Pierwszy ploter do rysowania później frezarka

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Kusza
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2014, 11:49
Lokalizacja: Gowino

Pierwszy ploter do rysowania później frezarka

#1

Post napisał: Kusza » 18 lip 2014, 12:35

Witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym zbudować ploter do rysowania jak np przedstawiony tutaj posiadam silniki od drukarek bipolarne oraz unipolarne np. bipolarny 1.7V , 0.8A , 1.8step (wiem są słabe i takie tam ) ale mają posłużyć tylko do sprawdzenia elektroniki od której chciałbym zacząć bo chwilowo nie mogę zająć się stroną mechaniczną bo nie mam dostępu do mojego warsztatu ale docelowo konstrukcja ma być drewniana. Chyba że silniki dały by rade w przypadku lekkiej konstrukcji.

Myślałem nad zastosowaniem SSK-B01 trzy sztuki oraz płytę główną SSK-MB1. Tu pojawia się pytanie czy takie połączenie elektroniki jest w stanie obsłużyć tak małe silniki ? Dodam że planuję samodzielne wykonanie elektroniki.

W "odległej" przyszłości chciałbym wykonać frezarkę że tak powiem z prawdziwego zdarzenia do płytek pcb i jakiś miękkich materiałów i planowałbym przeniesienie elektroniki właśnie do niej.

A i zastosowanie takiej karty jest dobrym pomysłem bo nie mam w komputerze gniazda lpt w późniejszym czasie planowany jest zakup komputera "warsztatowego" z portem lpt.

Pozdrawiam serdecznie.



Tagi:

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”