Strategia obróbkowa

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
j22
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 205
Rejestracja: 25 lip 2019, 10:30

Strategia obróbkowa

#1

Post napisał: j22 » 09 maja 2024, 21:44

Będę frezował na ploterze drewno, mam do wyfrezowania powiedzmy dwa wyjęcie gdzie używam dwóch rodzajów frezów,obróbka zgrubna frezem palcowym a następnie V-bit'a. Jak jest lepiej, rozbić to na dwa programy, czyli robę dwa wyjęcia zgrubnie i kolejny program te same wyjęcia tylko już V-bitem, czy jeden program? Trzeba będzie chyba przy opcji jednego programu bawić się z wymiana narzędzia podczas jednego programu, nie wiem nawet czy da się w machu zatrzymać program, wymienic narzędzie, zmierzyć jego wysokość i puścić dalej. Co o tym sądzicie?



Awatar użytkownika

pbugdol
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2022, 11:25
Lokalizacja: Śląskie

Re: Strategia obróbkowa

#2

Post napisał: pbugdol » 10 maja 2024, 06:28

Z tego co kojarzę to da się to wykonać w jednym programie, ale ja przy ręcznej wymianie narzędzia dziele to na kolejne programy jednak. Nigdy nie bawiłem się na tyle w machu by robić to w jednym.
Swoją drogą mowa o jednej sztuce czy serii? Bo to ostatecznie też ma znaczenie. Przy serii to warto myśleć o optymalizacji, przy jednej sztuce, myślę że lepiej trzymać się tego co się zna.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”