Obróbka ostrych krawędzi nierdzewki

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#21

Post napisał: Grawer.Gift » 27 lut 2014, 18:55

Ma znaczenie i urządzenie a precyzyjniej mówiąc ilość obrotów na minutę jak i ścierniwo .
i to stanowi dopiero o efekcie .
No i zastosowanie szkła jest dość ekstremalnym rozwiązaniem bo już widzę sposób ,,na kopciuszka" wygrzebywania detali ze szkła po obróbce .
Ktoś kto chociaż raz sprzątał samochód po wizycie tych co wydłubali mu radio , wie ze kawałki szkła odnajduje się po latach mimo porządnego sprzątania.
Sam piasek też nie będzie miał wystarczających właściwości ściernych żeby to obrobić w przyzwoitym czasie , a bębnowanie 2 dni albo więcej chyba w grę nie wchodzi ze względu na to o czym wspominałem wcześniej : praca ciągła takiej betoniarki chyba jest wykluczona .



Tagi:

Awatar użytkownika

spol
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 422
Rejestracja: 20 lut 2012, 21:13
Lokalizacja: Polska

#22

Post napisał: spol » 27 lut 2014, 23:52

Moim zdaniem najprosciej i najszybciej takim narzędziem :
http://allegro.pl/gratownik-noga-gradow ... 32231.html

Fotka bo link przestanie pewnie dzialac kiedys :
Obrazek


Akurat wersja bez wysięgnika, są też z wysięgnikiem oraz innymi koncowkami. Nożyki do różnych materiałów , od plastiku przez nierdzewki itd. Sto sztuk spokojnie ogarniasz tym w przeciagu 20-30 minut popijając w międzyczasie herbatke. Koszt około 70-80 zł. Przy zakupie przeważnie 10 nozy w zestawie. Narzedzie raczej przydatne.
Jak to sie nie da ?


pabloid
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1031
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:53
Lokalizacja: ~ Kraków

#23

Post napisał: pabloid » 28 lut 2014, 09:32

Z całym szacunkiem, ale takie narzędzie (gratownik) to można w godzinę zrobić samemu za darmo, na dodatek lepsze- bo z jedną końcówką do wszystkich materiałów i o bardzo długiej żywotności. Końcówkę bowiem trza zrobić ze stalki HSS, albo starego cienkiego frezu piłkowego HSS. Potem cieszyć się zaoszczędzonymi 70zł i wykonaniem lepszego niż kupne narzędzia.
Co do czasu roboty to wątpliwe aby sto sztuk zrobić w pół godziny. 30*60/100 to wychodzi 18 sekund na sztukę. Każda sztuka ma 3 otwóry do obrobienia z dwóch stron- czyli 3 sekundy na otwór z jednej strony...Czasu na pobranie detalu, jego obracanie i odkładanie w ogóle nie wliczyłem, więc jeszcze mniej zostanie na czystą robotę. Ale można spróbować :mrgreen:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#24

Post napisał: Zienek » 28 lut 2014, 12:51

20-30 minut na 100 sztuk... nie no ... fanem amfetaminy nie jestem ;)

[ Dodano: 2014-02-28, 15:45 ]
Mam mało czasu i zawirusowaną dwulatkę. Więc to prawdopodonie podzlecę.

http://www.piaskowanie.szczecin.pl
Jutro będę miał rezultat 10 sztuk i wycenę.

Chłopak ma thumblera wibracyjnego. Więcej now-how nie chciał zdradzić. Ale wymienił parę rodzaji ścierniw i jakieś inne detale też tak obrabia (i też dla jakichś duńczyków), więc jestem dobrej myśli.

W związku z tym, że robi to przy domu w warsztacie, to będzie mógł mi to do poniedziałku zrobić.

Ja mam parę godzin więcej na frezarkę ;)


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#25

Post napisał: kamar » 28 lut 2014, 19:17

pabloid pisze:. Końcówkę bowiem trza zrobić ze stalki HSS, albo starego cienkiego frezu piłkowego HSS. Potem cieszyć się zaoszczędzonymi 70zł i wykonaniem lepszego niż kupne narzędzia.
:
Ja tam oszczędny nie jestem i w poniedziałek mam mieć :) Zrobienie wygiętej końcówki ze stalki HSS proste nie będzie a w tym cały myk.


malpa500000
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 483
Rejestracja: 25 kwie 2010, 22:49
Lokalizacja: rwlk

#26

Post napisał: malpa500000 » 28 lut 2014, 20:30

ja uzywam takiego cuda z starego pilnika trójkątnego czubek zaostrzony po promieniu.

Awatar użytkownika

spol
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 422
Rejestracja: 20 lut 2012, 21:13
Lokalizacja: Polska

#27

Post napisał: spol » 28 lut 2014, 23:41

pabloid pisze:Z całym szacunkiem, ale takie narzędzie (gratownik) to można w godzinę zrobić samemu za darmo, na dodatek lepsze- bo z jedną końcówką do wszystkich materiałów i o bardzo długiej żywotności. Końcówkę bowiem trza zrobić ze stalki HSS, albo starego cienkiego frezu piłkowego HSS. Potem cieszyć się zaoszczędzonymi 70zł i wykonaniem lepszego niż kupne narzędzia.
Co do czasu roboty to wątpliwe aby sto sztuk zrobić w pół godziny. 30*60/100 to wychodzi 18 sekund na sztukę. Każda sztuka ma 3 otwóry do obrobienia z dwóch stron- czyli 3 sekundy na otwór z jednej strony...Czasu na pobranie detalu, jego obracanie i odkładanie w ogóle nie wliczyłem, więc jeszcze mniej zostanie na czystą robotę. Ale można spróbować :mrgreen:
W czasie stosunku też przeliczasz doznania wg wzoru ilosc pchniec przez czas trwania razy ilość jęków ?

Wiadomo ze czas jest orientacyjny. Używam takiego narzędzia więc wiem jak szybko idzie praca nim.

Ze zrobieniem samemu to racja. W sumie nie pomyslalem o tym , a przeciez codziennie nosze ze soba do pracy dwa kilogramy stalek hss a w bagazniku samochodu leży kilkanascie stary frezow pilkowych hss...
Jak to sie nie da ?


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#28

Post napisał: kamar » 01 mar 2014, 05:14

spol pisze: W czasie stosunku też przeliczasz doznania wg wzoru ilosc pchniec przez czas trwania razy ilość jęków ?
.
A jak się trafi partnerka nie udająca ? :)


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#29

Post napisał: InzSpawalnik » 02 mar 2014, 15:32

Zienek,

Calisc problemu skupia sie na keawedziach tych wyciec.
Najprostsza metoda nie wymagajaca uzycia ciezkiego sprzetu budowlanego w postaci betonuarki byloby uzycie okolo 70 cm paska z papieru sciernego o szerokosci troche mniejszej niz te otwory.

Element zamocowalbym w imadle i przewlokl pasek przez otwor po czym przeciagal raz w jedna raz w druga strone. Wystarczy 10-15 sekund zeby grubym papierem ( 40tka badz 60tka ) usunac wszystkie ostre krawedzie.
W przypadku tych krawedzi od strony zagiecia bedzie potrzebna dodatkowo rolka przed wewnetrznym zagieciem odwracajaca kierunek paska zeby nie kolidowal z zagieciem.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Autor tematu
Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#30

Post napisał: Zienek » 02 mar 2014, 20:09

Poplusikowałem.
Dziękuję wszystkim za sugestie.

Widziałem detale testowe.
Lekko wybłyszczone. Krawędzie nadal są bez ostrego zjechania, ale nie powinny ciachać paska.

Jutro jakaś galeryjka, zanim je dostarczę.

[ Dodano: 2014-03-03, 10:37 ]
Około dwie stówy za taki efekt.
Wybrałem ten bardziej błyszczący, jako, że detal testowy miał nieco bardziej wypolerowane krawędzie na przewleczenie paska.
Ten matowy lepiej gubi wszystkie oznaki użycia matrycy do zaginania.

Dostarczę wszystkie klientowi.
Zobaczymy, jaką będzie miał opinię na ten temat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”