jaka maszyna do takich elementów ??

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
majkel1984
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2011, 11:57
Lokalizacja: Włoszczowa

#11

Post napisał: majkel1984 » 01 lis 2011, 07:34

Sam nie robiłem nigdy nic na maszynach. Do produkcji chciałbym zatrudnić kogoś kto ma o tym pojęcie. Ja raczej chcę się zająć zbytem i kwestiami formalnymi. Będę potrzebował również projektanta zabawek - raczej na zasadzie umowy zlecenia na poszczególne modele.

Zanim jednak zacznę zatrudniać ludzi chcę oszacować koszty inwestycji w warsztat pracy. Zbytem się nie martwię bo wiem że jest zapotrzebowanie na tego typu rzeczy. Ale nie w Polsce bo u nas to ceny zaniżone. zabawki drewniane całkiem nieźle wykonane za grosze się tu sprzedaje. Nie zawsze cena decyduje o wyborze produktu czasem wręcz przeciwnie jeśli jest zbyt niska to odstrasza. Ale ja nie o tym tutaj.

Zastanawiam się nad badaniami w sanepidzie. Nie zgłębiłem jeszcze do końca tematu pozwoleń, ale do tej pory nigdzie nie natrafiłem na konieczność badań w sanepidzie. Jedynie znak CE. Może dotrę do takiego punktu. Możesz kolego mariuszbroda powiedzieć coś więcej na temat materiału? Wiem że dzieci to największy skarb i dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na jakość i bezpieczeństwo wyrobów. Nie mam zamiaru sprzedawać dziadostwa którego pełno dookoła z napisem made in china.

Jeśli jeszcze macie jakieś wskazówki które pomogą mi określić budżet na początek niewielkiego warsztatu do produkcji zabawek proszę o pomoc. Rozważam również drugą opcję czyli zamówienie elementów u podwykonawcy. Jeśli macie propozycje to bardzo chętnie porozmawiam.



Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2844
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#12

Post napisał: koala.g » 01 lis 2011, 12:28

Materiał olcha jeśli dobrze pamiętam. Po złamaniu czy uszkodzeniu nie ma niebezpiecznych elementów.

Nie wiem jak to wygląda z atestami teraz robiliśmy próbną produkcję małych klocków i odbiorca sam to do atestowania wysyła. Lakiery muszą mieć oczywiście atesty .


Autor tematu
majkel1984
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2011, 11:57
Lokalizacja: Włoszczowa

#13

Post napisał: majkel1984 » 01 lis 2011, 17:24

Wiem że drewno bukowe też się stosuje. kolego możesz powiedzieć jakie są koszty przy takich klockach które musiałbym zapłacić Tobie ?


mariuszbroda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 430
Rejestracja: 13 lip 2011, 21:57
Lokalizacja: Wrocław

#14

Post napisał: mariuszbroda » 02 lis 2011, 00:13

Nie ma jednoznacznej i prostej odpowiedzi na pytanie ile musiałbyś zapłacić,to jest liczenie wielu parametrów- przy produkcji seryjnej.
Poz.
Jeżeli masz bardzo sprecyzowany zamiar i siłę woli-to już teraz zacznij się uczyć,2 miesiące i jesteś ogólnie przygotowany,
materiał,maszyny,chemia-wtedy możesz zadawać już bardzo konkretne pytania i na tym forum są ludzie,którzy o maszynach wiedzą wszystko.
Ale to Ty musisz mieć jakiś kompletny algorytm(w głowie) tego tematu.
W tej chwili,mocno widać,jesteś na etapie pomysłu,czyli na całkowitym początku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”