716
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: mag999 » 03 gru 2016, 09:13

Moim zdaniem to zależy jak szybko będziesz się uczył i czy zwolni się jakieś miejsce gdzie mógłbyś przeskoczyć. Może być jeszcze wiele innych czynników


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#4

Post napisał: InzSpawalnik » 04 gru 2016, 09:20

Po takim czasie po jakim zdobedziesz nowe kwalifikacje. Mozesz je zdobyc poprzez kolejny kurs zakonczony uzyskaniem certyfikatu. Mozess tez uczyc sie sam czytajac ksiazki albo od kolegow w pracy. Trzeba sie rozwijac. Powodzenia.


Autor tematu
styxu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2016, 19:11
Lokalizacja: Ruda Śląska

#5

Post napisał: styxu » 04 gru 2016, 21:32

Chęć do pracy jest, jestem młody to czasu też mam dużo, ale ciężko się będzie czegoś nauczyć. Mimo wszystko normę trzeba zrobić, a przez wciskanie guzików przez 8h jednych i tych samych i też dużo nie da na dłuższą metę.
Wyczytałem, że robienie kursów to strata pieniędzy i lepiej się uczyć w pracy, ale ciężko się nauczyć ciągle stojąc i pracując jako guzikowy, ale dziękuję za rady i będę działał w branży, pozdrawiam :)


Milan
Posty w temacie: 1

#6

Post napisał: Milan » 05 gru 2016, 12:56

Zawsze możesz też porozmawiać z przełożonym i dopytać, czy ma może wobec Ciebie jakieś konkretniejsze plany i czy w ogóle masz na co liczyć w obecnej firmie. Trudno by przez forum ktoś doradził Ci coś konkretniejszego.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”