Zalety piły tarczowej do metalu

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#31

Post napisał: jacek-1210 » 02 lut 2013, 20:56

Zafundowałem sobie najtańszą (1300zł) tarczówkę rage2. Jak dla mnie jest całkiem sporych rozmiarów:




Obrazek




Wziąłem tarczówkę bo jest mniejsza od taśmówki, ale ogólnie klekot jak i te tanie taśmówki w podobnej cenie :grin: . O ile napęd wydaje się niezły, to podstawa jak to w chinolu. Jak tak popatrzę, że 6 lat temu za 400zł kupiłem całkiem niezłą stołową pilarkę do drewna, to aż trudno uwierzyć że 3x droższe jest gorsze :smile: . Jak popatrzy się w necie to nie wygląda najgorzej, ale w realu:



Obrazek




w necie jest imadło szybkonastawne i szybkozaciskowe, w realu wyginające się blaszki zamiast imadła. Plusem że w komplecie jakaś namiastka uchwytu pryzmatycznego do imadła.

Ale za to jak tnie - manianaaaaaaa :grin: . Pociąłem dzisiaj w mig sztangę profilu 80x80x4 - szło jak w masło, wg instrukcji tnie do ścianki 6mm

Nie wiem jak napęd, ale tarcza w tym chinolu jest made in Japan :smile: :



Obrazek


Jedyny problem jak dotąd to to, że pełno wiórów naokoło, czego nie ma przy taśmówce


Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

Tagi:


jurekp007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2012, 13:13
Lokalizacja: poland

#32

Post napisał: jurekp007 » 27 mar 2013, 12:25

Ja uważam że.
Tarczowa do prętów itp a taśmowa do profili.
W Firmie Ficep to w zasadzie tak to wymyślają.
Wyobraźmy sobie tarczówkę do materiału o śr. 2000 mm , a taśmówka załatwia ciecie bez problemu.

link do przykładowej piły taśmowej.

http://www.ficepgroup.com/steel-fabrica ... l-27110869


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#33

Post napisał: numerek » 27 mar 2013, 13:31

jurekp007 pisze:Ja uważam że.
Tarczowa do prętów itp a taśmowa do profili.
W Firmie Ficep to w zasadzie tak to wymyślają.
Wyobraźmy sobie tarczówkę do materiału o śr. 2000 mm , a taśmówka załatwia ciecie bez problemu.

link do przykładowej piły taśmowej.

http://www.ficepgroup.com/steel-fabrica ... l-27110869
hmm reklama jak reklama ale.. pokaż mi wałek średnicy 2 metrów
a teraz wyobraźmy sobie taśmówkę do cięcia wałka 2 m

kolego trochę jeszcze nauki w przemycaniu reklamy


jurekp007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2012, 13:13
Lokalizacja: poland

#34

Post napisał: jurekp007 » 28 mar 2013, 13:44

żadna reklama tylko proszę o czytanie ze zrozumieniem.
Wałki , pręty np. jako surowiec do produkcji np. łożysk to w podstawowych - typowych zastosowaniach ........tylko tarczowa.
Kątowniki , dwuteowniki , elementy konstrukcyjne na mosty , wieżowce itp nawet w rozmiarze 2550 mm. to taśmowa .
Taśmowa po za tym świetnie sobie radzi przy cięciu pod dowolnym kątem z czym tarczowa ma problemy .

A tak a pro po, jak ciekawostka to wałek o średnicy 2 m. a można włożyć jeszcze większy, maks 2800 mm.



Obrazek


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#35

Post napisał: numerek » 28 mar 2013, 15:10

no proszę cię ...
w każdym mieście są zakłady gdzie tną takie wałki .... ba ! na każdym rogu :)
rozmawiamy o realiach a nie specjalistycznej produkcji

jak powiadam tarcza załatwia wszelkie cięcia z większa dokładnością ...
jak zauważył kamar ostrzenie to jest problem ale można go rozwiązać nie dając pracownikom możliwości podkręcenia szybkości cięcia


frontside
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 226
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:37
Lokalizacja: warszawa

#36

Post napisał: frontside » 28 mar 2013, 18:54

jurekp007 pisze:żadna reklama tylko proszę o czytanie ze zrozumieniem.
Wałki , pręty np. jako surowiec do produkcji np. łożysk to w podstawowych - typowych zastosowaniach ........tylko tarczowa.
Kątowniki , dwuteowniki , elementy konstrukcyjne na mosty , wieżowce itp nawet w rozmiarze 2550 mm. to taśmowa .
W zupełności zgadzam się z kolegą - wszystko co małe i/lub masowe przemysłowo tnie się tarczami i żadne zaklinanie świata lobby taśmowego na tym forum tego nie zmieni.

PS. 2 metry średnicy to na tarczach też da się wyciągnąć ;>, nawet w Polsce.


jurekp007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2012, 13:13
Lokalizacja: poland

#37

Post napisał: jurekp007 » 28 mar 2013, 19:23

wszystko jest nieznane do czasu aż się i się nie dotknie
30 lat biegam po różnych firmach i ........... ( widziałem maszyny o których ....Obrazek



W Doniecku na Ukrainie wożą ludzi do pracy autobusami tunelami pod piecami martenami.
a węgiel leży na olbrzymich hałdach i z daleka błyszczy jak kryształ

Jechać , zobaczyć , polecam

Jako młody miałem praktyki w Firmie Dolmel Wrocław tokarki miały 20 metrów roboczej długości, nóż był większy od mojej skromnej osoby, ale to było wtedy kiedy Mera robiła najlepsze komputery

Kroić można na różne sposoby tylko że nagle powstają bariery.
Dysk o średnicy 3000 ma zęby o wielkości pudełka zapałek i teraz poproszę mi pokroić wałek 1000 mm na plasterki 100 mm .
80% IDZIE W WIÓRY


miron91
Posty w temacie: 2

#38

Post napisał: miron91 » 02 kwie 2013, 22:09

Cóż piła tzw chop saw z węglikami sprawdza się w każdej sytuacji,szybszego cięcia chyba żadna piłą nie ma niż z węglikami,cięcie jest bardzo dokładne można ciąć stal,żeliwo,aluminium,plastik praktycznie wszytko,ja ostatnio ciąłem kwadrat zamknięty o śr 50x50x50 i trwało to może pół minuty,nic się nie grzeje,brak rozprysków, mam też tarczówkę zwykłą ale to już inna bajka :???:

[youtube][/youtube]

Awatar użytkownika

Tomciowoj
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 662
Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:35
Lokalizacja: Wielkopolska

#39

Post napisał: Tomciowoj » 15 kwie 2013, 17:21

Pracując swego czasu w firmie zajmującej się odkuwkami i obróbką metali kolorowych podstawowym materiałem były pręty cięte na 3 zmiany na 2 automatycznych piłach tarczowych, piły HSS ostrzone na starej ostrzał e Wolmera. Obecnie korzystam z taśmowki i potwierdzam, że szybkość cięcia na tarczowych jest znacznie wyższa, za to taśmówka jest bardziej uniwersalna.


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#40

Post napisał: InzSpawalnik » 18 kwie 2013, 11:38

Jurekp.... Ja mysle ze musisz "przeskalowac" swoje maszyny. Na tym forum to max co sie tnie to profil 100x100 ;). Czy to tasmowa czy dysk mozna ciac podobne materialy. Dysk nie jest tak bezpieczny jak tasma, i wymaga wiekszej ingerencji obslugi. Tarcze tez nie sa tanie, w porownaniu do tasmy zwlaszcza....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”