Karta katalogowa do wrzeciona o,8 kW

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
damlew11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2013, 09:49
Lokalizacja: NML

Karta katalogowa do wrzeciona o,8 kW

#1

Post napisał: damlew11 » 17 lut 2015, 16:19

Witam. W ramach pracy inżynierskiej projektuje minifrezarkę, do obróbki stopów lekkich i wszelkiego rodzaju tworzywa. Założeniem jest maksymalne uproszczenie konstrukcji i zastosowaniem jak największej ilości gotowych podzespołów.
Projekt opiera się w głównej mierze na: przedstawieniu modelu 3D, dokumentacji technicznej, oraz wykazaniu specyfikacji producenta elementów stosowanych jako gotowe.
Tutaj pojawia się problem wrzeciona...
W projekcie założyłem wrzeciono 0,8kW 24000 obr/min. + falownik. Skłaniam się ku chińskiej produkcji wrzecionu (by maksymalnie uprościć ilość podzespołów gotowej obrabiarki - chłodzone powietrzem) ze względu na cenę i spełnianie moich założeniem konstrukcyjnych.
Problemem jest jednak dostęp do dokumentacji technicznej takich wrzecion, gdyż na stronach dystrybutorów na ogół można znaleść jedynie parametry techniczne jak: moc, pr obrotowa, pobór prądu itd. Ja potrzebuje natomiast przedstawić pełną kartę katalogową. Czyli przede wszystkim nazwa producenta, rys chociażby z wymiarami zewnętrznymi, zastosowane łożyska itd.
Czy ktoś z Was może natknął się na taką ofertę, dla tego typu wrzeciona i może podlinkować, albo wskazać gdzie powinienem szukać?

Zaznaczę, że z polskich dystrybutorów jako taką kartę katalogową znalazłem u ATMSa, ale również nie pełną, bez nazwy producenta, a po zapytaniu mailowym w odpowiedzi otrzymałem znowu wyłącznie informacje ze strony. Poza tym interesuje mnie wrzeciono z chłodzeniem powietrzem więc też średnio mnie ona zadowala. Tu link: http://atmsolutions.pl/produkt/371/Wrzeciono_800_W

A tak, żeby troszkę zaciekawić zrzut z ogólnego widoku na projekt w dotychczasowej formie ;)

Pole robocze: X/Y/Z - 250/180/80.
Napęd na śrubach Tr z kasowaniem luzu na nakrętce.
Prowadzenie na wałkach podpartych fi20.
Konstrukcja - profile stalowe + aluminium, całość skręcana.
Załączniki
widok IZO.png



Tagi:


jomat
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 168
Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:03
Lokalizacja: Świdnica

#2

Post napisał: jomat » 17 lut 2015, 17:06

Obrazek

tu masz np. producenta, z Certificate of Compilance odczytasz nazwę i adres
http://jsczlinnan.en.alibaba.com/produc ... motor.html
strona: www.csspindle.cn


margor
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 327
Rejestracja: 24 lut 2005, 09:20
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: margor » 17 lut 2015, 21:39

Przepraszam za głupawe pytanie, ale czy za ten projekt dostaniesz tytuł inżyniera, czy raczej jest to praca przejściowa?


Autor tematu
damlew11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2013, 09:49
Lokalizacja: NML

#4

Post napisał: damlew11 » 17 lut 2015, 23:31

Dzięki kolego jomat, coś sensowniejszego już widzę od tego co sam znalazłem ;) choć nie ukrywam, że i dokładniejsze dane np dotyczące budowy, czy rysunki bardzo by mi się przydały. Ale z tego co się domyślam to w przypadku produktów "niemarkowych" jest to raczej mało realne. No właśnie może w takim razie możecie zaproponować wrzeciono z niższej półki, ale markowych producentów, gdzie opis podawany jest już szczegółowo. Nie ukrywam, że cena również odgrywa tu jakąś rolę dlatego wszelkiego rodzaju tecknomotory czy elte, które znalazłem musiałem odrzucić:/

#margor
Przepraszam za głupawe pytanie...
Pytanie jak każde inne. No chyba, że moja konstrukcja wygląda, aż tak nieciekawie :P Tak jest to projekt na prace inżynierską.


margor
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 327
Rejestracja: 24 lut 2005, 09:20
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: margor » 17 lut 2015, 23:44

Praca wygląda podejrzanie prosto. Czy kolega mógłby podać więcej szczegółów?


Autor tematu
damlew11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2013, 09:49
Lokalizacja: NML

#6

Post napisał: damlew11 » 18 lut 2015, 00:06

Wygląda prosto, bo właśnie takie jest zalożenie. Przedstawienie projektu konstrukcji zoptymalizowanej pod kątem prostoty, ale z uwzględnieniem wszelkich obliczeń i analiza oraz dyskusją dostępnych rozwiązań. Tak, żeby możliwe było wykonanie takiej maszynki z wykorzystaniem możliwie skromnego parku maszynowego, a jednocześnie nie odbiegała ona od rozwiązań istniejących na rynku pod względem osiągów;)
Ale nie chciałbym za bardzo wgłębiać się treść i zbaczać z tematu pytania. Konstrukcję oraz treść pracy mogę przedstawić dokładniej jeśli ktoś będzie chętny, ale po ukończeniu całości :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”