Prośba o wycenę, pomóżcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16252
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#11

Post napisał: kamar » 19 sty 2014, 09:25

CFA pisze:[ Do tej kostki nie potrzebne 3 osie - zwykła frezarka konwencjonalna obleci
Pilnikiem tez zrobi :) A poważnie to o wykonaniu detalu trzeba myśleć na etapie projektu. Papier czy monitor jest cierpliwy wykonawca już mniej. Np. wymiary tej kostki. Co by się stało gdyby ten trzonek miał zamiast 31x31.4 - 30 x30 ? A technologicznie inna bajka. Ucina z handlowego kwadratu, koniec zagina, oblatuje dookoła i zostają pierdólki.



Tagi:


Autor tematu
tomatoo1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2014, 21:22
Lokalizacja: www

#12

Post napisał: tomatoo1 » 19 sty 2014, 10:29

Nie no jaj nie róbmy, te kostki będa "pracowały" w temperaturze 20 stopni. Wywodzę się z metrologii także tutaj spokojnie :)

Wracając do tematu szerokości tego trzonka...Myśleliśmy o uproszczeniu takiej kostki, ale:

1. ich wysokości zawsze są róźne
2. szerokość tego koryta u góry 31.4 jest wymaganiem klienta i w każdej kostce jest inna
3. jedyne co, to szerokosc tej kostki jest taka sama

Myslelismy juz o tym, zeby podstawy wszystkich tych kostek mialy razem jak najwieksza wysokosc i nawet mniejszy przekroj niz "góry" a pozniej tylko dorabiac osadzane na kołkach góry tych kostek

Pomogłoby to obniżyć koszty ?

Dzięki Panowie

Pozdr


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#13

Post napisał: CFA » 19 sty 2014, 11:33

mc2kwacz pisze:Ale dla ew. oferodawców musisz jeszcze napisać, w jakiej temperaturze mają być te wymiary. Bo po zmianie o ~15C wymiar przestanie mieścić się w tolerancji, nawet jeśli wytwórca zrobi z dokładnością 1 mikrona, w co wątpię :razz:
Skoro napisał, że gotów jest zrezygnować z promieni, to i z tych 5 setek zrezygnuje :-) jak zobaczy jak to wpływa na cenę (ja nie zwróciłem uwagi, bo uwaga o tolerancjach z modelu CAD wydała mi się typową wstawką typu napiszę cokolwiek, żeby było)
A do tego kolega jak widzę metrolog- oj niedobrze ;-)


Autor tematu
tomatoo1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2014, 21:22
Lokalizacja: www

#14

Post napisał: tomatoo1 » 19 sty 2014, 11:49

5 setek było wpisane nie bez powodu :)
Z promieni mogę zrezygnować, bo ostatecznie one są po to by nie kaleczyć, mogę je robić "ręcznie"

najważniejsze to

otwory pod kołki od spodu
szerokosc wysokosc i kąt tego koryta, czyli wszystko :/


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#15

Post napisał: skoczek » 19 sty 2014, 11:54

Pytanie, czy ten Twój odbiorca to ma pojęcie o robocie, czy po prostu gdzieś usłyszał że da się zrobić w paru setkach dokładności taką sztukę i po prostu żyłuje w danej cenie jakość, choć i tak nie będzie potrafił tego zmierzyć?

Chyba że problemem jest spasowanie tej sztuki do istniejącego już podzespołu, to klaruje sprawę...


Autor tematu
tomatoo1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2014, 21:22
Lokalizacja: www

#16

Post napisał: tomatoo1 » 19 sty 2014, 11:58

ma pojęcie stety lub niestety.

Najważniejsze co jest dla mnie i dla niego:

pozycja kołków od spodu (kostki będą mocowane na płycie)
pozycja, wysokość, szerokość i długość koryta (stąd dyskusja o tych dziwnych wymiarach)
wygląd zewnętrzny, co znaczy,że wymiary zewnętrze np grubość mogą być nietolerowane

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7986
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#17

Post napisał: WZÓR » 19 sty 2014, 12:27

tomatoo1 pisze:... (stąd dyskusja o tych dziwnych wymiarach)...
Z klientem nie dyskutuje się o ,, dziwnych" wymiarach.
..... przeważnie rozmowa dotyczy terminu wykonania i ceny.
... wygląd zewnętrzny, co znaczy,że wymiary zewnętrze np grubość mogą być nietolerowane
tzw. tolerancja warsztatowa

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#18

Post napisał: mc2kwacz » 19 sty 2014, 13:19

Właśnie. Widzisz tomatoo, wybacz że Cię pouczam jako nie-mechanik. Ale dokumentacja i treść zamówienia jest we współpracy między podmiotami rzeczą świętą, jeszcze bardziej niż cena i terminy płatności oraz dostaw.
Na rysunku musi być wszystko dokładnie jak wymagane. Jeśli czegoś nie ma, to znaczy że jest dowolne. Jeśli coś jest, to musi być zachowane. A nie tak, że najpierw rzucasz rysunek i pytasz o cenę a potem w 10 dopiskach stopniowo piszesz co musi być, co nie musi i co jest ważne a co nie jest ważne.
Stąd jest całe mnóstwo nieporozumień miedzy klientem a dostawcą takich usług:
- klient właściwie nie wie czego chce
- klient nie potrafi zdefiniować tego co chce
- klient zmienia wymagania podczas procesu wytwarzania
- przy odbiorze okazuje się, że klient nie wiedział czego chce i nie chce ponieść konsekwencji
i dopiero na końcu:
- wykonawca myśli że potrafi to wykonać a jest w błędzie
Dokładność wykonania ma gigantyczny wpływ na cenę, powyżej pewnej klasy jakościowej dopisuje się kolejne zera do ceny. Tak więc upewnij czytających, że dane zawarte na rysunku są poprawne i KOMPLETNE.


Autor tematu
tomatoo1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2014, 21:22
Lokalizacja: www

#19

Post napisał: tomatoo1 » 19 sty 2014, 13:48

Wiem dokladnie o co chodzi, nie martw sie z tymi pouczeniami - bardzo dobrze :)
Rysunek pierwotny jest rysunkiem, ktory jest rysunkiem detalu wykonywanym przez konkurencję przez X lat. Dlatego też zapytałem o koszty produkcji w takim stanie. Oczywiście moim zdaniem część z tych tematów możnaby sobie odpuścić. Jako, że znam zasadę działania tych kostek to wiem, że tak naprawdę liczy się ich pozycja między sobą a co za tym idzie korytko musi byc wykonane dobrze no i kołki w pozycjach zarówno w kostach jak i płycie. Jeżeli zachowam takie warunki to uznam to za sukces.

Dopisuję o rezygnacjach z kolejnych rzeczy celem ograniczenia kosztów, które w tym momencie dla mnie, bez posiadania maszyny podbijają koszty.

dzięki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”