Jak wykończyć balustradę z nierdzewki

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

benekSpodenek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 19 cze 2014, 21:11
Lokalizacja: Warszawa

#11

Post napisał: benekSpodenek » 27 cze 2014, 20:55

Kup przyzwoite, ładne i trwałe elementy do balustrad. Jak robiłem balustradę z bratem, to elementy kupowaliśmy w sklepie internetowym MG Stal – elementy do balustrad. Bardzo fajny sklep, znaleźliśmy tam wszystko co nam było potrzebne, trzyma solidnie. No bo i z nas fachowcy nie byle jacy ;)



Tagi:


kayus11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2016, 09:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Post napisał: kayus11 » 29 wrz 2016, 09:11

Tutaj masz dokładny opis jak szlifować spawy nierdzewne.
http://uslugispawalnicze.jimdo.com/2016 ... rdzewnych/
Ja uczyłem się to robić kilka miesięcy, wymaga dużo wprawy i zdolności manualnych


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#13

Post napisał: InzSpawalnik » 30 wrz 2016, 19:20

Moja rada jest taka:

Jesli nie masz zadnego doswiadczenia w spawaniu i polerowaniu spoin w nierdzewce to UNIKAJ spawania. Zamiast 15x15 uzyj np pretow srednica 16mmi w slupkach wywierc otwory przez ktore "przewlecz" te prety a zespawaj tylko na ostatnim slopku ( albo zrob taki syste, zebys wogole nie spawal tylko mechanicznie sie zakluczylo ). W przypadku profili kwadratowychy bedziesz mial mnostwo spawania i mnostwo wykanczania spoin.
Jesli chodzi o podstawy to najlepiej jesli te spoiny poprostu schowasz pod podloga jesli masz taka mozliwosc.


razmustonik
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 17 mar 2016, 22:46
Lokalizacja: Polska

#14

Post napisał: razmustonik » 04 paź 2016, 10:47

Kiedyś gdy pracowałem przy produkcji krzeseł ze stali polerowanej na połysk doczyszczaliśmy nogi po cięciu.Powiem,że trzeba wprawy by nie zrobić tzw "przypalenia".To doświadczenie nauczyło mnie,by do specyficznych materiałów podchodzić z dystansem,jeśli nie mamy doświadczenia.Jak robili u nas przy Domu Pomocy Społecznej poręcze dla niepełnosprawnych to zamówili gotowe wygięte rury w Import Stal'u i uchwyty.Wiem,że do domu,jest ciężko takie wygięte gotowe elementy wnosić,ale zaczynając montaż od góry w dół jesteśmy w większości przypadków w stanie to zrobić. najlepiej,jak koledzy wspomnieli unikać spawania gdy nie mamy nikogo z doświadczeniem w zaczyszczaniu.
.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

#15

Post napisał: rdarek » 04 paź 2016, 11:32

Kol COMIN to zacięty jest :mrgreen: 4 lata budować balustradę. To musi być dopiero inwestycja WOW.

No sorki :oops: nie mogłem się powstrzymać ten kotlet taki stary, że przestał już nawet śmierdzieć :mrgreen: .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”