Frezarka- ploter frezujący

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#61

Post napisał: kamar » 23 lis 2011, 21:28

Zbych07 pisze:[ Spał smacznie zdrowo i ....:
Jak człowiek ma czyste sumienie to śpi zdrowo , twardo i niestety krótko bo na 6 złażą się do roboty :)



Tagi:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#62

Post napisał: IMPULS3 » 23 lis 2011, 21:41

Ciekawe co na to wszystko zalożyciel tematu... :roll: :mrgreen:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#63

Post napisał: kamar » 23 lis 2011, 21:44

Wstaje ciut świt i projektuje, projektuje. :)

[ Dodano: 2011-11-23, 21:45 ]
bartuss1 pisze: ja to mam wiekszy bajzel niz kamar,.
Rakieta odpaliła ?


Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 15
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#64

Post napisał: Mrozik » 23 lis 2011, 22:08

syntetyczny pisze: Skoro jest dobrym przykładem, to niech autor wątku się nim kieruje. Gdyż maszyna zrobiona z głową i bez zbędnych wyżarzeń i odprężeń wibracyjnych, gdyż wszystko było przemyślane, chodź i nie do końca. Pamiętam, że Seemann po czasie żałował wyboru silników krokowych nad serwomotorami. Z tego co wiem, to maszyna była na sprzedaż...
Napisałem, że dobrym przykładem jak się powinno robić maszyny (najpierw projekt). Natomiast niekoniecznie dobrym przykłądem dla autora wątku. Kolega seeman zrobił maszynę bez wyrzażania i planowania (chyba), ale raczej zdawał sobie sprawę z konsekwencji. Że raczej się nie zmieści w kilku setkach jeżdżąc po stole czujnikiem, że zetka może być nie do końca w pionie, że X do Y nie do końca mógł być prostopadły. Tyle że jego maszynka była do modeli mdf'owych. Przy założeniu frezowania stali i takich podzespołach warto dołożyć kilka tysi i mieć maszynkę wyżarzoną i obfrezowaną.

Jeśli to kwestionujesz to twoja sprawa. Ja piszę jak to się powinno zrobić zgodnie ze sztuką.
Jakiś czas temu wyleczyłem się z połowicznych rozwiązań, od pewnego pułapu kosztu inwestycji albo się coś robi tak jak ma być albo wogóle.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#65

Post napisał: kamar » 23 lis 2011, 22:28

Mrozik pisze:[ Ja piszę jak to się powinno zrobić zgodnie ze sztuką..
Sztuką to nigdy nie będzie. Co najwyżej niezłą chałturką, lub jak gdzieś pisał kol.qqaz- grafomaństwem :)
Sztuką to by był solidny odlew a nie spawane pająki.


Seemann
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 277
Rejestracja: 21 lis 2006, 12:22
Lokalizacja: Polkowice

#66

Post napisał: Seemann » 24 lis 2011, 00:38

kamar pisze:
syntetyczny pisze:[ Z tego co wiem, to maszyna była na sprzedaż...
I to wiele mówi. Ja żadnego swojego dziecka bym się nie pozby.
Mówi to że chce ją sprzedać? Maszyna pracuje bez zarzutów, spełnia swoje zadanie.
Na co dzień mam styczność z serwami fanuc, sanyo denki itd. To była moja pierwsza przygoda z krokowcami, nie przypadły mi do gustu.
Gdybym budował tą maszynę jeszcze raz to na serwach i z napędem bramy na jednym wale (obecnie już tak jest). Zamieniłem też optoboba na cmio-lpt i wstawiłem pneumatyczną przeciwwagę osi Z. To tyle jeżeli chodzi o modernizację względem pierwotnego projektu.

Kamar, sztuką na pewno też nie jest wstawienie w miejsce korbek silników krokowych.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#67

Post napisał: kamar » 24 lis 2011, 05:28

Ależ ja nie aspiruje do miana "artysty". Moje dzieci mają tyrać a nie zachwycać na wystawach.


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#68

Post napisał: Zbych07 » 24 lis 2011, 06:25

Seemann pisze:
kamar pisze:
syntetyczny pisze:[ Z tego co wiem, to maszyna była na sprzedaż...
I to wiele mówi. Ja żadnego swojego dziecka bym się nie pozby.
Mówi to że chce ją sprzedać? Maszyna pracuje bez zarzutów, spełnia swoje zadanie.
Na co dzień mam styczność z serwami fanuc, sanyo denki itd. To była moja pierwsza przygoda z krokowcami, nie przypadły mi do gustu.
Gdybym budował tą maszynę jeszcze raz to na serwach i z napędem bramy na jednym wale (obecnie już tak jest). Zamieniłem też optoboba na cmio-lpt i wstawiłem pneumatyczną przeciwwagę osi Z. To tyle jeżeli chodzi o modernizację względem pierwotnego projektu.

Kamar, sztuką na pewno też nie jest wstawienie w miejsce korbek silników krokowych.
O tym, że maszyna (była/jest) na sprzedaż mówi tekst Twojego podpisu : "Sprzedam frezarko-ploter CNC, zdjęcia w galerii"
Z tego co napisałeś wynika, że te zdjęcia w galerii troszkę nieaktualne - sporo istotnych/ciekawych zmian w maszynce zaszło.
"Artysta" Kamar swoją wypowiedzią sprowokował Cię do podzielnia się tymi informacjami, może Autorowi wątku coś się z tego przyda.
Mógłbyś wrzucić troszkę nowych, aktualnych fotek do galerii?

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 29
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#69

Post napisał: bartuss1 » 24 lis 2011, 07:50

kamar pisze:Rakieta odpaliła ?
czekam na kable i skrzynke z dajwerami

co do wykonania maszyny zgodnie ze sztuką - sztuk jest wiele
wyzarzanie i obróbka płaszczyzn wskazane przy teko typu maszynce.
odpręzanie wibracyjne nie do konca jest takie super, bo działa połowicznie, reszta to sezonowanie i przyleganie do podłogi hehe
strasznie namieszaliscie koledze w wątku, normalnie jak babcie na jarmarku
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 15
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#70

Post napisał: Mrozik » 24 lis 2011, 09:37

kamar pisze: Sztuką to nigdy nie będzie. Co najwyżej niezłą chałturką, lub jak gdzieś pisał kol.qqaz- grafomaństwem :)
Sztuką to by był solidny odlew a nie spawane pająki.
Tu masz rację, ale czy przy robiebiu jednej maszyny jest jakiekolwiek uzasadnienie dla robiebia odlewu? Przecież można wystrugać spawaną konstrukcję o sztywności podobnej jak odlew. Wiadomo, że tłumienie inne ale przy odlewach też jest nie licho problemów.
Spawana maszynka też może być bardzo sztywna, tyle że potrzeba do tego nieco wiedzy i pomocy komputera. Odnoszę wrażenie, może i mylne, że stosowanie profila prostokątnego na bramę we frezarce nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Przypuszczam, że taki profil lubi się skręcać gdy zetka jest na środku przejazdu i ma opór przy wchodzeniu w materiał, a dwa z pewnością rezonuje jak oszalały.

Co powiecie na gorąco walcowany ceownik z jednym żebrem poziomym i wieloma pionowymi wspawanymi "we wnęke"?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”