Czy ta frezarka jest warta swojej ceny?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Zjowner
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2010, 15:38
Lokalizacja: 3city

Czy ta frezarka jest warta swojej ceny?

#1

Post napisał: Zjowner » 17 cze 2014, 11:13

Witam,

Poszukuję frezarki do sklejek, pianki i tworzywa 1500x2500 (z 250mm). Znalazłem z mniejszym stołem, zastanawiam się czy warto kupić conera, zwłaszcza używanego. Nie wiem jak serwis itp. Budżet zakładany do 50 tys zł / leasing.

http://allegro.pl/frezarka-cnc-ploter-f ... 88657.html



Tagi:


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#2

Post napisał: jacek-1210 » 18 cze 2014, 12:38

Na pewno trzeba byłoby jechać i obejrzeć na miejscu. Ale jeśli faktycznie mało używany i nadaje się do Twojej działalności, to chyba nie ma się co zastanawiać. Moim zdaniem: za te pieniądze możesz zrobić taki ploter własnoręcznie, w potrzebnym rozmiarze, ale nie będzie tej jakości wykonania. A jeśli potrzebne Ci takie wykonanie a nie masz własnego zaplecza maszynowego, to przy zlecaniu większości robót włożysz jak nic 25-30k PLN a do pracy maszyna będzie zdolna za jakiś rok czasu. No i druga sprawa: przy samoróbce możesz bez problemu stać sam, ale postawić przy niej pracownika, to już nie takie hop siup - maszyna musi mieć CE. Natomiast jeśli dysponujesz budżetem 2 razy większym, to może szukaj czegoś z większym stołem. Albo kupić to jeśli pasuje, a resztę kasy trzymać na remonty, wymianę sterowania itp.
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

Awatar użytkownika

nas24
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 29 mar 2008, 19:16
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

#3

Post napisał: nas24 » 18 cze 2014, 13:54

Witam

Piszę tu bo PW wiszą w zakładce do wysłania....
Zapraszam do naszego warsztatu produkcyjnego do Kiełpina k. Kartuz , jesteśmy w stanie zaproponować Panu sensowne rozwiązanie w tej cenie.


Pozdrawiam
Andrzej Grabowski
AGEM


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#4

Post napisał: dragon44 » 18 cze 2014, 18:01

jacek-1210 pisze:No i druga sprawa: przy samoróbce możesz bez problemu stać sam, ale postawić przy niej pracownika, to już nie takie hop siup - maszyna musi mieć CE.
A możesz o tym więcej napisać? Najlepiej z paragrafami, z chęciom poczytam i się dokształcę ;)


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#5

Post napisał: dance1 » 18 cze 2014, 18:40

Tu można trochę się dowiedzieć co do wymagań stawianych maszyną
http://wseiz.pl/files/materialy/wyklad8.pdf

Zjowner
nie wiem czy doczytałeś ale FV nie dostaniesz.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Zjowner
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2010, 15:38
Lokalizacja: 3city

#6

Post napisał: Zjowner » 19 cze 2014, 10:34

jacek-1210 pisze:Na pewno trzeba byłoby jechać i obejrzeć na miejscu. Ale jeśli faktycznie mało używany i nadaje się do Twojej działalności, to chyba nie ma się co zastanawiać. Moim zdaniem: za te pieniądze możesz zrobić taki ploter własnoręcznie, w potrzebnym rozmiarze, ale nie będzie tej jakości wykonania. A jeśli potrzebne Ci takie wykonanie a nie masz własnego zaplecza maszynowego, to przy zlecaniu większości robót włożysz jak nic 25-30k PLN a do pracy maszyna będzie zdolna za jakiś rok czasu. No i druga sprawa: przy samoróbce możesz bez problemu stać sam, ale postawić przy niej pracownika, to już nie takie hop siup - maszyna musi mieć CE. Natomiast jeśli dysponujesz budżetem 2 razy większym, to może szukaj czegoś z większym stołem. Albo kupić to jeśli pasuje, a resztę kasy trzymać na remonty, wymianę sterowania itp.
Nadaje się, tyle że arkusze ktore mam w calosci maja 1500x2500mm... Elementy wycinane mieszczą się w 1000x1000 tyle że nie położę całego arkusza co jest kłopotliwe chyba.

Maszynę potrzebuję dość szybko, obsługiwać będzie raczej pracownik, sam nie mam czasu na budowę.

Jakie firmy moglibyście polecic z tych dostępnych cenowo ? oraz wyrazić własne opinie najlepiej praktyczne na temat KIMLA, LYNX, CONER, KMA, SERON, przeglądałem z polecenia FARUM oraz PROFITECHNIKCNC i są super ale cena 5-6 razy droższa.
Opinie wyrażane najczęściej przez budowniczych są na forum negatywne, ale ja oczekuję maszyny która wyfrezuję elementy zamiast człowieka i piły/wyrzynarki i zależy mi na tym żeby zrobiła to wymiarowo to są moje wymagania... no może jeszcze to dlaczego szukam, muszę wycinać otwory jak najcieńszym frezem najlepiej 1mm lub poniżej np. 0.8. Ręcznie się nie da :)

[ Dodano: 2014-06-19, 10:44 ]
dance1 pisze:Tu można trochę się dowiedzieć co do wymagań stawianych maszyną
http://wseiz.pl/files/materialy/wyklad8.pdf

Zjowner
nie wiem czy doczytałeś ale FV nie dostaniesz.
Wiem, choć jeżeli ta oferta jest faktycznie warta uwagi, w tym przyp. mógłbym rozważyć zakup bez FVAT.


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#7

Post napisał: bh91 » 19 cze 2014, 14:54

U nas kiedyś jak były duże arkusze to kładliśmy na stole - mocowaliśmy w 3 punktach lub więcej arkusz, a to co wystawało za maszynę było na takich regulowanych podpórkach z rolkami. U nas jeżdził stół więc rolki były niezbędne - w tym Conerze jeździ brama wiec ustaw ją bokiem do ściany i zostaw wolne po 1,5m na stronę.

Ale i tak byś musiał mieć formatowane arkusze. 2,5x1,5 to już bardzo dużo.

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#8

Post napisał: syntetyczny » 19 cze 2014, 16:41

Ja mam xmd z obszarem 1.5 x 2.5 i uważam to za niesamowite ułatwienie w pracy. Warto dopłacić, aby to mieć. No i pytanie, czy maszyna ma mieć podsys itp. Bo obszar roboczy to jedno, a system mocowania i peryferia to drugie i warto mieć to na uwadze. Np. ja mocuje arkusze wkrętami do stołu z mdf, wygdniej by było na podsysie, ale prędkość robocza byłaby inna.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


Autor tematu
Zjowner
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2010, 15:38
Lokalizacja: 3city

#9

Post napisał: Zjowner » 19 cze 2014, 18:06

syntetyczny pisze:Ja mam xmd z obszarem 1.5 x 2.5 i uważam to za niesamowite ułatwienie w pracy. Warto dopłacić, aby to mieć. No i pytanie, czy maszyna ma mieć podsys itp. Bo obszar roboczy to jedno, a system mocowania i peryferia to drugie i warto mieć to na uwadze. Np. ja mocuje arkusze wkrętami do stołu z mdf, wygdniej by było na podsysie, ale prędkość robocza byłaby inna.
Jakie masz doświadczenia z xmd? czy jesteś zadowolony?
Właściwie jeżeli Z nie można podnieść, to dla mnie odpada 90mm.

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#10

Post napisał: syntetyczny » 19 cze 2014, 22:33

Za tą cenę lepszą bym zbudował, ale dla mnie głównym faktorem był czas. Musiałem zmienić sterowanie, poprawić to i owo. Obecnie mam trochę więcej w osi Z i osi X, bez zmiany mechaniki...
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”