Jak kasować luzy na śrubie trapezowej

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach
Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#21

Post napisał: MlKl » 07 kwie 2012, 16:09

Segitarius - mnie nie interesuje, ile sztuk ty potrzebowałeś. Napisałem, żebyś spróbował sprowadzić kontener tego towaru, i sprzedać po cenach, jakie uzyskałeś przy prywatnym imporcie połączonym z oszustwem celno podatkowym. A potem opisz stan swoich finansów. Przed i po handlu.

To nie jest wina handlowców, że żyjemy w świecie wysokich ceł, podatków i chorych składek na ubezpieczenie społeczne.

Dzięki temu, że są tacy handlowcy, mogę wsiąść w samochód, i za godzinę wrócić z potrzebnym mi do maszyny klamotem. A jakbym miał szukać groszowych oszczędności, i zamawiać każdą duperelkę w Chinach, bo wyjdzie dwa dolary taniej, to więcej stracę na przestoju maszyny. Dużo więcej.



Tagi:


mike217
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1168
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:56
Lokalizacja: bydgoszcz

#22

Post napisał: mike217 » 07 kwie 2012, 18:18

Sagitarius nigdy niczym nie handlowałeś i dlatego tak mówisz. Dla Ciebie importer= zdzierca. Nikt Ci nie każe u niego kupować, skoro za drogo, kup taniej w chinach. Mamy wolny rynek i jak Ci nie pasuje cena, szukaj taniej. Zrób zamówienie grupowe, dowalą Ci cło, opłaty celne, połowa tego szajsu będzie do zwrotu, a Ty wyjdziesz na minus. Albo się uda albo nie, a Miki akurat czuje blusa i przykład z kontenerem jest jak najbardziej na miejscu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#23

Post napisał: Segitarius » 07 kwie 2012, 18:19

Sami blusmeni :)

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#24

Post napisał: MlKl » 07 kwie 2012, 18:46

Widzisz - mnie nie przeszkadza sposób, w jaki pozyskujesz akcesoria do swojej maszynki. Natomiast przeszkadza mi twój sposób pisania o ludziach, którzy tymi akcesoriami w Polsce handlują. Nie odpowiada ci cena, masz tańsze dojście - skorzystaj, kup, doradź innym. Ale nie opluwaj kogoś, kto uczciwie na chleb zarabia, ino nieco inaczej niż ty.

Uczciwy człowiek płaci czynsz za lokal, pensje i składki pracowników, podatki, cło - i na to wszystko musi zarobić. Jak handluje masówką, idzie w ilość. W przypadku CNC o masówce nie ma mowy, więc jednostkowa marża musi być wysoka, żeby zapewnić rentowność interesu.

Miło ci będzie, jak przyjdzie do ciebie ktoś, żebyś mu coś na swojej maszynce wystrugał, i po usłyszeniu ceny nazwie cię złodziejem?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#25

Post napisał: Segitarius » 07 kwie 2012, 19:02

To jest argument. Przyznaję. Istotnie mogły znaleźć się osoby urażone, zatem cofam te słowa. Będzie mi jednak miło jeśli ktoś poleci miejsce korzystnego zakupu śrub i nakrętek kulowych.

[ Dodano: 2012-04-08, 18:15 ]
Padły podczas tej dyskusji słowa"allegro nie jest wbrew pozorom najtańsze" ok. Powiedzcie mi zatem skąd biorą się takie(i tego słowa nie cofnę) złodziejskie marże.
Tutaj link do aukcji na EBMiA -blok łozyskujący FK12 -

http://www.ebmia.pl/bloki-lozyskujace-s ... 40_65.html

Tutaj link do aukcji na allegro, ten sam przedmiot:

http://allegro.pl/bloki-lozyskujace-do- ... 09132.html

A teraz u producenta w Chinach:

http://ixinbearing.en.made-in-china.com ... FK12-.html


I teraz ceny. Na Ebmia po ZŁODZIEJSKU 267 zł.
NA Allegro połowa (a sprzedający dalej na tym zarabia)
U producenta. Zapytałem ile za 100 sztuk. Odpowiedź tego samego dnia.
3 dolary.

Padły pod moim adresem gromy spowodowane moimi uwagami dotyczącymi cen. Nazwałem je złodziejskimi. Ale jeszcze raz podkreślam, że bronię swoich poglądów nie jakimś widzimisie tylko konkretnym argumentem, linkiem i liczbami. Więc raz na przyszłość drodzy Panowie. Cena złodziejska to taka która jest wielokrotnością ceny konkurencji sprzedającej ten sam produkt z tego samego źródła.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”