Cięcie sklejki,mdf 15 mm

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Maciejhoper
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2015, 17:23
Lokalizacja: Polska

Cięcie sklejki,mdf 15 mm

#1

Post napisał: Maciejhoper » 06 gru 2015, 17:50

Witam
Pewnie stałych bywalców zmęczy kolejny post nowicjusza,więc z góry sorki ale muszę dopytać.
Muszę mieć maszynkę do wycinania w sklejce,mdf.15mm.Wycinane będą dość dokładne wzory,zajączki,ptaszki,kurki itp.Mam już plotery laserowe na synradzie 30w i 60w do sklejki do 4mm ok ale do tej grubości to przepaść.Muszę mieć maszynkę która byłaby w stanie robić mi
wzór mieszczący się w formacie 20x20cm min.45szt/h.Najlepiej jakby robiła 450szt/h ale niestety mam ograniczony budżet i szukam maszynki na moje możliwości.
Załączniki
zajac.pdf
przykladowy wzór
(1.31 MiB) Pobrany 215 razy



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 06 gru 2015, 18:38

Witam

Najprościej to można to wyciąć wyrzynarką - taką z marketu za 50zł. Efekt troche biceps Ci podskoczy a wydasz tylko 50zł+opłata za energie elektryczną. Czyli dwa razy zysk za jednym podejściem.

Druga sprawa to zakup frezarki. Tylko tyle, że nie określiłeś jaki wymiar pala pracy. To że ta bryła ma 20x20cm to nic nie mówi. Bo można te zające tak ustawić aby wykorzystać w pełni cały materiał. Ale przecież takich zajaczków całe życie nie będziesz wycinał - możesz wycinać inne zwierzątka o innych gabarytach. Przecież nie kupisz obrabiarki do jednej roboty. Możesz też wziąć pod uwage, że tafle materiału można położyć na drugiej tafli materiału i wtedy tniesz podwójna ilość tych zwierzątek. Nie określiłeś kosztów jak chcesz wydać na taka obrabiarke

Trzecia sprawa to, że możesz zbudować taką obrabiarke sam i na pewno wyjdzie taniej niż zakup gotowca. Trzeba usiąść i poczytać aby dowiedzieć się cen komponentów a potem "przekalkulować" co się lepiej opłaca.


robert


Autor tematu
Maciejhoper
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2015, 17:23
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: Maciejhoper » 06 gru 2015, 19:20

Mam wyrzynarkę ale sam niestety nie mam do tego cierpliwości a znalesc kogos kto by pracował 8 godzin i nie odcioł sobie palców wbrew pozorom bardzo trudno znaleść a według mnie to już musi być fachowiec z chęcią do pracy.Pole pracy min 60x 40cm.nie problem z przycieciem formatek,bardziej zalezy mi na wydajnosci produkcyjnej i wole wydac kase na lepsze oprzyrzadowanie i moc niz na wiecej pola roboczego.(jeżeli zle myślę to proszę mnie poprawic ale biore przyklad z moich pl.laserowych co z tego ze jeden ma pole robocze 1000x600 jak drugi o polowe mniejszy ale jeszcze raz taka moc tuby i ten duzy moze tylko waczac dym od malucha:).wrzuciłem tylko jeden wzór ogółnie jest ich 46 .Mogę max, wydać 60000zł.Wiem że najprosciej zrobić cos samemu ale na to trzeba mieć czas i jakąś wiedze,a ja niestety nie mam a ni jednego ani drugiego (chodzi o cnc)


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 06 gru 2015, 20:58

Przy polu pracy 600x400 i za taką kase to mozesz rzeczywiście zamówić sobie maszyne sztywną wyposażoną w odpowiednie sterowanie. Poszukaj tu na forum, są tacy którzy profesjonalnie zajmują się produkcją wpełni wyposażonych obrabiarek cnc - np. kolega bartus. Przynajmniej będziesz miał gwrancje, że nikt Cię w balona nie zrobi a w razie awarii kontakt też jest ułatwiony. Także skorzystaj i poszukaj kontaktu do firm/kolegów z tego forum którzy takie rzeczy robią zawodowo. Ten pan którego nazwe Ci podałem jest jednoczesnie liderem tego forum i napewno nie dopuści do tego abyś był nie zadowolony z jego produktu.

A co do ręcznych wyrzynarek to nie trzeba mieć specjalnego wykształcenia tylko trzeba myśleć. Napwno można znaleźć osobe która będzie takim urzędzeniem pracować przez osiem godziń dziennie. Tylko trzeba się z nią dogadać co do pensji - z niewolnika nie zrobisz pracownika.

robert[/b]


Autor tematu
Maciejhoper
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2015, 17:23
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: Maciejhoper » 06 gru 2015, 21:42

dzieki bardzo za pomoc.

jak na razie to najwiekszym niewolnikiem w pracy to jestem ja :mrgreen: i małżonka

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”