Przecinarka taśmowa do metalu-opinia.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#11

Post napisał: IMPULS3 » 09 maja 2016, 15:41

grawer pisze:okazało się że jest wnęka która pasuje idealnie pod taśmę led.
A że tak nieśmialo zapytam-nie razi po oczętach? :)



Tagi:


Autor tematu
grawer
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 394
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#12

Post napisał: grawer » 09 maja 2016, 20:41

Nie razi po oczach bo jest jak napisałem we wnęce. Przy cięciu w poziomie. W pionie ze stolikiem trochę razi, ale mam wyłącznik, można wyłączyć lub zasłonić.
Dzisiaj poprawiłem stolik do cięcia w pionie. W oryginale cienka blacha, dwa mizerne wkręty. Stolik ledwo się trzyma. Wzmocniłem od spodu blachą duralową 5mm. Po obwodzie i na środku znitowane razem nitami duralowymi ø3,1mm. W miejscu przejścia piły przez stolik był duży otwór 20x25mm. Zaślepiłem go. Wyciąłem rowek o grubości rzazu piły. Wgłębienia pod wkręty pogłębiłem i zastosowałem śruby M8 wpuszczane. Dorobiłem przedłużoną osłonę piły. Zęby są odsłonięte na długości około 20mm, między stolikiem i osłoną. Został do zrobienia jak na razie jeszcze jeden pomocny element. Pokażę jak zrobię.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pomocny element zrobiony. :lol:

Tam gdzie się tnie to wióry lecą. A na wióry potrzebny jest pojemnik. Tak też pomyślałem i zrobiłem pojemnik. Wyjmowany by łatwo było opróżniać. Pomaluję przy okazji malowania innych elementów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

bromaz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2010, 21:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#13

Post napisał: bromaz » 30 maja 2016, 22:19

Przydało by się jeszcze przerobić prowadzenie taśmy i zastosować dodatkowo ślizgi z węglika spiekanego i wówczas to będzie prawie klasa maszyny bomar pulldown 120.160 G tylko za połowę ceny.
Maszyny do obróbki metali Bomar, Pierce, PEGAS-Gonda, Kjellberg, Cebora, Hypertherm, Harris


Przemcio
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 12
Rejestracja: 03 sty 2015, 20:55
Lokalizacja: Stamtąd

#14

Post napisał: Przemcio » 04 cze 2016, 17:49

Super ze założyłeś ten temat :)

Też mam chęć na taką piłę i bardzo fajnie że opisujesz wady i zalet :)

Nie przerażają mnie więc sobie też taką sprawie )

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#15

Post napisał: viper » 04 cze 2016, 18:33

Koledzy nie chciałbym nikogo urazić swoim postem ale aż mnie korci aby wyrazić swoje zdanie :) Szczerze to szkoda by mi było nawet z buta kopnąć taką "obrabiarkę". Jedynym wytłumaczeniem które do mnie przemawia to to że, wielu ludzi po prostu nie miało styczności z PRZEMYSŁOWĄ piłą taśmową i z tego powodu zachwyca się "obrabiarką" którą można ZABRAĆ POD PACHĘ i wrzucić do kontenera z napisem ZŁOM.

Sam też zaczynałem na chińskiej przez krótki czas. Miała nawet wbudowany zbiornik na chłodziwo łaaał..... hehe- dlatego teraz po tym jak sam popróbowałem konstrukcji skośnookich jestem śmiertelnym wrogiem takich pił taśmowych.

INZSPAWALNIK zgadzam się z Tobą. Taśma 24 przynajmniej ale i tak jak konstrukcja lipna to najlepsza i najszersza taśma będzie siadać nadmiernie.

O czym to świadczy że, nowy posiadacz piły zaczyna od jej modernizacji tak jakby by była wyciągnięta z pokrzyw a ona jest nowa. Gratulować można konstruktorowi "maszyny" a nowym nabywcom należy jedynie współczuć :wink:
Sorry za mocne słowa


Przemcio
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 12
Rejestracja: 03 sty 2015, 20:55
Lokalizacja: Stamtąd

#16

Post napisał: Przemcio » 04 cze 2016, 18:46

Wszystko ok kolego. Ale nie każdy ma miejsce oraz fundusze na profi przemysłowa przecinarkę.

Zdaje sobie sprawę ze te chińskie świecidełka sa badziewiarskie i ze daleko im do profi odpowiedników ale nie każdy potrzebuje przecinarki przemysłowej. Ja będę jej używał niezbyt często i uważam ze lepsza taka chińska po przeróbkach niż zabawy z kątówką czy kupno dużej przecinarki tarczowej. Napewno będzie cięła równiej, ciszej, czyściej i nie będzie przegrzewać ciętego elementu.

Fajnie by było mieć od razu wszystkie wymarzone sprzęty z półki profi ale nie każdy od razu ma taki budżet. A w totka ciężko strzelić 6-tke

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#17

Post napisał: viper » 04 cze 2016, 19:54

Żebyś zrozumiał mój tok myślenia podaje Ci link z allegro http://allegro.pl/pila-tasmowa-do-metal ... ml#thumb/5 długo nie szukałem.

Nie wiem ile dałeś za swoją piłę ale od 4 tyś można spokojnie kupić jakiegoś PROFESJONALNEGO starocia. Co prawda nie będzie to ładna konstrukcja, zapewne stara odpadająca farba i wszędzie syf ale w świecie obróbki skrawaniem liczy się jakość wykonania maszyn. Stare maszyny były wspaniale wykonywane i miały ODPOWIEDNIĄ WAGĘ. Waga ma znaczenie a ta z allegro ma 350kg a Twoja?

Ja pracuję wyłącznie na starych z najwyższej półki piłach automatycznych FORTE, BEHRINGER i powiem Ci że w cale nie trzeba wygrać w totka 6ke. Czasem wystarczy dobrze szukać i co jakiś czas trafiają się rodzynki w sieci :mrgreen: Najmniejsza 1000kg a Behringer 8000kg no ale u mnie się tnie sporo.

następna http://olx.pl/oferta/pila-tasmowa-forte ... a43a5399b3

jak Ci się podobają te konstrukcje i jak je widzisz na tle swojej piły?


Przemcio
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 12
Rejestracja: 03 sty 2015, 20:55
Lokalizacja: Stamtąd

#18

Post napisał: Przemcio » 04 cze 2016, 20:29

Niestety nie wydam 5k w obecnej chwili na wielką ciężka profi starą przecinarkę bo po pierwsze nie mam takiej wolnej kwoty a po drugie jak nawet bym miał to chyba musiała by stać w salonie bo zajęła by mi 3/4 powierzchni obecnego warsztatu.

Ale czy tylko dlatego nie mogę ze mam mniejszy budżet i nie mam 100m2 hali mam się męczyć flexem?? Nie potrzebuje takiej wielkiej przecinarki, nie tnę przemysłowo, nie mam miejsca na takiego wielkiego kloca No i nie chce wydać 5k. Wystarczy argumentów ???

Wiec trudno. Pomęczę sie Chińczykiem :)

Rozumiem twój tok rozumowania ale postaraj sie zrozumieć tez mój czy założyciela tematu.

Mam do wydania 1,5k max na taką zabawkę w obecnej chwili bo potrzebuje pociąć w miarę precyzyjnie trochę profili. Czy skoro nie mam 5 k to ma męczyć sie ręcznie ---- proszę Cię

To tak jakbyś powiedział ze skoro nie mogę kupić wkrętarki festoola ( pomimo że akurat mam festoola ;) ) to mam zapiedzielac wkrętakiem bo zwykła wkrętarka za 300 będzie krzywo wkręcać.

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#19

Post napisał: viper » 04 cze 2016, 20:47

Każda przecinarka jest lepsza niż jej brak i cięcie ręczne- to jasne. Szanuję Twoją decyzję, myślałem że, miałeś nieco większy budżet i troszku więcej miejsca.


Przemcio
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 12
Rejestracja: 03 sty 2015, 20:55
Lokalizacja: Stamtąd

#20

Post napisał: Przemcio » 04 cze 2016, 21:00

Fajnie że się dogadaliśmy.

Jak będę potrzebować większego sprzętu to napewno się zapytam w stosownym dziale :) a tymczasem będę sie musiał pomęczyć zjakimś cormakiem ;)

Dzięki za próby zawrócenia na słuszną drogę :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”