Ploter frez. do 25 000 PLN pole robozce 1500x2000???

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 27
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#51

Post napisał: DZIKUS » 17 gru 2006, 17:04

bartuss1 pisze:nie uważam siebie za fachure, ale wiem gdzie jest granica smaku, nawet jeśli coś bardzo mi się nie podoba, a ponieważ obraziłeś mnie parę dni temu w watku z ploterem termicznym, wnoszę prośbę do moderatora o dodanie ostrzezenia dzikusowi
nie zapominj do moderatora wniesc prosby o ukaranie punktem karnym rowneiz siebie samego za spamowanie polegajace na nagminnym reklamowaniu swoich aukcji allegro w miejscu innym, niz dzial gielda, co juz nie raz powodowalo zwracanie ci uwagi przez roznych uzytkownikow.
jesli jedym sposob w jaki potrafisz sobei ze mna poradzic, jest doprowadzenie do mojego zbanowania, to musze pogratulowac inwencji. jesli na tym forum, maja dominowac osoby twojego pokroju, ktorych wiedza praktyczna i etoretycznie byla obnazona jako zenujaco niska, ktorych postepowanie spotyka sie z nagminna i ciezka krytyka od ze strony innych WARTOSCIOWYCH (nie mowi o sobie, zeby nie bylo posadzen o jakas megalomanie) uzytkowniko portalu, to faktycznie nie ma co szarpac nerwow i sie tutaj meczyc.

bartuss1 pisze: ty dziki mółbyś się przynajmniej przedstawić, przynajmniej wiedziałbym z kim rozmawiam, a podsumowując Twoje powyższe stwierdzenia oraz w tym całym watku uważam że nie warto z tobą polemizować o czymkolwiek ponieważ
1.nic nie zbudowałeś
2.coś tam wiesz, ale wiesz lepiej niz inni
3.nie potrafisz przyjąc krytyki
4.nie rozumiesz pojęcia "dyskusja"
ty zanim cokolwiek zbudowales wymadrzales sie tutaj niemilosiernie, a gdy w koncu cos powstalo stalo sie to forumowym synonim porazki konstrukcyjnej. draznisz wiele osob swoim wymadrzaniem sie, obliczeniami w ktorcyh ciagle robisz szkolne bledy i NIE PRZYJMUEJSZ KRYTYKI zawsze odwracajac kota ogonem poprzez albo ja przemilczasz zupelnie. z czystym sumieniem moge powiedziec, ze w tym watku, w przeciwienstiowe do wieszosci moich oponentow staralem sie prowadzic merytoryczna dyskusje, ale moje argumenty pozostawaly ciagle bez odpowiedzi
bartuss1 pisze: na koniec powinieneś oberwać białą rękawiczką, no ale ... słowo "kultura" jest ci zapewne obce.
to sie ze mna spotkaj i mnie nia uderz, jesli starczy ci odwagi oraz sily, aby w ogole sie nia zamachnac.


-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#52

Post napisał: bartuss1 » 17 gru 2006, 17:16

dobra, niech więc i mi moderator da punkt karny

możesz mi wyjasnić dlaczego napisałeś wytłuszczoną czcionką ? żebym przypadkiem czegoś nie opuscił ?
przyznaje że walnąłem nie jedną gafę wynikającą z mojego niedouczenia i braku doświadczenia i nikomu na siłę nie wmawiam że jestem super i w ogole, moje teoretyzowanie wynika z pracy, nie muszę się bronić przed kimś, kto nie ma żadnego autorytetu i swoim szczeniackim zachowaniem nie pasuje do dyskusji o czymkolwiek.

co do porażki konstrukcyjnej ... przeliczyłem się trochę, ale człowiek na błędach się uczy, także można to nazwać doświadczeniem zyciowym, co do moich projektów są proste konstrukcyjnie i są dla ludzi którzy nie pasjonują się szczególnie CNC ale chcą coś tam sobie obrabiać, czasami ciężko jest odróznić granicę autoreklamy od przedstawiania swojego doświadczenia w danej dziedzinie, ale podobno mam drazniący styl pisania to pewnie dlatego wywołuję pewne koneksje, no ale ... w przeciwienstwie do ciebie jestem szczery i potrafię przyznać się do błędu
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 27
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#53

Post napisał: DZIKUS » 17 gru 2006, 17:29

zanim zostane zbanowany, postanowielm zrobic krotki skrot calej dyskusji:

1. czlowiek zapytal sie, czy jest mozliwe zbudowanie plotera frezujacego do materialow miekkich za 25000.
2. zapytalem co ten ploter ma robic w odpowiedzi padlo, ze frezowac np litery w materialach meikkich na glebokosc 2mm.
3. uztkownik kostner powiedzial, ze za 25000 mozliwe jest zbudowanie takeigo plotera samemu
4. zadekalrowalem, ze za 25000 netto jestem w stanie taki ploter zbudowac i sprzedac. zaznaczylem, ze bedzie to konstrukcja ze stali. teraz sobei pozwole uscislic, ze oczywiscie nie w 100% ze stali
5. uzytkownik kostner zasugerowal, ze wprowadzilem kogos w blad podajac kwote netto a nie brutto, co bylo jego reakcja na moejgo wczensejszgeo posta w ktorym to zaznaczylem, ze prawie wszystkei firmy tak sie rozliczaja. jako argument podal allegro, gdzie zekomo firmy posluguja sie kwotami brotto. jako dwowd podalem wynik poszikania na allegro,w ktorym po wpisaniu w wyszukiwarke slowa "netto" otrzymalem kilkaset wynikow - reakcji bylo brak.
6. uztkownik olo_3 zaczal sztucznie windowac koszty i wymagania w zwiazku zbudowa plotera frezujacego do materialow miekkich, wykazywal min. potrzebe stosowania srub o przekroju minimum 50mm, najwyzzej kalsy prowadnic liniowych, silnikow serwo oraz linialow elektronicznych.
7. w obszernej odpoweidzi na posta olo_3 napisalem, ze sruby kulowe tak duzej srednicy stosowane sa w duzych tokarkach do obrobki metalu o dlugosci toczenia 2m lub wiecej. rownoczesnie napsialem, ze wiekszosc ploterow frezujacyh w cenie 20-40000 nie posiada ani serwomotorow, ani linialow elektronicznych, ani tak duzych srub. poprosilem o wskazanie konkretnych ploterow frezujacyh posiadajacych wspomniane wyzej ulepszenia, reakcji bylo brak
8. koledze olo_3 najwyrazneij puszczaja nerwy i sugeruje i stwierdza, ze za 25000 bede komus budowal prowizorke a nie ploter frezujacy. w reakcji okreslam jego zachowanie ajko zwykle chamstwo (co podtzrymuje) poniewaz komentuje cos, czego projektu nie widzial i czego nawet ogolnie zarysowanej koncepcji nie przedstawilem
9. do dsykusji wlacza sie gaspar, ktpry sam neidawno zbudowal ploter frezujacy i stwierdza, ze proponowane przeze mnei silniki krokwe 3nm w polaczeniu z srubami kulowymi dadza sobie rade, co wprost przeczy wygorowanym oczekiwaniom kolegi olo_3, ktory nei byl w stanie zaakcetowac niczego innego oprcz swerw pracujacyh w petli sprzezenia zwrotneo z linialai elektronicznymi. jako ze maszyna gaspara popierwsze zostala zbudowana, po drugie dziala a po trzecie w przciwienstwie do maszyny bartusa spotrkala sie na forum ze sporym uznaniem to jesli czyjes zdanie mnie w tym temacie intersuje, to wlasnie ebdzie to zdanie wlasnie jego.
10. do dyskusji ponownei wlacza sie bartus wygrzebujac moje posty z innego watku, ktore wlasciwie nie wiem czemu tutaj mialy sluzyc. nie podwazyl on zdania kolegi gaspar, ktory swoimi obserwacjami potweirdzil oczekiwane przeze mnie parametry plotera wg. mojego pomyslu.

na zakonczenie pryzpomen ejszcze, ze ja caly czas mowielm o kwocie 25000 netto z amaszyne bez wrzeciona. powiedzialem, ze mamy do dyspozycji porzadnie wyposarzony warsztat weic kupe roboty robimy sami. powiedzielm tez, ze cena jest na granicy oplacalnosci, po to, by wejsc na rynek. powuiedzialem, ze w prszyszlosci na pewno amszyna kosztowala by wiecej, po to by na niej zarabiac. jako przykaldy potwierdzajace slusznoc swojej taktyki podalem moje doswiadczenia w wprowadzaneim sowich czesci dpo sprzedazy. w zamian otrzymuje kupe komentarzy o rzekomo nsikim poziomie moich czesci rowerowych o niskeij wiedzy wlasnej i mojego kolegi (ktory dwa laat temu zczal robic doktorat scisle zwiazany z budowa maszyn cnc).

w kotekscie tego wszysteigo co wyzej napsialem, zarzucanie mi, ze nie potarfie prowadzic dyskusjie jest po prostu smieszne. 90% tekstow moich oponentow zawieralo jedynie same zlosliwosci lub stweirdzenia, ze sie masyzny zbudowac nie da bez podania koretnych powodow dlaczego. caly czas usilwoano mi wmowic, ze poter frezujacy powineine mic budowe rownie pacenra jak frezarka cnc co oczywiscie stoi w sprzecznosci z tycm co powszechnie mzona dostac w handlu.

na zakocznenie: jestemw trakcei budowy maelj frezarki cnc o obszrae roboczym zblizownym do formatu A3. elemnty ktore mam juz od neij zrobione waza w sumie ponad 100kg. na podstaiwe projektu 3d wykonanegow solid worksie wnosze, ze moze zmieszcze sie w wadze 200kg, co bedzie stanowic jedna z najciezszych maszyn prezentowanych na tym forum,a zaznaczam, ze obszar roboczy mam nieporownywalnei mneijszy niz inne maszyny. umiem rozroznic wymagania stawiane aszynom przeznaczonym do dokaldnej obrobki materialow twardszych (aluminium, moze miekka stal) od wymagan stawianych ploterom frezuajcym przenaczonym do materialow miekkich.

na zakonczenie: wybaczam wam wszystkim.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#54

Post napisał: bartuss1 » 17 gru 2006, 17:34

amen :P
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Szopler
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2005, 16:17
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#55

Post napisał: Szopler » 17 gru 2006, 17:36

No to teraz zaśpiewajmy wspólnie kolędę...

Uff...


Autor tematu
bocek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2006, 16:50
Lokalizacja: Kraków

#56

Post napisał: bocek » 17 gru 2006, 19:53

Witam.

Widzę, że mój temat wzbudził wiele kontrowersji wśród forumowiczów.

Na wstępie coś poprawię: pole robocze 1200x2000x100mm, chociaż sądzę żę to i tak dużo nie zmieni.

Chodzi mi o ploter który będę używał do frezowania tworzyw (PCV PE PP PU PLEXI), a najtwardzym materiałem może być alu i mdf - ale nie muszą być duże prędkości przy twardych materiałach.

Chodziło mi o taką dokładność: na płycie np. plexi chcę na głębokość 1mm wyfrezować litery o wysokości 2mm.

Grawerowanie na szkle alu itp.

Nie wiem jak się ma w rzeczywistości ta dokładność do 0,01mm, ale chciałbym w przypadku ustawienia np. kwadratu 13,5x13,5 mm uzyskać taki wymiar.

Chodzi o to żeby się nie zepsuła po 6 miesiącach.

Proszę o opinię na temat np:

MCut http://www.coner.com.pl/oferta_mcut.html

Intergraf http://www.intergraf.pl/p_frezujace.htm

Obrusn http://www.obrusn.torun.pl/htm/maszyny/maspmc.htm



A słyszał ktoś o firmie POLCOM???

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#57

Post napisał: gaspar » 17 gru 2006, 20:53

MCut - nie najgorsza.
Intergraf - odpuść sobie, mam ich ploter termiczny i jeśli chodzi o stabilność to wolałbym ploter bartussa. Jedyne co jest interesujące to prosty program do cięcia.
Obrusn - ploter fajny, ale ta listwa zębata jako napęd maszyny do zły pomysł. Silniki krokowe do takiej konstrukcji to chyba żart.
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 27
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#58

Post napisał: DZIKUS » 17 gru 2006, 21:24

bocek pisze:Witam.

Widzę, że mój temat wzbudził wiele kontrowersji wśród forumowiczów.
skoro juz sie pojawiles, to poweidz prosze, czy dobrze zakladalem, ze nie bedziesz frezowal na tym 3d aluminiowych klockow o gabarytach w pelni wyczerpujacych przesuiwy robocze maszyny...
bocek pisze:
Chodziło mi o taką dokładność: na płycie np. plexi chcę na głębokość 1mm wyfrezować litery o wysokości 2mm.

Grawerowanie na szkle alu itp.

Nie wiem jak się ma w rzeczywistości ta dokładność do 0,01mm, ale chciałbym w przypadku ustawienia np. kwadratu 13,5x13,5 mm uzyskać taki wymiar.
to ja powiem, ze to jest bardzo duza dokladnosc i zwykle sie takiej nie uzyskuje przy obrobce w jednym przejsciu nawet na duzych, sztwynych i dokladnych FREZARKACH cnc.
przy frezowaniu przykladowego kwadratu 125mm realn blad mozliwa do uzyskania na sztywnym ploterze ze sruba o dokladnosci 0.05/300mm to kilka setek po dwoch przejsciach w blachach grubszych i moze po jednym w cienszych.
bocek pisze: Chodzi o to żeby się nie zepsuła po 6 miesiącach.

Proszę o opinię na temat np:

MCut http://www.coner.com.pl/oferta_mcut.html

Intergraf http://www.intergraf.pl/p_frezujace.htm

Obrusn http://www.obrusn.torun.pl/htm/maszyny/maspmc.htm



A słyszał ktoś o firmie POLCOM???
z tych wszystkcih pokazanych tylko obrusn ma prowadnice liniowe szynowe, pozostale sa zbudowane a luminiowych profili systemowych z wbudowanym malutkimi walkami jako prowadnice (na oko wyglada to na firme ITEM). kazdy, kto mial taka prowadnice w reku powaznie by sie zastanowil, zanim uzyl by tego do budowy maszyny. natomiast problem jest taki, ze z relacji wlasciciela mniejszej maszyny obrusn wynika, iz nei byl to najlpeszy zakup, tzn. jest ona malo sztyna i malo dokladna. do tego ma slabe silniki, chyba 1.2nm (mowie o tej sredniej wielkosci frezarko-grawerce z jezdzaca brama).
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#59

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 17 gru 2006, 22:47

bocek pisze:Chodziło mi o taką dokładność: na płycie np. plexi chcę na głębokość 1mm wyfrezować litery o wysokości 2mm.
jakiej srednicy frezem chcesz to robic?
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#60

Post napisał: triera » 18 gru 2006, 00:17

Najbardziej podobają mi się w niektórych z ww. maszynek łożyska
służące za rolki, zamocowane do niezbyt masywnego profilu
- całość unosi bramę z wrzecionem np. Elte.
Jeśli siły występujące podczas obróbki miękkich materiałów
nie przekraczają kilkudziesięciu N, to widocznie
i takie rozwiązania się jakoś sprawdzają w praktyce.
Zresztą i moja pierwsza konstrukcja jakoś jeszcze działa,
od czasu do czasu pozwalając coś zarobić. Do sztywności jej daleko.
Ale ja wycinam sobie literki z różnych materiałów,
a to na czym mi szczególnie zależy,
to powtarzalność i estetyka.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”