Ploter frez. do 25 000 PLN pole robozce 1500x2000???

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#91

Post napisał: Wodzu » 19 gru 2006, 16:52

Kurcze Bartuss nie zebym tam byl jakims super Omnibusem- ale czy nazwa samolot nie odnosi sie do maszyn latajacych??
Bo jakos mi brakuje skrzydel w tych twoich samolotach??
A jak powszechnie wiadomo skrzydla zapewniaja odpowiednia sile do oderwania sie samolotu od ziemi0 czyli wspomnianego wczesniej latania.
Wytlumacz mi to lub inaczej: "Rozwin mysl". :?:

[ Dodano: 2006-12-19, 17:10 ]
Ale i tak nie pobijemy niektorych komentrzy:
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news ... afi,620586


Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.

Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#92

Post napisał: bartuss1 » 19 gru 2006, 18:00

o widze że wyszperałeś kaczke dziennikarską, no wpadli do mnie kiedyś chłopaki z rmf fm i zaczeli pstrykac, no to w sumie czemu nie ...
wcale nie mowiłem że to lata tylko ze jest w trakcie budowy, ale troche ich fantazja poniosła, zwłaszcza że samolot tego typu był budowany w Polsce jeszcze przed II wojną światową przez studentów we Lwowie - zainteresowanych odslyłam do historii lotnictwa, co do skrzydeł - są w budowie, brakuje dźwigarów jeszcze bo mam problem z ściagnięciem sklejki lotniczej, ale to inna bajka i nie te klocki ... chociaż modelarzy tu pewnikiem sporo.

Ku pokrzepieniu serca Wodza (myślałem że chce żeby go przelecieć) dodam iż profile skrzydeł to Clark YH 12%, ku końcówkom przechodzą w modyfikowany przez Migneta symetryczny na wzór mniej wiecej Naca 0009, obrys eliptyczny, układ płatów w rzucie z góry przypomina motyla. (gdzieś tam w galerii są pokazane)
obecnie zas latam na glajcie
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#93

Post napisał: Wodzu » 19 gru 2006, 19:06

EEE no to szacuneczek. Tylko sie nie rozbij. U mnie w pile jest stare lotnisko- pas 3,5km wiec jak chcesz to przetestowac to chyba starczy.
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.

Awatar użytkownika

termit_tm
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 702
Rejestracja: 01 lis 2005, 20:02
Lokalizacja: Leszno

#94

Post napisał: termit_tm » 19 gru 2006, 20:05

Wodzu - jeśli na końcu tego pasa startowego macie urwisko to może na chwile oderwie się od ziemi :mrgreen:

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#95

Post napisał: Wodzu » 19 gru 2006, 20:34

Hm urwisko- a wiesz ze to da sie zalatwic tylko troche musialby zboczyc z pasa jakies 20m.
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1547
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#96

Post napisał: upadły_mnich » 19 gru 2006, 21:39

nie chciałbym się wtrącać...
kolega Dzikus zadeklarował budowę sporego plotera za jakąś tam sumę. ..ale dlaczego to jest niemożliwe?
Kolega Piotrub za ploter od Kimli (przed budową swojego) zapłacił ponad 100000 zł jeśli dobrze pamiętam. Na forum amatorów CNC to jest takie straszenie cenami z którego wynika, że właściwie nic samemu nie można zrobić (lub tanio kupić).
Obecnie pracuję w firmie, która takie plotery robi. Wiem, że firmy takie (handlowe) na każdej śrubce stosują marżę 30-50%. Ostatnio za wywiercenie 4 otworów fi32 pod łożyska liniowe podwykonawcy zapłaciliśmy 250 zł netto....można taniej?...można. Za te otwory od klienta wyrwaliśmy 320 zł +22% = 390 zł.
Uważam zatem, że można zbudować taki ploter w podanej przez kolegę cenie.

Kolegę Bartusa podziwiam. Jego projekty, może dla wielu są mało wartościowe, dla innych są pomocne i...łatwo dostępne a jakoś innych nie widać.
Mam jedynie uwagi odnośnie jego lotniczej działalności. Jeżeli sam lata...może to być samolot choćby z drewna truskawkowego...jego sprawa. Jeśli sprzedaje plany (a sprzedawał) to powinien wziąć na siebie większą odpowiedzialność i wykazać się większą wiedzą.
Pewnie znowu wszystkim podpadłem ale co mi tam
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


Gregory
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 18 paź 2004, 16:54
Lokalizacja: Łódź

#97

Post napisał: Gregory » 20 gru 2006, 00:43

czolem,
wg mnie na przebieg tej dyskusji mial wplyw poczatkowy brak okreslenia dokladnych
" warunkow brzegowych" pracy plotera, choc czasami sam klient sam nie jest w stanie ich okreslic- trzeba jednak mu pomoc w wspolnie je uzgodnic, bo im dokladniej i szybciej okreslimy specyfiakcje maszyny/urzadzenia tym lepszy powstanie kontrakt/umowa beda podstawa odbioru technicznego i ew. rozszczen klienta. Klient powinien widziec jakie mozliwosci ma jego sprzet.
Pozdrawiam

Gregory

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”