jak się wykazać i nie narobić sobie wrogów?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16273
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#51

Post napisał: kamar » 20 lip 2014, 21:54

trzasu pisze:[

Cholera wie, pisać bzdury w necie każdy może :smile:
To nie powtarzać :) Firma zyskowna więc podatki płaci do budżetu, za pracowników też. A co robi z zyskiem to już nikogo nie interesuje. A i takich jak ja paru utrzymuje :)
Co, wycinają nasze polskie lasy ? Trują nasze polskie powietrze ?



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 12

#52

Post napisał: zdzicho » 20 lip 2014, 22:00

Skoro inaczej zorganizowane ,to już nie kaizen. To taka niby czekolada(wyrób czekoladopodobny), bo tylko pewna grupa ma ,,glejt" na usprawnienia ,a oni ,ani nie są nieskończenie twórczy ,ani też nieomylni. Nie chcesz mi chyba powiedzieć ,ze nawet najbystrzejszy człowiek z zewnatrz ,zauważy więcej ,niż ten ,który wykonuje daną prace całe życie. W Kaizen liczy się pomysł ,a nie gotowe rozwiązanie techniczne. od dopracowania tego od strony technicznej są już odpowiedni ludzie ,którzy się tym zajmują


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16273
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#53

Post napisał: kamar » 20 lip 2014, 22:07

zdzicho pisze: bo tylko pewna grupa ma ,,glejt" na usprawnienia ,a oni ,ani nie są nieskończenie twórczy ,ani też nieomylni. Nie chcesz mi chyba powiedzieć ,ze nawet najbystrzejszy człowiek z zewnatrz ,zauważy więcej ,niż ten ,który wykonuje daną prace całe życie. W Kaizen liczy się pomysł ,a nie gotowe rozwiązanie techniczne. od dopracowania tego od strony technicznej są już odpowiedni ludzie ,którzy się tym zajmują
Ty tak celowo (programowo) sie nie zgadzasz ? może przeczytaj jeszcze raz i zrozum :)
Uroki kaizen musi poznać kazdy pracownik i to nie tylko na swoim stanowisku. A od realizacji pomysłów są tacy jak ja.


zdzicho
Posty w temacie: 12

#54

Post napisał: zdzicho » 20 lip 2014, 22:16

Nie zgadzam się dla tego ,ze ktoś napisał bzdurę ,podciagajac to pod kaizen ,żeby wyglądać nowocześnie i na czasie. To co tam funkcjonuje, to jakaś grupa usprawnieniowa ,czy tez modernizacyjna. Nie ważne ,że chodzą ,od stanowiska do stanowiska. W kaizen nawet pani Zosia ,która myje posadzkę ,może wnieść usprawnienie i to nie koniecznie w dziedzinie zmywania tejże,chociaż również w tej . Nie koniecznie tez raz na miesiąc czy kwartał,ale kiedy jej to przyjdzie do głowy(wena) i wtedy zgłasza wniosek. Rozpatrzony(przeanalizowany może być kiedy indziej ze względów organizacyjnych).
I sprawa zasadnicza . W kaizen ,nikt nic nie musi. każdy może


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16273
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#55

Post napisał: kamar » 20 lip 2014, 22:23

zdzicho pisze:Nie zgadzam się dla tego ,ze ktoś napisał bzdurę ,podciagajac to pod kaizen ,żeby wyglądać nowocześnie i na czasie.
Oczywiście, Ty wiesz lepiej :)
Wojciech Furga nie chce podać kosztów wprowadzenia systemu odchudzonej produkcji w Esselte. Najwięcej pochłonęło sprowadzenie japońskich konsultantów z firmy Shingijutsu, którzy w roku 2004 przeprowadzili siedem tygodniowych warsztatów dla załogi


zdzicho
Posty w temacie: 12

#56

Post napisał: zdzicho » 20 lip 2014, 22:30

Wiem jak ma to działać .
Szkola nas w tym na okrągło: Kaizen ,Ishigawa . 5D ,8D,bo muszą . Aby utrzymać kontrahentów na całym swiecie(branze automotive) ,muszą być w zgodzie z najnowszymi trendami światowymi, w tym również w dziedzinie ochrony środowiska.
Jeśli działa tak jak ty opisujesz(chyba ,ze nie znasz szczegółów) to nie jest to ,to o czym mówią.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#57

Post napisał: mc2kwacz » 20 lip 2014, 22:32

Właśnie. Bo zaczynacie się spierać jak na forum motoryzacyjnym o 4WD, AWD, 4x4, o jakieś chore pseudomądre definicje.

Wszystko ma działać ROZSĄDNIE. Tam gdzie wchodzi ideologia, religia, ślepe postępowanie punkt po punkcie, zaczynają się wypaczenia i dewiacje.
W normalnej firmie, jak ktoś ma pomysł, to go zgłasza albo sam wdraża żeby sobie życie ułatwić. I jest oceniany lub doceniany za swoje zaangażowanie. Albo przynajmniej ma łatwiejszą pracę, mniej braków itp. A jeśli ktoś np raz na 2 tygodnie MUSI zgłosić pomysł, to jest już bardzo mocno popieprzone.
Są ludzie którym myślenie i wymyślanie wychodzi, i są tacy którzy lepiej żeby tego nie robili, tylko wykonywali sumiennie powierzone czynności. Co nie czyni ich bezwartościowymi, bo wszyscy są na swój sposób przydatni. O ile mają właściwe dla predyspozycji zajęcie.

P.S.
Kiedyś, z 15 lat temu albo lepiej, kolega opowiadał mi mocno podniecony, jak to ściągnęli do firmy specjalistę z Japonii za kilka tysięcy dolarów za godzinę, i on im "cuda opowiadał". Jak się organizuje miejsce pracy, rozkłada narzędzia, planuje czynności, metodycznie szuka błędów. Słuchałem go z zaciekawieniem ale i coraz większym rozbawieniem. W końcu mówię - wiesz co Tomek, to bardzo ciekawe rzeczy i zgadzam się z nimi całkowicie. Tyle że ja to sobie sam wymyśliłem w ciągu kilku lat doświadczenia zawodowego. I dziwię się że w waszym amerykańskim koncernie w Polsce, wśród tych wszystkich wysokoopłacanych specjalistów od wszystkiego, połowa po MBA, nikt sam na to dotychczas nie wpadł".
Ostatnio zmieniony 20 lip 2014, 22:39 przez mc2kwacz, łącznie zmieniany 1 raz.


zdzicho
Posty w temacie: 12

#58

Post napisał: zdzicho » 20 lip 2014, 22:36

Wiesz ,, na własna rękę" ,w branży automotive ,to możesz sobie co najwyżej rękawiczkę założyć. :mrgreen:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16273
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#59

Post napisał: kamar » 20 lip 2014, 22:39

zdzicho pisze: Szkola nas w tym na okrągło:
To sie nie dziwię że nie ma efektów :) Może mniej szkoleń a wiecej dzialania :)
Dyskusja faktycznie bezcelowa skoro ktoś potrafi w niej wyczytać, że pracownik co dwa tygodnie ma zgłaszać usprawnienie. :)


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#60

Post napisał: trzasu » 20 lip 2014, 22:49

zdzicho, pomysł dla Ciebie, możesz go sprzedać w firmie jak swój, zaproponuj Kamara do szkoleń, premia będzie na bank :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”