Gildemeister CTX320 Sinumeric 840D + Iemca TAL65 - problem

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
druid07
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 52
Rejestracja: 17 paź 2010, 20:11
Lokalizacja: Koszalin

Gildemeister CTX320 Sinumeric 840D + Iemca TAL65 - problem

#1

Post napisał: druid07 » 17 paź 2010, 21:20

Witam
To mój pierwszy kontakt z maszynami CNC i post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. W firmie z którą mam kontakt poproszono mnie o pomoc w uruchomieniu podajnika pręta Iemca TAL65. Sytuacja jaką zastałem to: uszkodzony sterownik PLC podajnika Omron CPM1-20CDR-A, uszkodzona magistrala I/O. Udało mi się odzyskać program i przegrać go/dostosować do nowego PLC. Zamontowałem go w TAL65 i cały czas miałem problem z komunikacja pomiędzy maszynami - CTX320 zgłaszał błąd " Podajnik nie gotowy". Okazało się, że ktoś wcześniej dokonał "modyfikacji" połączeń elektrycznych - po schemacie doszedłem co i jak i problem z widzeniem się maszyn ustał. Podajnik działa w trybie manual, po podaniu pręta do CTX320 i próbie uruchomienia procesu toczenia maszyna zgłasza "Zmiana pręta" choć ma go podanego a TAL65 nie reaguje. Czy mógłby ktoś mnie naprowadzić czego szukać - czy problem jest w CTX320 czy TAL65? Komunikacja pomiędzy CTX320 a TAL65 realizowana jest za pomocą modułu przekaźnikowego Eurogi EMR6X1SCP/24C. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Paweł



Tagi:

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”