jak to jest zrobione

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
dobromir_kr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2012, 11:38
Lokalizacja: Kraków

jak to jest zrobione

#1

Post napisał: dobromir_kr » 22 mar 2012, 11:58

Witam, zastanawiam się jak to jest zrobione (foto) pod spodem na pewno takie elementy jak bębenek mogą być sterowane silnikiem krokowym lub serwo ale jak poruszać igłę nad materiałem. Myślę że to ciekawy temat do rozgryzienia?
Załączniki
jak_to_jest_zrobione.png
jak_to_jest_zrobione.png (329.24 KiB) Przejrzano 1563 razy



Tagi:


embroide
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 07 sty 2009, 11:56
Lokalizacja: Kosów

#2

Post napisał: embroide » 22 mar 2012, 22:25

Tam nie ma serwa, synchronizacja igły z bębenkiem jest poprzez wałek w ramie górnej i dolnej połączonych paskiem zębatym.
igła również nie porusza się nad materiałem (tz. góra dół jak najbardziej) natomiast porusza si materiał pod igłą. Dlatego rama jest taka długa aby pomieścić podwójna wielkość zapiętej kołdry, która jest przesuwana pod igłą.


Autor tematu
dobromir_kr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2012, 11:38
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: dobromir_kr » 23 mar 2012, 16:32

Zgodzę się że w tym wypadku możliwe jest że synchronizacja jest za pomocą wałków fotografia niezbyt dokładna nie widać w 3d lub przekroju, poniżej załączam foto z ruchomymi głowicami ,
myślałem że poruszanie igły odbywa się za pomocą np. liniowego siłownika elektrycznego a bębenek z np. silnik krokowy lub serwo dla większej dokładności.
Jest też wersja jakby z rozciętej maszyny do szycia,. Najbardziej mnie interesuje czy można zrobić coś podobnego na zasadzie działania frezarek 3 osiowych + silnik krokowy do obracania bębenkiem. Najlepiej konstrukcja na ruchomej bramie i głowicy. Nie ma to być projekt za XX XXX,XX $.
Zdaję sobie sprawę że nie będzie to też kosztowało kilkaset zł. Ale jest na pewno możliwy jakiś kompromis. Może do poruszania igły można zastosować np. Przemysłowe siłowniki elektryczne - Thomson Tollo , Napędy liniowe tłoczyskowe - Danaher Motion, Tollo, Nef lub coś podobnego.
Sterowanie tym wszystkim to już inna bajka ale podobno Mach3 da radę.
Mam nadzieję że wątek wzbudzi większe zainteresowanie.Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4706
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#4

Post napisał: pitsa » 23 mar 2012, 19:32

zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”