weiler UD42CNC Eprom

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
qetuo1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2013, 20:21
Lokalizacja: chojnice

weiler UD42CNC Eprom

#1

Post napisał: qetuo1 » 17 kwie 2016, 12:28

Witam
Mam następujący problem z tokarką w temacie,tokarka prawdopodobnie na Sinumeriku 810t GA2. Tokarka po dniu pracy została wyłączona a następnego dnia po naciśnięciu NC Start tokarka zapali diody następnie gasną a ekran stoi na "menu stp".Serwisant zamiast przywrócić kopie po rs-232 powyciągał moduły pamięci i programował je w zewnętrznym programatorze ale nie postawił tokarki na nogi.Niestety oryginalna kopia dostarczona z tokarką była na taśmie perforowanej ale mam chyba odpowiednie pliki i teraz pytania:
1)Po ingerencji serwisanta wyświetla mi się błąd Memory-Error który mówi o tym że na jednym z modułów powinien się znajdować sinumerik 810 T lub M GA2 znalazłem ten moduł i teraz pytanie moduł ma dwa epromy umiem je zaprogramować w programatorze i mam programator ale nie wiem jakim wsadem je zaprogramować,podejrzewam że na pliki TEA1 i TEA2 ?
2)Czy jest możliwość postawienia tej tokarki po rs-232? niemoge wejść w tryb umożliwiający czyszczenie pozostałych plików,po naciśnięciu NC Start i "oczka" wyświetla się błąd z pierwszego pytania.
3)Czy ktoś ma i może się podzielić oryginalnymi plikami z tej tokarki bo nie jestempowein na 100% że posiadane przezemnie pliki są zgodne ze sprzętem.
Załączniki
20160415_095548.jpg
20160415_091904.jpg



Tagi:


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#2

Post napisał: CNC-Bogi » 18 kwie 2016, 15:16

"... tokarka prawdopodobnie na Sin.810T GA2."
To prawdopodobieństwo należało ustalić na 100% od samego początku; system jest zbudowany z dokładnością do pojedynczego bitu, nie mówiąc o wersji...
Z komunikatu na ekranie wynika, że system dostał EPROM niepasujący do zestawu, wersji; czyli jakiś z innego zestawu EPROM-ów.
Koniec technicznej poezji; najpierw nauka, potem experymenty u klienta. Nie przenoście nawyków z kompów PC do CNC.
Taśmę perforowaną można odczytać.
Jeszcze kilkanaście lat temu czytałem takie taśmy "z głowy" a w latach '70/'80-tych robiłem to prawie co dzień.
A jaki był stan pierwotny?
Prawdopodobnie utrata danych RAM utrzymywanych z baterii.
Pisałem Wam (na początku marca br.! :!: ), że %TEA1 i %TEA2 można wpisać i korygować z pulpitu.
Zaś PLC w postaci PCP (hexa), można wpisać np. PCIN-em.
Pełną władzę nad PLC daje program STEP-5 Siemensa.
-------------
"Za 30 parę lat, jak dobrze pójdzie..."


Autor tematu
qetuo1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2013, 20:21
Lokalizacja: chojnice

#3

Post napisał: qetuo1 » 18 kwie 2016, 18:42

Dziękuje za odpowiedź
Nie jestem serwisantem a tylko pracownikiem który podjoł się postawienia tokarki na nogi,po serwisancie dobrze znanym w Polsce a i tu na forum.
Do rzeczy ustalenie wersji wcale nie było dla mnie takie łatwe ponieważ zachowana dokumentacja wskazuje że jest to sinnumerik 820t a komunikat błędu sugeruje że tokarka stoi na 810t ga2.Obrazek
Mamy papierowe wydruki z zawartością plików tea1 tea2 oraz PCP .mamy również instrukcje przywrócenia kopii niestety kombinacja nc ein + oczko skutkuje wyświetleniem komunikatu .
W firmie mamy kabel do simensa s5 oraz step 5 .
Stan pierwotny to po naciśnięciu NC EIN tokarka zamiga diodami na panelu czyli prawidłowo ale nie przechodzi dalej stoi na menu stp.
Obrazek

Przed napisaniem tego posta przeczytałem multum dokumentacji na ten temat ale nie znalazłem odpowiedzi,Więc napisałem tu.Obrazek
Jutro wstawie treść wszystkich posiadanych plików a to może coś rozjaśni.


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#4

Post napisał: CNC-Bogi » 19 kwie 2016, 15:50

Wygląda mi na Sin.820T.
Obejrzyj z tyłu obudowę monitora, tam naklejano nalepkę: TESTED z datą i... dane modelu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”