Jaką maszynę polecacie do cięcia wodą?

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

legia
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2009, 14:52
Lokalizacja: z Polski

#31

Post napisał: legia » 22 kwie 2009, 15:12

cnc3d pisze:Maszyny WJS są niezłe, choć nienaturalnie drogie. Co do pomp KMT to też są niezłe, lecz firma jest dość konserwatywna i nie wprowadza zbyt szybko nowych rozwiązań podnoszących walory użytkowe. Podstawowym problemem tych pomp są gwintowane cylindry, których gwinty często się zapiekają i dość częstym widokiem w starszych pompach są pokaleczone przecinakami i innymi domorosłymi przyrządami cylindry. Dodatkowo cylindry te są niewielkiej średnicy co powoduje szybsze zmęczenie materiału i konieczność ich wymiany.
To pewnie te cylindry powodują wycieki. Sam widziałem u klienta u którego zlecam niekiedy usługę , który ma pompę KMT, że wokół niej jest wiecznie mokro. Operator twierdzi, że cytuje : "ciąge są jakieś wycieki i rozszczelnienia ale tak ma być bo to jest pompa wodna ze wzmacniaczem i woda się będzie lać"
Ja się nie znam to myślę facet ma rację :) a tu wina konstrukcji :)



Tagi:


Agatka28
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2009, 10:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#32

Post napisał: Agatka28 » 16 maja 2009, 10:51

Paweł Milewski przeprasza Andrzeja Bielawskiego za zamieszczenie w dniu 16 maja 2009 r. na forum internetowym cnc.info.pl zapisów dotyczących kompetencji zawodowych Andrzeja Bielawskiego, albowiem nie miały one nic wspólnego z prawdą. Paweł Milewski oświadcza, że nigdy nie współpracował z Andrzejem Bielawskim jako serwisantem maszyn Dardi Waterjet i nie ma wiedzy na temat jego rzeczywistych kompetencji.

:*
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 07:01 przez Agatka28, łącznie zmieniany 5 razy.


sunman7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2009, 17:56
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#33

Post napisał: sunman7 » 19 maja 2009, 19:20

Proponuje napisac zaapytanie do kilku dystrybutorów - myśle ze oni sa najlepej zoorientowani w koncu chca sprzedawac te maszyny..


--------------------------------

[email protected]
www.kmb-steelproduct.eu


Krisem
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2008, 15:51
Lokalizacja: z północy

#34

Post napisał: Krisem » 21 maja 2009, 20:02

U nas w firmie już od dwóch lat myślimy o zakupie waterjeta i powoli sytuacja nabiera rumieńców. Zabrałem się zatem do intensywnego przeszukiwania internetu. No i tak szukając informacji nt. producentów maszyn natknąłem się na ciekawy tekst, który powinien pomóc w doborze urządzenia. Zarzucam link: http://www.waterjet.org.pl/art/art1.html


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 24
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#35

Post napisał: cnc3d » 22 maja 2009, 18:35

No i co ja mogę polecić. :grin:

Maszyny waterjet firmy Kimla!
Ostatnio zmieniony 04 mar 2012, 01:20 przez cnc3d, łącznie zmieniany 1 raz.


celanos
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2009, 23:04
Lokalizacja: Toruń

#36

Post napisał: celanos » 28 maja 2009, 23:10

cnc3d pisze:No i co ja mogę polecić. :grin:
http://kimla.pl/magazyn/2...HIGH_SPEED.html
Wez czlowieku daj spokoj, ostatnio slyszalem o maszynie z waszej firmy, ktora zainstalowaliscie pod Bialymstokiem. Wasz klient zamiast zarabiac czeka z unieruchomiona maszyna. Lepiej napiszcie tu jak wyglada wasz serwis, bo nawet serwisanta nie wyslaliscie do maszyny, tylko kazecie sobie kurierem czesci do naprawy wysylac. A juz chcialem w firmie rekomendowac wasze urzadzenie bo polskie. Tylko co z tego, jak jakoscia nie odbiega od chinszczyzny.


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 24
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#37

Post napisał: cnc3d » 29 maja 2009, 07:45

Oj zanim coś napiszesz to się dobrze zastanów. Użytkownik z Białegostoku tnie i jest bardzo zadowolony. Jak się okazało że nie da się pomóc klientowi przez telefon, to serwis był u niego za dwa dni. Okazało się, że miał po prostu ustawione za niskie ciśnienie.
Każdy użytkownik, który pierwszy raz ma kontakt z maszyną waterjet nawet po szkoleniu jeszcze wiele rzeczy musi poznać zanim na dobre rozpocznie pracę i trzeba mu dać trochę czasu na oswojenie się z maszyną. Kwestie wymiany elementów głowicy i inne czynności eksploatacyjne na początku sprawiają trochę trudności, ale po kilku tygodniach okazują się dziecinnie proste.

Czy kolega celanos zarejestrował się na tym forum tylko poto aby oczerniać konkurencję?
Pierwszy post kolegi i już jedziemy na Kimlę? Nerwy puszczają?
Jak się ktoś na tym forum rejestruje i od razu jedzie po bandzie to dla każdego czytelnika jest jasne, że wobec braku argumentów merytorycznych wyolbrzymia się szczątkowe informacje.
Myślałem, że Konkurencja polega na zaoferowaniu lepszego produktu w lepszej cenie, a nie na rozpaczliwym porównywaniu z chińszczyzną o której też mam nienajlepsze zdanie.

A jeśli już o serwisie mowa to żadna zachodnia firma oferująca waterjety nie ma serwisu w Polsce. Mam na myśli serwis, który potrafi naprawić każdą awarię, nie tylko wymienić uszczelnienia. Zdecydowana większość maszyn jest obsługiwana przez serwisantów z państwa pochodzenia, tyle że to kosztuje. Jak się skończy gwarancja to zapłać za przelot w dwie strony, hotel, dojazd, jedzenie, i horendalne stawki za godzinę to się okaże że za drobną usterkę zapłacisaz kilkanaście tysięcy złotych. Więc nie narzekaj na serwis Kimla, bo jest chyba najtańszy z wszystkich serwisów firmowych a jego kompetencje są wysokie ponieważ Kimla produkuje te maszyny, a w innych firmach serwisanci po tygodniowym przeszkoleniu jadą na serwis i często pierwszy raz na oczy widzą maszynę, którą mają naprawiać.

W trumpfie stawka za godzinę to 172 EUR + 2.5zł/ km przy czym stawka za godzinę liczona jest również podczas dojazdu, czyli dojazd powiedzmy 500km i 5h pracy to koszt ok 12.500 zł.
U kimli stawka za dojazd 1.2 zł/km i 120 zł/h pracy liczona tylko u klienta, co daje ok. 1.800 zł.

I kup teraz zachodnią "cud maszynkę" a potem płacz i płać.


superjasko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2009, 23:51
Lokalizacja: RP

#38

Post napisał: superjasko » 05 cze 2009, 00:06

Witam,
Ja również w temacie waterjeta - w firmie powoli dojrzewamy do tematu. Do chińskich maszyn mamy raczej awersję (kiedyś walczyłem z chińską prasą) ale z drugiej strony flow czy bystronic kosztują naprawdę sporo kasy...
Widzialem w akcji omaxa, wjsa, resato, ptv - czesie mają cenę w miarę ok, ale z drugiej strony omax i resato mają wlasne pompy, wiec nie trąci to jakimś składakiem - a chyba pompa jest tu najistotniejsza?
No i kolejna kwestia - która pompa lepsza? układ korbowy czy pompa multiplikacyjna?
No i jak z serwisem - jakieś doświadczenia?
Z góry dzięki za pomoc
Technologie CNC - zawsze ciekawe


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 24
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#39

Post napisał: cnc3d » 05 cze 2009, 22:25

W systemach do wycinania waterjet używane są dwa typy pomp wysokociśnieniowych. Bezpośrednie (korbowe) i pośrednie (ze wzmacniaczem ciśnienia). Jako pierwsze powstały pompy ze wzmacniaczem ciśnienia. Olej o ciśnieniu 200 bar jest tłoczony do tłokowego wzmacniacza ciśnienia o przełożeniu 1:20 i w stopniu wyjściowym (wodnym) uzyskiwane jest ciśnienie 4000 bar. W pompach bezpośrednich Woda jest tłoczona za pomocą trzech tłoków napędzanych wałem korbowym. Pompy korbowe mają większą sprawność (o ok. 10%) niż klasyczne, ponieważ nie mają pośredniego zasilania olejem, który się grzeje. I na tym koniec zalet pompy korbowej. Ciśnienia uzyskiwane na pompach korbowych to 3500 bar,a we współczesnych pompach ze wzmacniaczem do 6000bar (próby do 14000 bar). Ponadto pompy korbowe są nawet 4 razy droższe w eksploatacji, ponieważ częstotliwość ruchów tłoka jest w nich kilkadziesiąt razy większa, co prowadzi do konieczności częstej wymiany drogich elementów eksploatacyjnych. Uwzględniając pewne oszczędności na energii elektrycznej koszt eksploatacyjny pompy klasycznej nadal pozostaje o połowę mniejszy niż pompy korbowej.
Dodatkowo w pompach wzmacniaczowych, jako standardowe używane są pompy o mocy
50KM (w korbowych 30KM) co powoduje znaczne zwiększenie zakresu możliwych średnic kryz, co bezpośrednio wpływa na jakość i wydajność obróbki.
Kolejnym poważnym problemem pomp korbowych jest brak możliwości natychmiastowego zatrzymania pompy co prowadzi do poważnych strat energii, która jest tracona podczas jałowych przebiegów. Wtedy całe ciśnienie idzie na przelew co jest najbardziej nieekonomicznym rozwiązaniem. W pompach korbowych problemem jest również ograniczona możliwość regulacji ciśnienia poprzez regulację obrotów silnika za pomocą falownika. Minimalna prędkość obrotowa silnika zapewniająca jego rozsądne chłodzenie daje nadal za wysokie ciśnienie do bezpiecznego przebijania i cięcia szkła, co skutkuje koniecznością stosowania dodatkowych głowic ograniczających energię strugi wody.
Pompw wzmacniaczowe umożliwiają płynną i swobodną regulację ciśnienia już od 500bar co automatycznie rozwiązuje w/w problemy.

Więcej o maszynach waterjet firmy Kimla
Ostatnio zmieniony 04 mar 2012, 01:22 przez cnc3d, łącznie zmieniany 2 razy.


Z1000
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2009, 13:43
Lokalizacja: Śląsk

#40

Post napisał: Z1000 » 12 cze 2009, 14:17

celanos pisze:
cnc3d pisze:No i co ja mogę polecić. :grin:
http://kimla.pl/magazyn/2...HIGH_SPEED.html
Wez czlowieku daj spokoj, ostatnio slyszalem o maszynie z waszej firmy, ktora zainstalowaliscie pod Bialymstokiem. Wasz klient zamiast zarabiac czeka z unieruchomiona maszyna. Lepiej napiszcie tu jak wyglada wasz serwis, bo nawet serwisanta nie wyslaliscie do maszyny, tylko kazecie sobie kurierem czesci do naprawy wysylac. A juz chcialem w firmie rekomendowac wasze urzadzenie bo polskie. Tylko co z tego, jak jakoscia nie odbiega od chinszczyzny.
to ciekawe, ale mimo zapewnień sprzedawcy ja też słyszałem o tym paradoksie w Solniczkach
trzeba uważać przy tych porównaniach żeby ktoś się nie obraził (pytanie kto :?: )

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”