frezarka stacjonarna do drewna rewitalizacja

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
adiicom
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2015, 15:10
Lokalizacja: żyrardów

frezarka stacjonarna do drewna rewitalizacja

#1

Post napisał: adiicom » 16 cze 2015, 16:24

Witam wszystkich!
Działam w branży stolarskiej i zanim zrobię cnc chciałbym najpierw przerobić starą frezarkę do drewna na nową współczesną wersje. Nie znam się na obliczeniach wytrzymałości i sztywności i łożysk jest tyle do wyboru że postanowiłem tu napisać. Wasze wykonane maszyny robią wrażenie a do tego jest taka dostępność produktów że nie warto kupować nowej.

Stara frezarka: można z niej wykorzystać wrzeciono, silnik,

Nowa frezarka chciałbym żeby wyglądała jak Goma f 110. Stół zrobię z mdf 25mm i będę potrzebował pierścienie redukcyjne do otworu pod frezy żeby mi ktoś wyciął. Konstrukcja profil metalowy na kółkach. Musze wymienić łożyska na wrzecionie i nie wiem na jakie. Muszą wytrzymać do 8500 obrotów albo wyżej. Cały przesuw góra-dól nowy muszę zrobić i teraz pytanie do was jak? myślę że 20 cm przesuwu wystarczy. Wałek mam stopniowany góra 20 mm potem 25 mm 30 mm i 32 mm dól 35 mm wchodzi w łożysko. Gorę chciałbym przerobić na uchwyt pod frezy palcowe zostawić 25 mm i resztę przetoczyć na 30 mm dól zostawić 35 mm. Przesuw liniowy chciałbym z przodu na korbę skok myślę że 2 mm obrót będzie dobrze no chyba że zrobić elektroniczny. Silnik mam 4 kw 2880 obrotów i waży 28 kg. Chciałbym zrobić obroty prawo lewo i ewentualnie rozruch gwiazda trójkąt plus włącznik magnetyczny i bezpieczeństwa na dole taki nożny. Zrobię zdjęcia i wstawię jak to wygląda teraz i zwymiaruje obudowę wrzeciona i wysokość silnika , rozmiar szajb na silniku bo chciałbym 3 prędkości obrotowe 4500 6500 i 8500 albo 12000. Jeszcze blokadę na walku do odkręcania śruby z wrzeciona. Mam dostęp do tokarki i umiem spawać. Piszcie co jeszcze trzeba podać. Czekam na pomysły.



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 17 cze 2015, 22:14

Witam
Podałeś tyle propozycji, że nikt Ci nie odpowiada bo wszyscy się gubią. Podaj jakiś kontakt do siebie na pw to do Ciebie podjade. W Żyrardowie jestem często.

robert

Awatar użytkownika

Tomciowoj
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 662
Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:35
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post napisał: Tomciowoj » 21 cze 2015, 13:23

A jak wygląda ta stara frezarka, że uważasz, że nowa z profili będzie lepsza. Możesz wrzucić zdjęcia?


mendium
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 72
Rejestracja: 07 cze 2011, 10:42
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: mendium » 21 cze 2015, 13:31

Stół zrobię z mdf 25mm
Brzmi ciekawie i tandetnie. Proponował bym zrobić z czegoś mocniejszego.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”