Grawerka na biurko - 10x10x10

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1670
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#41

Post napisał: grg12 » 13 lut 2012, 07:41

PiotrCz pisze: A twoja frezereczka całkiem ładna - co na niej zwykle robisz, że tak interesują Ciebie te stałe obroty?
Nic szczególnego - dopiero ją skończyłem :) Co do obrotów - nie chodzi o jakąś szczególną precyzję, po prostu kompletnie się nie znam silnikach bezszczotkowych i obawiam się że będzie się zachowywał jak tanie klony dremela - niby jest regulacja ale po wejściu w materiał obroty siadają o połowę



Tagi:

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#42

Post napisał: smouki » 15 lut 2012, 23:11

ja zakupiłem taki silnik BLDC interesowała mnie tylko średnica wału (8mm) taki znalazłem, do tego najtańszy tester serw i zasilacz od xboxa, na najwyższych obrotach nie idzie go zwolnić a co dopiero zatrzymać, tylko ni jak nie mam dojścia do tokarki i nie mogę skończyć mojego wrzeciona, obsadka frezów to ER11
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE


Autor tematu
PiotrCz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 22
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2007, 16:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#43

Post napisał: PiotrCz » 18 lut 2012, 23:17

Witam,

pomału kolejne postępy - czyli gorączka sobotniej nocy ;)...

Kostka pod łożysko - frezowana na mojej wcześniejszej maszynce (całkiem ładnie idzie po wymianie na chińczyka).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I gotowa oś - jeszcze skręcona próbnie

Obrazek

I z położonym stolikiem - mam nadzieję, że dobrze policzyłem odległość pod paski :).


Obrazek

Czas wziąć się za resztę... Na razie tyle - do zrobienia dalej oś X i Z.

P.

Awatar użytkownika

Drim
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2011, 10:50
Lokalizacja: Mońki

#44

Post napisał: Drim » 26 lut 2012, 13:58

Witam

Jak postępy w pracy nad frezarką?


Autor tematu
PiotrCz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 22
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2007, 16:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#45

Post napisał: PiotrCz » 04 mar 2012, 11:25

A pomalutku :) czekam na paseczki, rozrysowałem resztę maszynki i jak znajdę moc wieczorem to pofrezuję trochę i pozamieszczam następne zdjęcia. Kupiłem też gustowne klameczki do przenoszenia maszynki...

Pytanie No i zastanawiam się nad galwanizacją całości - przydałby się ładny połysk... Ma ktoś z Was do polecenia jakiś zakład w Wawie (lub okolicach)?

P.

UPDATE
Sobota była pracowita :) kolejna oś prawie skończona + troche ustawiania i frezowania

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Czekam teraz na paski i koła od sponsora...

No i czas wziąć się za Z-tkę... Jestem ciekawy prób sterownika z nowym gadzetem, który ma dobrze przenosić lpt-usb made in ussr. Zobaczymy...


pavell
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 148
Rejestracja: 17 gru 2011, 11:13
Lokalizacja: z tąd

#46

Post napisał: pavell » 04 mar 2012, 11:56

gdyby obrócić silnik osi X o 180 stopni , można by w pełni wykorzystać przestrzeń jaką daje rama... aa tylko szyna i śruba za krótka.. to można by zmniejszyć wymiary zewnętrzne nie zmniejszając pola pracy


Autor tematu
PiotrCz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 22
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2007, 16:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#47

Post napisał: PiotrCz » 05 mar 2012, 11:10

Witam,

akurat ten silnik specjalnie tak umieściłem - ma w założeniu dojść jeszcze 4 oś i zależało mi na tym, żeby była do wykorzystania cała szerokość prowadnicy - a po za tym... frezareczka jest taka mała, że zrobiłem trochę szerszą, żeby mi łapki do środka zmieściły ;), aby umieścić tam jakieś imadełko, obrabiany przedmiot itp.

Pozdrawiam, Piotr

Awatar użytkownika

pascalPL
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 547
Rejestracja: 10 cze 2011, 14:19
Lokalizacja: Lublin

#48

Post napisał: pascalPL » 05 mar 2012, 18:26

PiotrCz pisze:lpt-usb made in ussr.
Daj znać jak sprawdzisz, co to za ile, itp. Bo składam ostatnio pc'ta i znajdziecie czegoś z USB3.0 SATA III, dvi, hdmi i LPT nie jest łatwo. A jak juz jest to trzeba na jakiś kompromis pójść.


Autor tematu
PiotrCz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 22
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2007, 16:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#49

Post napisał: PiotrCz » 23 kwie 2012, 20:25

Małe podstępy.
Tydzień temu w warsztacie spadł mi niestety laptop i szlag trafił mój twardy dysk - niestety walnięty jest mechanicznie - czy znacie jakieś narzędzia do sprawnego kopiowania danych bit-po-bicie? Najgorsza jest strata naklepanych programów...

Zetka się dzieje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I dwa paseczki już założone. - coś musiałem źle policzyć, bo jeden pasek był za luźny - dołożyłem zatem napinacz

Obrazek
Obrazek

Dzisiaj jutro urlop, ktory zamierzam spędzić w warsztacie, więc trochę będzie się działo :). Do wyfrezowania uchwyt do wrzeciona, który mam zamiar zrobić z grubego kawałka alumium + kostka pod śrubę napędową na oś y. No i elektronika - ciągle nie ruszona.

P.

UPDATE 23.04.2012

Krotki update - żeby mi się tak chciało, jak ostatnio mi się nie chce - małe postępy - chociaż w sumie to już wszystko działa.

Ciekawostka - adapter LPT to USB z mateczki Rosji, który działa z machem. Sterownik upchałem całkiem, całkiem. Będzie przymocowany do pleców frezarki - w sumie to mogłem zrobić go w 'podłodze', ale już za późno.
Obrazek

I zetka - wszystko w miarę chodzi - ale chcę jeszcze krańcówki pozakładać.

Obrazek

I... tyle - to zrobienia osłony harmonijkowe, obudowa z akrylu, galwanizacja na ładny kolorek, krańcówki i można frezować... mam jeszcze jakiś laserek ze starego dvd-rw moze zainstaluję...

P.


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#50

Post napisał: Dudi1203 » 24 kwie 2012, 08:10

PiotrCz pisze:Ciekawostka - adapter LPT to USB z mateczki Rosji, który działa z machem.
Można coś więcej na ten temat?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”